324 Shares 3351 views

Zapalenie spojówek u dziecka: powód. Objawy, leczenie

Zapalenie spojówek u noworodków – jedna z najczęstszych chorób, których przyczyny w większości przypadków nie jest wystarczająco ostrożny opieka nad dzieckiem. Najczęstszą przyczyną tej choroby u dziecka są uważane za brudne długopisy, które nieuchronnie przeciera oczy kilka razy dziennie. Drugą najczęstszą przyczynę przeziębienia są, ale w tym przypadku zapalenia spojówek u dzieci występuje jako ko-infekcji. Wszystko to wina – nie jest dobrze rozwinięty układ odpornościowy, który jest we wczesnych etapach życia jest praktycznie nie do zatrzymania rozwoju choroby.


Poniżej prostych zasad pomoże uniknąć zapobiegania chorobie:

  • Obowiązkowe przestrzeganie zasad higieny osobistej jako dziecko, i tych, którzy stykają się z nim;
  • częste czyszczenie w miejscach, gdzie jest dziecko przez długi czas; również wskazane do wentylacji pomieszczenia;
  • żywność dla dzieci muszą być wyważone i bogate w witaminy;
  • obowiązkowe codzienne spacery z dzieckiem na świeżym powietrzu;
  • jak najszybciej należy przyzwyczajać dziecko do mycia rąk przed jedzeniem lub po meczu; rodziców i tych, którzy są w kontakcie z dzieckiem, a nie przeszkodzi tej umiejętności;
  • wszystko higiena dziecko powinno być bardzo osobiste; ręczniki trzeba myć tak często, jak to możliwe;
  • unikać kontaktu z chorym dzieckiem lub dorosłych dzieci.

Zapalenie spojówek u dziecka mogą być spowodowane z różnych powodów, które są różne objawy, więc w każdym przypadku wymaga pewnego rodzaju leczenia:

Alergiczne zapalenie spojówek. Wydaje się wiosną lub latem. To jest zawsze związana z pojawieniem się na bodziec, który może być pyłki, kurz lub żywności, leków otoczenia. Z tego typu choroby może być niewielkie łzawienie, powieka obrzęk, ale same oczy są normalny kolor. Możliwe jest również towarzyszący katar. Leczenie alergicznego zapalenia spojówek powinno nastąpić dopiero po zbadaniu przez alergologa, który będzie ustalić przyczynę podrażnień.

Bakteryjne zapalenie spojówek u dziecka można rozpoznać po charakterystycznym uczucie ciała obcego w oku i nieprzyjemne swędzenie. Wydzielina z oczu lub ropnego śluzu, zapalenie powierzchni oka, zazwyczaj oba oczy zachoruje. Leczenie (po wizycie u lekarza) prowadzi się zwykle w krople zawierające składniki przeciwbakteryjne.

Adenowirusowy spojówek zaczyna ze zniszczeniem dróg oddechowych, a dopiero potem choroba przenosi się do oka. Jednocześnie następuje wzrost temperatury i pogorszenie stanu ogólnego dziecka. Śluzowa wydzielina z oczu, słaba. Być może pojawienie się filmów i powiększenie węzłów chłonnych. Leczenie choroby jest pod nadzorem lekarza i powinna być niepełna. Antybiotyki mogą być przewidziane tylko po ponownym wystąpieniu infekcji.

Leczyć zapalenie spojówek w puszce dzieci i sposobów ludowych. Natychmiast warto zauważyć, że nie twierdzą, że są najlepsze leki i powinny być wykorzystywane jedynie w celu złagodzenia objawów lub jeśli nie jest łagodną postacią choroby. Wszystkie metody są zredukowane do mycia chorego oka różnych buliony: liść laurowy, jagodowe lub czarnej herbaty. Ułatwić przebieg choroby, a jednocześnie usunąć nieprzyjemne objawy, jak pomóc płyny świeżego soku z koperkiem.