823 Shares 3128 views

Ruskeala wodospady i marmur Canyon w Korelia

W dzielnicy Sortavala Karelii istnieją cztery wodospady wielkiej urody, które przyciągają uwagę wszystkich turystów. Nazywane są wodospady Ruskeala. Każdy z nich jest wyjątkowy i piękny na swój sposób.


Ahvenkoski

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany obszar wodospad. Po tym wszystkim, były dwie strzelnice znanych filmów. W latach 70-tych ubiegłego wieku, pracował tam załogę filmu „Świt Oto cichy”, aby zrekonstruować tragiczne wydarzenia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. I na początku tego stulecia (2005) kręciliśmy mistyczną film „Mroczny World”, którego fabuła opiera się na istnienie równoległego cywilizacji. Do tej pory, na brzegu rzeki zachowany układ kabiny, który został nakręcony w pobliżu początku filmu.

Wodospad znajduje się w głównym nurcie Tohmajoki (w języku fińskim oznacza „zły”), malownicze i meandrującej rzeki, która wypływa z jeziora Ruokoyarvi i trwa czterdzieści kilometrów do jeziora Ładoga. Jest to jeden z największych jej dopływów.

Upadki mogą być tłumaczone z języka fińskiego jako „próg Okoń”, jak miejscowi często nazywają to „w trzech mostów”, a rzeki w tym miejscu trzy razy przecina szosę. Rzeka jest miejscem pielgrzymek dla wielu ekstremalnych krokwiami, a najbardziej zdesperowani z nich grozi krzyżu i przez Ahvenkoski którego huśtawki osiągnąć 3-4 metrów.

Ciekawy kolor wodospad – brąz, różne odcienie. Wynika to z żelaza i związków organicznych, które są zawarte w rzece wody z otaczającego bagien. W miejscu padania utworzona wodospadu grudzień „Padun„- zagłębienia przemywa szybki strumień wodny. Ponadto, zmniejsza głębokość. Wodospad, pomimo faktu, że główny trzon peremerzaet w grudniu, istnieje aż do stycznia-lutego, kilka zmniejszając jego głębię.

Ahvenkoski – wodospad, który od dawna odwiedzane przez turystów. Do niego jest łatwy dostęp, a więc na brzegu, można znaleźć wygody cywilizacji – wiaty, altany, WC, wyposażone miejsca na ognisko, ławeczki. W pobliskiej kawiarni można wypić gorącą herbatę i przekąski.

Ryumyakoski

Drugi piękny wodospad w linii Tohmajoki – Ryumakoski. Pomimo czasami złej bagnistych drogach, warto go zobaczyć. Wodospad wpada do małego jeziora o wysokich skalistych brzegów. Stojąc na tej plaży można podziwiać długi ryk wody. On jest jednym z miejsc pielgrzymek, ekstremalnych turystów, jak również innych wodospadów Ruskeala. Jak dotrzeć samochodem, jeśli droga jest mocno podmokłe? Odpowiedź jest oczywista – tylko na piechotę. Dla wyjątkowej urody i kształtu krokwi dał temu miejscu romantyczną nazwę „urok róż.”

W pobliżu wodospadu są pozostałości nieistniejącej konstrukcji fińskiej elektrowni wodnej.

Yukankoski

Jest to niemożliwe, aby przejść przez Yukankoski, Ruskeala odwiedzających wodospadów. Zdjęcie z jego imponujące. Po tym wszystkim, jest to najwyższy wodospad w Karelii. Spada strumień wody z wysokości dziewiętnastu metrów jest najczystszych i najbardziej dziewiczych czterech powodu jego niedostępność. Jego druga nazwa – White Bridge. Wiąże się to z przechodzącej nad rzeką przed fińskim sposób. Znajduje się dziesięć kilometrów od miejscowości Leppyasilt. Wodospad jest w linii Kulismayoki blisko mu było widać resztki kamiennego mostu. Najbardziej pełne płynącej osiągnie wiosna – wczesnym latem.

Kivach

Kivach, co oznacza „mocny”, w rzeczywistości jest najpotężniejszym wodospad w Karelii i trzecim co do wielkości na polach Europy. Suna rzeki wody mieści się w dwóch półkach o wysokości 11 m. Całkowita długość kaskady rzeczne około dwustu metrów. Mainstream Rock Wodospad jest podzielona na dwie nierówne strumienia Array – o jeden więcej niż inni.

Wodospad znajduje się w pobliżu rezerwatu przyrody w swoim składzie muzeum, Arboretum, kawiarni i sklepu. Po zbudowaniu grupy w obszarze wodospadu roślin wodnych przepływu zmniejszyła się nieznacznie.

Ale nie tylko zabytki Karelia są wodospady Ruskeala. Marble Canyon jest również atrakcyjny dla turystów.

On stworzył naturę i działalnością człowieka. Stąd wcześniej dostarczyła wiele różnych marmuru w stolicy i innych miastach. Woda w kanionie pochodzi ze źródeł podziemnych i Tohmajoki River.

wodospady Ruskeala są idealne do aktywności na świeżym powietrzu. Gdzie można Rafting i po prostu podziwiać spektakularne widoki.