698 Shares 3324 views

Czy to możliwe, aby oswoić wilka w prawdziwym życiu?

O tym, jak dzikie zwierzę staje się najlepszym przyjacielem człowieka, wiele filmów sfilmowane. Obserwujemy bohaterów i zazdrość, którzy mogą łatwo znaleźć wspólny język z lwy, gepardy i wilki. Rosyjski rezydent, oczywiście, łatwiej spotkać wilka niż pantery, więc zdecydowaliśmy się rozważyć możliwość oswajania tego wspaniałego drapieżnika. Czy to możliwe, aby oswoić wilka w prawdziwym życiu, jak to zrobić – wszystko w tym artykule.

Wilk: Zachowania

Jeśli wpadł na pomysł, aby zabrać do domu jako wilk domowych, należy wiedzieć, że zwierzę to nie jest pies, mimo że są one genetycznie spokrewnieni. Czy to możliwe, aby oswoić wilka jako pudla? Nie, nie wyjdzie dokładnie, ale cała rzecz w jego charakterze.

W hierarchii paczka wilk króluje, nie lider, ale za każdym razem, gdy młode pokolenie stara się udowodnić swoją wyższość i siłę. Kiedy wilk zobaczył lub poczuł luz w naturze – w błoto! Moc przechodzi w swoją łapą drapieżnych.

Co powinno być właścicielem wilka?

Najważniejszą rzeczą – wilk nigdy nie opanuje. To będzie tylko lider. Nie jest to przyjaciel, a nie jego brat, ale jest silny i lepszy od niego w całej jej lidera.
Jeśli nadal zamierza zabrać go na zawartość takiego drapieżnika, a następnie być przygotowany, aby zawsze mieć oczy otwarte, a pazury i kły w pogotowiu! Lider (host) wilk musi mieć silny charakter, nerwy ze stali, jest konieczne i nie szkoda. Po wzroście dwuletniego drapieżnik wilk, ciągle musiał udowodnić swoją wyższość.

Czy to możliwe, aby oswoić wilka, jeśli nie są obdarzone powyższych właściwości? Nie, najprawdopodobniej będzie on oswoić lub jako osoba dorosła, spróbować smaku dłoni.

Wilki i dzieci w jednym opakowaniu

Wraz z pojawieniem się rodziny wilków swojego życia będzie zupełnie inna. Jeśli masz małe dzieci, to najlepiej wybrać wilka. U kobiet rozwiniętych instynkt macierzyński, więc nie zaszkodzi i nie zaszkodzi dziecku, będzie dobrym towarzyszem dla niego. Samiec rozpoczyna się również do „pociągu” dziecka jako wilk, niż może wyrządzić poważne szkody.
Dorastając, wilki stają się agresywne (w większości przypadków), więc zastanów się o dobro swego życia „opakowanie” przed prowadząc ją do drapieżnika.

Oswoić dorosłego wilka

Jeśli mieszkasz w pobliżu lasu, gdzie wilki czy masz tam domek, to jest prawdopodobne, że drapieżniki mogą udać się do ciebie. Będą one przyciągają ciepło i zapach żywności, zwłaszcza w zimie. Wiele osób woli odstraszyć drapieżniki z jego terytorium, niż znaleźć z nimi kontaktu. Czy to możliwe, aby oswoić wilka, jeśli on jest dorosły i dziki?

To nie działa, nigdy nie będzie w stanie go pogłaskać. Ale z nich możliwe jest, aby zawrzeć pokój, bez obaw wjechać na swoje terytorium.

Na spotkaniu z wilkiem w żadnym wypadku nie działają i nie rób żadnych gwałtownych ruchów. Nie wyrzucaj go z kieszeni lub torbie jedzenie jak wilk zajmie Ci się na jedzenie. Lepiej, trochę się od niego z boku, położyć kawałek chleba czy kiełbasy, i cofnął się, spokojnie odejść. Nie odwracaj się plecami do drapieżnika! On będzie spieszyć, więc trzymać go kontaktu wzrokowego.

Ostrzeżenie! Idąc do lasu, jeśli wiesz, że istnieją wilki żyć, trzeba mieć przy sobie broń lub inne broni palnej. W większości przypadków nie wilk staje się w oczach mężczyzny, a woleliby ukryć. Ale wściekłe zwierzęta często starają się spotkać z osobą.

Jeśli jesteś „szczęście” spotkać się z dzikim wilkiem, a jednocześnie nie wykazują agresję, nie można się martwić o swoje życie w przyszłości. Ta bestia nie będzie cię dotknąć, ale nie będzie przyznać się do siebie. Można pokojowo współistnieć w sąsiedztwie.

wzrastamy cub

Młode – to te same dzieci, psy szczenięta. Więc to jest możliwe, aby oswoić wilka z dzieciństwa? Będzie to skomplikowany proces, ale ma wszystkie szanse.

Jeśli wpadł w ręce cub, potem stają się dla niego mama i tata, brat, przyjaciel i jedyny sposób można zarobić jego zaufanie schenyachestva. Spędzają dużo czasu w jego towarzystwie, a w każdym razie nie wiążą go, nie należy umieszczać na łańcuchu.

Jeśli zdecydujesz się zrobić wilka, nawet nie próbuj jako pies stróżujący. Są bardzo zwinne, więc bez względu na to jak kołnierz jest dokręcone, wilk znajdzie sposób na ucieczkę. I wtedy twoje życie i życie swoich bliskich będzie w niebezpieczeństwie.

Wilk nie będzie dom wyszkoleni jak pies, a nie psów, nie może poradzić sobie z tym zadaniem. Więc po prostu przynieść go, karmić i rosnąć. Zwierzęta te lubią się bawić, a gra nie może brać pod uwagę ich siłę – kąsać kark (ich ulubione miejsce do przechowywania zdobycz), albo gryźć rękę. Bądź przygotowany na taką rozrywkę, to w zwierzakiem krwi, zapisać go z takich zwyczajów jest niemożliwe.

Jak oswoić wilka w domu?

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, nie sądzę rozpoczęcia Wolf. To dzikie zwierzę, nawet jeśli będzie on okiełznać od dzieciństwa. Wilki potrzebują dużo swobody, nie jest to zwierzę, on po prostu członkiem swoimi stadami, a wolność on potrzebny.

W sektorze prywatnym byłby to dobry pomysł, aby zbudować klatkę, ale powinna być wysoka, najlepiej z dachem. Wilki mogą łatwo przeskoczyć mur trzech metrów.
W ciągu zaledwie kilku godzin drapieżnik mógł wydostać się z klatki, po prostu poprzez tunel. Dlatego miejsce na noc zwierzę musi być żelbetu. Oczywiście, jeśli martwisz się o sąsiadów, w której dorosły nawet udomowiony wilk może rozpocząć polowanie.

Obudowa musi być miejscem, gdzie wilk spoczywa – czyli swego legowiska, a nie stałe miejsce mieszkania. Aby drapieżnik czuć się komfortowo, niech biegać, być ze sobą na równi pod względem wolności. Jeśli nie da to zwierzę, że był zły na ciebie, i nie będzie innego.

Idealnym rozwiązaniem dla utrzymania wilk będzie jego pełna swoboda. Powinien on być niewielki fragment maksymalna podobny do jej naturalnym środowisku, naturalne, zamkniętym. Wilk będzie żyć tam i przyjść do ciebie, aby spędzić z jego „stado” kilka godzin, a jeść, a następnie ponownie uciekać się do „woli”.

Czy to możliwe, aby oswoić wilka, jak pies?

Mamy już pisał o tym, że nie może być dom przeszkolony. Wilk nie jest psem. Te zwierzęta – całkowitym przeciwieństwem. Jeżeli jesteś wilk znalazł wspólny język, to będzie bardziej wierny Tobie niż psa, on jest przyjacielem i obrońcą.

Jak oswoić wilka tak, że był tylko przyjacielem? To nie będzie mógł powiedzieć, że nie. To wszystko zależy od relacji. Nie tylko trzeba jak wilk, ale to ty. Jeśli nie okazywać szacunek agresji drapieżnika, ale nie będzie słaby, to jest możliwe do osiągnięcia pełnego wzajemnego zrozumienia.

Z wilka trzeba być o wiele więcej czasu, niż razem z psem, to szanse powodzenia w oswajania wzrost. Wilki, jak podczas rozmowy z nimi, więcej jego pieszczoty, potem jego drapieżne nawyki nie będzie zagrożeniem dla siebie i swojej rodziny.

wilk moc w domu

Jak oswoić wilka w prawdziwym życiu, teraz wiesz. Pozostaje pytanie, co karmić drapieżnika? To prawda, jest to drapieżnik, a on potrzebował mięsa.

Wilk karma nie zje, a jeśli go przyzwyczaić do takiej diety od dzieciństwa, a później napotkasz całą masę chorób zwierząt domowych.

Jako dziecko, wilk jest karmione mlekiem, zboża, mięso kurczaka lub wieprzowe, porządku i zostaną wchłonięte przez miękką wołowinę. Mięso powinno być spożywane na surowo, dziecko jest całkowicie otrzymał wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe dla zdrowego wzrostu.

Dorosły wilk zje tylko mięso i kości, czasem możliwe będzie dla niego gotować zupę z bulionem tłuszczowej.

W dzień na dorosłego drapieżnika należy spożywać co najmniej osiem kilogramów mięsa i kości. Jeśli myślisz, że możesz sobie pozwolić na ten wydatek, to może rosnąć zdrowe i piękne wilka.

Ile feed wilk …

Jeszcze wilk to dzikie zwierzę. Jak oswoić wilka jako jego wychowanie i paszy – to jedno. To jest zupełnie inna – aby utrzymać go przy niej, wykluczenie agresji i wszystkie zwyczaje drapieżnika.

Jeśli zaczynają zauważać, że zwierzę porusza się z dala od ciebie, to jest bardzo różne, warto pomyśleć o swojej przyszłości. Wielu ludzi oswojony wilk, ale później do czynienia z jego agresją, wolą eutanazję zwierzęcia lub zwolniony. Obie te opcje nie są humanitarne.

Zabić zwierzę jest proste, ale myślę o tym, ponieważ jest to żywa istota, że nie można trzymać blisko niego, nie może być jego rodzina. To tylko twoja wina.
Uwolniony? Jest to także morderstwo. Oswajanie zwierzęcia nie będzie w stanie żyć samodzielnie, to zagryzut zastrzelony przez krewnych lub osób, z których wilk nie ukryje, bo nie boi się ludzi.

Najlepszym rozwiązaniem – aby znaleźć żłobek lub oddać zwierzę w zoo. Tam będzie żył obok ludzi, w pełni zabezpieczony właściwym treści.
Czy to możliwe, aby oswoić wilka? Jest to możliwe tylko wtedy, gdy próba bardzo trudne, jeśli nie spróbować zrobić to pies, ale żyć z tego drapieżnika.