104 Shares 9486 views

Rozbudowa dachu na dach domu: instrukcja montażu, cechy i recenzje

Aneks do prywatnego domu jest budowany rozszerzyć przestrzeń, tworząc taras letni, zimny ochrony, poprawy wyglądu domu. To może znacznie zmienić wygląd elewacji. Ponadto metoda ta może znacznie zwiększyć powierzchnię użytkową dzienny z minimalnym wydatków zasobów i siły roboczej. Tradycyjnie uważa się, że dodatkowa konstrukcja ma zostać utworzony z materiału podobnego do głównego budynku. Jednakże, jeśli nie jest to ogromny wybór materiałów budowlanych, to można dokonać ogólnej wykończenie lub wybierz udaną imitacją. Materiały do ścian może być cegła, drewno, pianki, itd. D. Najkorzystniejszy uznać za szkielet. Szczególnie ważne jest przedłużeniem dachu na dach domu, z właściwą wykonanie poprawia wygląd elewacji i zapewnia tworzenie komfortu wewnątrz.


Rodzaje dodatkowej przestrzeni

 1. Pokój. Nowa siedziba wymaga specjalnego podejścia, jak to faktycznie zakończenie domu. Pokój całkowicie izolowany ze wszystkich stron i zapewnia niezawodną wodoszczelność.
 2. Kuchnia. Przez pomieszczenia muszą spełniać te same wymagania jakościowe jak za pokój, ale dalej być podłączony do komunikacji: sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
 3. Weranda. Pokój przeznaczony jest głównie do letnich wakacji, ale również chroni główny budynek przed deszczem i wiatrem. To może być zamknięta, z lub bez ocieplenia go. Stosowany również otwartą opcję, gdzie znajdują się tylko połowa stanowisk i dach nad rozszerzeniem do domu. W tym przypadku istnieją opcje takie struktury nie jest najtańszy.

Budowa fundamentów dla rozszerzenia

Fundament jest kolumnowy lub taśmy. To zależy od preferencji właścicieli i rodzaju gleby.

1. Gazy fundacja

Podstawa wykonana jest w następujących przypadkach:

 • budowie znaczne masy;
 • dom posiada piwnicę, parter i garaż podziemny;
 • niejednorodne gleby.

Podstawą mogą być poniżej głębokości zamarzania gleby lub melkozaglublennym 200-300 mm (głębokość od – 550-600 mm). Na lekkie rozszerzeń, najnowsza wersja jak najbardziej efektywny pod względem kosztów i wydajności.

Ważne! Przydzielony fundacja powinna przy skrzyżowaniu z bazy tworzy się integralnie z nim. Pojedyncze monolit nie działają, ale połączyć je ze sobą, jak to możliwe, jeśli wynik metalowych prętów na starym fundamencie i związać je do klatki zbrojenia. Po wlaniu betonu wytwarzanego.

Zwrócić uwagę! Ława fundamentowa trzeba wypełnić w jednym zamachem, a lepiej jest zwrócić się do specjalistów z odpowiedniej technologii. Prace przygotowawcze mogą być wykonywane ręcznie.

2. Fundacja molo

Wznoszenia słupki z betonu, cegły, lub ich kombinacji. Należy pamiętać, że metro będzie otwarte lub nieizolowanych, mimo że problem został rozwiązany z instalacją dodatkowej izolacji Zabirko z trasy komunikacyjnej.

Słupy są umieszczane w rozstawie 1,5 m, z obowiązkową instalacją na rogach. Ich głębokość nurkowania wynosi 500-600 mm. Część podziemna powleczona bitumem uszczelnienia. W sąsiedztwie głównych słupów fundamentowych zaleca się powiązać ze sobą za pomocą bramek w betonie prętów zbrojeniowych.

Sądząc po opiniach i licznych artykułów, przedłużenie do domu pod dachem w większości przypadków jest to osnowa, ponieważ jest on najtańszy, a to jest dość prosty do zbudowania własnymi rękami.

przedłużenie ramy

Nadziemną część fundamentu domu i budynki gospodarcze starają się mieć taką samą wysokość, ale weranda można zrobić poniżej przejścia łączącego etapy lub małą klatkę schodową.

Dla każdego rodzaju fundamentu odpowiada drewnianą podłogę. Na taśmie może być wykonany z betonu.

Na fundamencie szyny układa się wzdłuż belki obwodowej 150 mm oraz szerokość 100 mm. Można użyć dzienników, które będą kosztować mniej. Na rogach są połączone zamkami. Przedtem, dno kładzie hydroizolacji z kilku warstw pokrycia dachowego.

W tyle podłogi i na stojaku w kolce belek odbywa się przez rowki 50 cm. Są one wprowadzone do stojaka i zabezpieczyć gwóźdź. W miejscach, do okien poziomo zabezpieczyć belki, które zostaną zainstalowane parapet.

Stojaki zrobić wysokość pomieszczenia. Jeśli stłumiony dach, ściana ich domu ustawić większą wysokość, aby utworzyć stok. Że są one ustawione dokładnie pionowo, są one chwilowo przybity wysięgnika.

Top rurociągi wykonywania, to wykonane gniazda dla krokwi, które posiadają kołki lub gwoździe do belki poziomej. Z drugiej strony, są one oparte na drewnianym profilu pręta 100h89 mm, zamontowany na ścianie za pomocą śrub kotwiących. Krokwie opiera się na stałym mauerlat, który jest ustawiony na górnej części wiązania. możesz zrobić dla małych budynków bez niego.

przedłużenie dachu powinna przyjść pod dachem budynku głównym.

Do krokwi upakowanych skrzynię. Może to być światło lub stałe, w zależności od zastosowanego materiału pokrycia dachowego.

Rowki progu opóźnienia belki zainstalowane w odstępach nie więcej niż 1 m. Sposób, w jaki są one przymocowane, jakość zależy od podłogi. Każde opóźnienie jest ustalana przez poziom. Jeśli ganek jest otwarty, jest to mały stok z domu, tak że woda deszczowa może wypłynąć.

Deski podłogowe są przymocowane do legarów za pomocą śrub.

Te ściany są zbudowane z dwóch warstw, przy czym pomiędzy nimi uszczelniania i izolacji. Na zewnątrz użyć płyty OSB, sklejka, deski, po których wykończenia bocznicy. Dekoracja wnętrz produkowane płytami gipsowo-kartonowymi lub boazerią.

Dodanie dachu na dachu mogą być formowane w następujący sposób:

 • pent;
 • dwuspadowy;
 • pod wspólnym dachem;
 • aneks mansardowy.

1. Pent dach

Najbardziej ekonomiczną alternatywę jest stłumiony dachu rozszerzenie mieścić podłużnej przylegle do niego. Opinii przemawia za tym wzorem, z wyjątkiem projektu. Można znaleźć inne, bardziej skuteczną opcję, jeśli pozwalają na to zasoby. Dach jest na górze spinania legarach. Jeżeli zostanie podjęta decyzja, aby nie dotknąć stary dach, który jest w dobrym stanie, jest to nowa rampa.

Sztywne połączenie pomiędzy strukturami nie jest wykonywana. Zamknięta jest przymocowana tworząc ślizgowy związku z podłużnego rowka, który zapewnia silne połączenie ścian z możliwością skurczu. Często problem jest coraz wytrącaniu na styku ze ścianą dachu. Spływająca woda obszar lub koryta blachy ogniowego osiadaniu. Z wystarczającą nachylenie wilgoci nie dostać się do środka.

Pent przedłużenie dachu do drewnianego domu ma charakterystyczne cechy.

 1. Kąt nachylenia wynosi co najmniej 10 0.
 2. Rozszerzenie dach jest umieszczany pod dachem domu.
 3. Przedłużacz z zastrzeżeniem tych samych obciążeń jak w domu. Ponadto, znajduje się poniżej dachu głównego, a większość z wytrącania może spaść na to, co sprawia, że występuje z dodatkową konstrukcją surowe wymagania pod względem trwałości i uszczelnienia.
 4. Zewnętrznie, przedłużenie dachu nie powinien wyglądać brudny, mimo prostoty formy.

2. dwuspadowy

Wariant nadaje się do konstrukcji o dużej jakości ogrzewanej przestrzeni z poddaszem. Rozbudowa domu z dwuspadowym dachem jest bardziej złożona. Do montażu belki najpierw ustawić toczenia (150h100 mm), które są fundamentem przyszłego sufitu. Leżeli dołu na opatrunku w odstępach nie więcej niż 70 cm, a następnie mocowany do ściany budynku. Po belek układu kratownicowego zainstalowane (100×100 mm wiązki).

Odległość między nimi jest taka sama, jak w przypadku belek. Toczenie jest przybite do krokwi ze skokiem odpowiadającym rodzaju pokrycia dachowego. Ostatnim etapem jest montaż dachu i instalacji systemów odwadniających.

3. mansardowy

Ta metoda – droższe, ale funkcjonalnie lepiej jako dachu można zorganizować dodatkowy pokój. To sprawia, że można oszczędzać obszaru, który przechodzi pod obudową. Załącznik do domów z spadzistym dachem nie zawsze wyglądają pięknie. Częściej niż nie zrobić kontynuację dachu głównego budynku. W zakresie projektowania można zmieniać jej kształt.

Recenzje mansardowy najbardziej kontrowersyjne, ponieważ czasami konstrukcja jest bardzo skomplikowana i trudno jest wybrać odpowiedni projekt.

Polilinia i dwuspadowy dach rozszerzenie do domu zbudowanego na podobnej technologii. Na zniszczonej struktury jest celowe, aby zbudować nowy dach na domu, które będą wspólne dla niego i budynki gospodarcze. W tym przypadku, struktura znacznie wzrośnie w wielkości.

System krokwi dla nowego dachu domu dzieje się na ziemi z góry. Jest również przygotowanie do listwy deski. W rezultacie, wymiana zostanie wykonana szybko i dokładnie.

Połącz przedłużenie dachu i domu

Ekonomiczny wariant jest przedłużeniem dachu na dach domu, w którym są one ze sobą powiązane. Ale tutaj jest to konieczne, aby zapewnić skurcz, inaczej nie będzie tonący w stawie. przedłużenie dachu znajduje się 2-3 cm poniżej fundamentalne. Obecność nakładania nie pozwala wilgoci dostać się do domu.

wniosek

Dodatkowa konstrukcja, jest dołączony do głównego budynku, jest to ważny temat, które najczęściej podlegają tym samym wymaganiom jak niezależnej struktury. Szczególnie ważne jest przedłużeniem dachu na dach domu. Jeśli prace nad budową budynków są wykonane krok po kroku i nie popełniać błędów, jest to wygodne i trwałe.