439 Shares 9741 views

Tłuszczu w solance: sposobu gotowania. proste przepisy

Po tłuszczu oczerniany (powiedzmy, szkodliwe i cholesterol) przywrócone. Ponadto, lekarze podane do wiadomości krajowego, nawet tłuszczu jest przydatna, jeśli nie jeść ich w spokoju. Jednakże, inspirowane przez ludzi informacyjnych szybko rozczarowany: sprzedawane w sklepach i sprzedaje produkt często nevkusen lub, co najmniej, nudne i nieciekawe. Rozwiązanie jest proste: delikatność gotować samemu. Najprostszym i najszybszym sposobem marynowane w solance tłuszcz: metody gotowania wymaga czasu, nawet mniej niż staliBejcowanie ogórków. Ponadto podczas korzystania z produktu końcowego nie żółknie (jak w suchym solenie), okazuje się bardzo smaczne i mogą być przechowywane przez długi czas.

Kilka porad

Opcje takie jak boczek soli w solance, w obfitości. I myśleć o własnych jest łatwe, po prostu trzeba eksperymentować ze swoimi ulubionymi przyprawami. Jednakże niedoświadczony zasolschikam pewnością przydatna znajomość pewnych niuansów.

  1. Głównym kluczem do sukcesu – prawo wyboru produktu. To nie powinno być szarawe lub żółty odcień, tylko białe lub różowawe. Ciało powinno być twarde i gładkie, ale jednocześnie łatwo przebija mecz. Jeżeli nie można pomylić z zakupu, masz gwarancję powodzenia eksperymentu.
  2. Nie należy pozostawiać tłuszczu w solance po zakończeniu procesu wytrawiania została zakończona. Pulpa może stracić strukturę i zaczynają się rozprzestrzeniać. Lepiej jest wyjąć produkt, wysuszyć i zawinąć w pergamin lub tkaniną. tłuszczu przechowywane i mogą nie w lodówce, choć jeszcze lepiej ukryć go w chłodnym – nawet w najgorętszych miesiącach.
  3. Teoretycznie, tłuszcz w solance (metoda wytwarzania tutaj zawiłości nie ma znaczenia) przesadzić niemożliwe. Materiałem wyjściowym bierze za dużo soli jako potrzebne, a nie więcej. Ale przypadki są różne: jeśli produkt jest nadal zbyt słone, on obsushivayut, owinięte w kilka warstw gazę lub lnianą serwetką i usuwane na zimno. W ciągu dnia nadwyżki powierzchni bieżnika i sól można oczyścić za pomocą noża.

Reszta solenie boczek – prosty proces i dostępne, nawet początkujący kucharz. Nie bój się uporać – sprawdź się na małym kawałku. Doskonałe rezultaty daje zaufanie w przyszłości mogą być solone delikatność w dużych ilościach.

Tłuszcz w solance: sposób przygotowania klasyczny

W rzeczywistości, solanka – bardzo silne solanki. Jego stosowanie daje wyjście jest bardzo delikatne i smaczne tłuszcz, który jest spożywane tylko natychmiast. O kilogram cięcia wyrobu na kawałki, które są łatwe do trzymania szyjki brzegiem (w zbyt małej przestrzeni do tłuszczu soli najdogodniej trehlitrovkah). Plastry złożeniu do miseczki bez ubijania, zupełnie swobodnie, albo mogą dusić. Każda warstwa przeplatane Lavrushko, pieprz czarny, pieprz i ząbki czosnku. Dalej jest sama solanka: woda ogrzewa się do wrzenia (niewiele litrów), mieszaninę wylewa się do soli szklanych, a pojemnik jest utrzymywany na ogniu aż do całkowitego rozpuszczenia. Rozwiązanie to pożądane twierdza – po opuszczeniu ziemniaczana pojawia się w nim. Ostyvshim solanką wylano smalec, szyi związany ze szmatką, a bank przez trzy dni usuwa się w ciemnym i suchym, ale chłodnym miejscu.

Smakowe solanką

Wyjątkowy, pachnące i bardzo smaczne boczek można dostać „leniwy” sposób. Osuszyć pomidory z solanki (gdy produkt nie zawiera członków ocet!) W ciekłym litra solanki i wlać do szklanki ułożone w tłuszczu słoiku. Nie przyprawy, aby dodać nie jest konieczne, a za tydzień spędził w lodówce, można cieszyć się prawdziwą delikatność.

przepis babci

Są fani gotowanego boczku. I to jest naprawdę smaczne, jeśli sporządzone prawidłowo. Można zrobić „wędzony boczek” w solance. Preparat jest nadal prosta. Produkt cięcia dużych kawałków kg, litra wody gotuje się, że rozpuszcza się sól i pół szklanki określone pieprzu z wawrzynu (wzrokowo) i pięć zgnieciony ząbki czosnku. Po paru minutach wylewa wrzącej spokojną polstakana cebulę skórę, a po drugiej – są umieszczone kawałki boczku. Gotować trwa około półtorej do dwóch godzin, po czym forma wstępna jest pocierana solą i pieprzem i czosnkiem skór w zamrażarce na dzień.

miód solanką

Nasz czas jest bardzo nietypowy przepis na pyszne boczku. I można go nazwać szybko: jedzenie delikatność będzie dzień sporządzenia. Za to lepiej kupić tłuszcz łzami i nie jest zbyt gruba, to będzie dużo smaczniejsze. Dla segmentu polutorakilogrammovogo gotuje litr wody. Jest wypełniona solą, około połowy szkła, dużą ilością pieprzu, groch i wawrzynu, a także przypraw. Co to zależy od kucharza. Szczególnie popularne są kminek, kardamon, nasiona kolendry – ale tutaj można wyzwolić wyobraźnię i dodać coś własnego, umysłu. Gotować solanka powinna być 3-5 minut, aż przyprawy nie da swego smaku solankę (ale nie uruchamiaj do strawienia, tracąc pachnące). Gdy marynata została usunięta z ognia, dodajemy go trzy łyżki miodu. Jeśli uda Ci się znaleźć – wapno lub zioła. Po tym solanka podawać przez pięć minut i przelewa się do zbiornika, które składają się z dużych porcji podłoża. Wieko jest zamykane, wskazać na godzinę – i smaczne stymulantem można spróbować.

Boczek z zieleni

Ludzie, dla których solenie tłuszczu nie jest to nowe doświadczenie, zwykle używają suche przyprawy oraz zioła. Jednak ludzie już dawno zauważyli, że Zieloni nadaje produktowi całkowicie niewiarygodny smak i aromat. Chciałbyś zrobić – śledzić takich instrukcji.

Jest to mieszanina czerni i czerwonej papryki, ciśnienie czosnku i posiekanej kopru. Te ostatnie powinny być dużo, można połączyć go z pietruszka, bazylia i kolendry. I pozostawiono do snu: może ktoś lubi smak miętowy. Smalcu pojemnika układa się warstwami, przy czym każda warstwa przeplatane przygotowanej mieszanki. Solanka jest silny, powinna być obniżona do pływaka surowe jajko. Gdy jest gotowany w dodano solankę Laurel i Goroshkova pieprz miłośnicy ostrość może vkinut suszy gorącego pieprzowe, przyprawowe i zwolenników – przelać papryki. Gdy kompozycja do wrzenia, ochłodzono ją i wlano do pojemnika smalcu. Umieszczony na szczycie obciążenia – z nim solenie tłuszczu będzie szybciej i będzie bardziej jednolita. A po tygodniu smakołyków można spróbować!