884 Shares 1334 views

Lika Dlugach „Menu dla dzieci”: recepty

Oczywiście, każdy rodzic chce, aby jego dziecko dorosnąć zdrowe i silne dziecko. Ale na tym ważnym czynnikiem jest przydatna, zdrowa i zbilansowana dieta. Menu dla dzieci z Lika Dlugach pomocy matek poprawić trochę kapryśna apetyt dziecka, aby zróżnicować i wzbogacić swoją dietę i utrzymać przydatność produktów gotowych potraw.


Dziecko i jego preferencje smakowe

Ile osobliwości znaleźć w nawyków żywieniowych u dzieci. Niektóre kategorycznie odmówić wypróbować nowy, nieznany produkt do nich, a drugi w żadnym nie chciał jeść warzywa, inni nienawidzą ryby, a nawet nosa z zapachem niego. To często zdarza się nawet u matek będących niezwykłych talentów kulinarnych. Lika Dlugach którego przepisy są zawsze twórcze i nie wymagają specjalnych kosztów, radzi sobie z tym problemem.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że dziecko, jak i dorosły, ma pełne prawo do własnych upodobań. Lika Dlugach uważa, że obawy związane z brakiem niezbędnych substancji w dziecko, które, na przykład, zawarte w marchwi, bo nie chce mieć jej są bezzasadne. Dziecko ma prawo nie lubić marchewkę, bo nie podoba. Może robi to będzie nigdy w życiu tam. I absolutnie nic do niego nie dojdzie. A żeby nie być nerwowy od zera, należy przestrzegać zasady, zgodnie z którym dzieci mają prawo nie lubić coś z produktów. To jest jego smak i preferencje. Tylko warto przyjrzeć się bliżej – coś jeszcze jeden lub dwa z określonej kategorii żywności dziecko jest nadal jedzenia. Na przykład, nie jest to jabłko, ale zjada banana i gruszkę lub odmawia Herkulesa, ale jednocześnie zadowolony wchłonąć gryki.

Kilka sposobów, aby zaprzyjaźnić się z dzieckiem produktów niekochanych

„Jedz oczy”

Według Lika Dlugach pierwszy na pewno trzeba się upewnić, że dziecko odmawia posiłku, ponieważ jedzenie nie podoba, to nie dlatego, że jest zły z niego. Wszakże to możliwe, tak że konsystencja produktu po prostu powoduje mimowolne skurcze – zbyt miękka, lumpy, galaretowaty i inni. Ponadto, dziecko może nie podoba się kolor produktu, z którego zrewidowana nos. Na przykład, kurczaka, pokroić w dziwnych kawałków na płycie na dziecko nie może po prostu zadzwoń apetyt, ale cały Pieczony kurczak z złotym skorupie – łatwo. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że jeśli dziecko jest gotowe do „jeść oczami”, on na pewno spróbować złagodzić.

Opowieść o produktach

Dziecko może chcą wiedzieć jak najwięcej o produkcie – jak to się dzieje, uprawiane, produkowane, przygotowywane i tak dalej. Lika Dlugach którego przepisy są coraz bardziej zyskuje na popularności wśród matek, zawsze chodzi o tę kwestię dokładnie. Jej zdaniem, jest w tym względzie pomaga wspólne zakupy. Wybierając niektórych pokarmów, należy wyjaśnić dziecku ich pochodzenia. Taki łańcuch interesujących i ekscytujących wydarzeń, takich jak wybór produktów, wprowadzenie, zakup, dostawa do domu, prania, gotowania, może stać się bodźcem dla próbuje czegoś nowego, nawet dla najbardziej wymagających dziecka.

lekcja poglądowa

Inny sposób – to jest dobrym przykładem. Jeśli istnieje coś, z wielkim apetytem, a chwaląc walory smakowe używanych produktów, a nawet od czasu do czasu, aby wyciągnąć zapach jedzenia, ale nie proponuje, aby spróbować to dziecko – nie jest sceptyczny dziecko nie może posiadać, i będzie chciał spróbować tego smaczne cud, że doprowadziło inny tak zachwyceni.

gotowania razem

Powinno to przynieść dziecko do procesu gotowania, podobnie jak Lika Dlugach, dać mu okazję do snu, aby dodać coś nowego do znanego wcześniej naczynia. Zrób krok po kroku kreatora klasy uchwycić akcję w aparacie. Jest z pewnością nikt nie może oprzeć się pokusie, aby spróbować tworzenie własnych rąk.

Lika Dlugach "Menu dla dzieci": recepty. Fiński zupa łosoś

Przepyszne, bardzo łatwe do przygotowania zupy.

składniki:

 • filet z łososia lub pstrąga – 300 g (zup łososia uzyskuje i nasycone kwasy tłuszczowe);
 • ziemniaki – 3 kawałki. średniej wielkości;
 • cebula – 1 małe lub duże pół;
 • koper – mały promień;
 • 20% krem – 150 ml (śmietany o zawartości tłuszczu mniejszej niż 20% może zwijać);
 • Woda – 1,5 l;
 • sól.

Przygotowanie:

 1. Konieczne jest drobno posiekać cebulę i koperek. Ziemniaki obrać i pokroić w kostkę.
 2. Koper, ziemniaki i cebule należy umieścić w garnku, zalać wodą i zagotować. Gotować do miękkości około 7 minut.
 3. Przygotowując warzywa, ryby muszą być myte, suchą ściereczkę do usuwania kości, pocięte na kostki o 2 cm średnicy, umieszczone na zupę. Gotować przez kolejne 5 minut, doprawić solą.
 4. To jest po Wlać śmietanę, doprowadzić do wrzenia i zdjąć z ognia.

Pulpety w sosie pomidorowym

I kolejny świetny przepis z „menu dla dzieci” serii. Lika Dlugach zaleca gotowanie to danie, cytując Carlson z bajki „The Kid i Carlson”. Jest to jedno z ulubionych dań rozrywkowych mężczyzna z silnikiem. Dziecko prawdopodobnie będzie chciał spróbować.

składniki:

 • kurczak – 600 g;
 • jajko – 1 szt;
 • Cebula – 1 szt;
 • chleb – 3 plastry;
 • Czosnek – 1 ząbek (czosnek smak jeśli nie podoba, można to zrobić bez niego);
 • olej roślinny;
 • masło – 20 g;
 • postrzępionych w pomidorów w puszkach – 500 ml;
 • 20% krem – 50 ml;
 • Cukier – 1 łyżeczka;
 • sól.

Przygotowanie:

 1. Należy wyciąć w skorupie chleba moczyć je w wodzie, wyciśnij. filet z kurczaka, czosnek (w razie potrzeby), cebula, chleb, mielenia w młynku do mięsa oraz mieszarki. Do otrzymanej mielonego jajko, sól i dobrze wyrobić.
 2. Mielone klopsiki muszą rzeźbienie maksymalnej średnicy 3 cm. Można to łatwo zrobić za pomocą łyżeczki. Klopsiki trzeba szybko usmażyć na oleju roślinnym ze wszystkich stron, ale tak, że są one tylko lekko rumiane, nie palone przez.
 3. Następnie należy umieścić klopsiki na patelni. Czerpak ciepłe pomidory puree, dodać je do masła, cukru, śmietany i soli. Następnie otrzymujemy niezbędne polać sosem i klopsiki następnie zostały pokryte przez 30 minut.

Makaron z warzywami

Ale to danie na kolorowe i łatwe do przygotowania szczególnie kocha Lika Dlugach. Menu dla dzieci, które recepty, warto zauważyć, cała zabawa i łatwe, nie wymaga dużo czasu.

składniki:

 • makaron – 250 g (można użyć dowolnego – pszenica, jęczmień, żyto);
 • Cebula – 1 mały lub pół duże;
 • cukinia – 1 szt;
 • młodzi cukinia – 1 szt;
 • średnie marchew – 1 PC;
 • Chińska sałatka – 2 duże blachy;
 • olej roślinny – 5 łyżek. łyżki;
 • olej sezamowy – 1 łyżka. łyżka;
 • sos sojowy – 3 łyżki. łyżka.

Przygotowanie:

 1. Cukinia, marchew, sałata i squasha należy pokroić w paski i cebuli na pół pierścieni.
 2. Podgrzania oleju patelni o dużej płyty, smażyć cebulę przejrzyste. Następnie dodać resztę warzyw i smażyć razem, stale mieszając, przez 7-8 minuty dłużej.
 3. Kluski powinny gotować wyrzucić w cedzidło, a następnie przemywa się zimną wodą.
 4. Dodać do sosu sojowego i oleju sezamowego warzywa do wrzenia, włożyć makaron, wymieszać i trzymać ogień na kolejne 3 minuty.

Warto zauważyć, że wiele wskazówek na temat jak zrobić dziecko interesuje to czy tamto jedzenie, jak również proste, szybkie dania, Lika Dlugach opisane w książce „Jak karmić dziecko?”