180 Shares 9173 views

róże okrywowe (sadzenia i pielęgnacji)

Do niedawna tych pięknych krzewów kwitnących , niewiele osób wiedziało, ale teraz coraz częściej w parkach, ogrodach i ogródkach przydomowych można znaleźć okrywowa róże. Sadzenia i pielęgnacji tych roślin jest prawie nie różni się od praktyk rolniczych innych gatunków tej rośliny. Dlatego są one tak popularne.


Ground cover róże, zdjęcie, które po prostu zadziwiają swoim pięknem, to stosunkowo nowa grupa gatunków roślin. Została wyhodowana przez hodowców do dekoracji dużych powierzchni gruntów parków i terenów zielonych. Najlepiej jest do dekoracji ogrodów, zieleni miejskiej, ogrody i jaskiń dekorowanie, stoki, stoki są odpowiednie dla róże okrywowe.

Sadzenie i pielęgnacja tych krzakach jak żywopłoty i klomby ampelnyh pozwolą dać niepowtarzalny smak jednego z pole bramkowe.

Główną cechą tej grupy róż jest to, że nie rosną pędy i szlak w przeciwnych stronach Ziemi. Zatem, róże okrywowe pokrycie wokół nich grube i gęste dywan dużych obszarów ziemi. Istnieje wiele odmian tych roślin.

Kwiaty w różnych kolorach (różowy, czerwony, kremowy, biały, pomarańczowy) są zebrane w wiązki, jak różyczki. Gatunek ten ma na swych elastycznych pędów ostrymi cierniami. Jej kwiaty mają słaby zapach, a niektóre odmiany, i wszyscy oni pozbawieni. Istnieje półpełne i podwójne róże okrywowe. Sadzenia i pielęgnacji wszystkich rodzajów tych krzewów są zredukowane do kilku działań, gdyż są bezpretensjonalne, charakteryzuje się obfitym długim kwitnieniem (czerwiec-październik). Te róże odznaczają się wysoką odpornością na zimno i dobrego zdrowia, więc kwiaciarnia nie martwić się zbytnio o schronienie na zimę i zwalczania szkodników. W chłodniejszych regionach na zimę te krzewy potrzebują schronienia przed światłem lapnika.

Jeśli w okolicy, istnieją inne gatunki roślin, będzie w harmonii z nimi róż okrywowa. Sadzenie i pielęgnacja pięknym ogrodzie kwiatowym, w tym tych krzewów zapewniają niekończące się możliwości dla wyobraźni hodowcy. Ten typ Róże grupy mogą być sadzone i pojedynczo. Nadają się one do tworzenia granic, mixborders, łóżka. Kompaktowe odmian gruntowych tytułowych róż wygląda idealnie w pojemnikach i ogrodach skalnych. Liczna grupa sadzenia na trawniku tworzy niezwykłe malarstwo dywany. Róże okrywowe są idealne dla układu wielopoziomowego krajobrazu, jak rosną dobrze na ścianach oporowych. Niektórzy hodowcy w tej grupie obejmują pewną shrabov i floribunda z pełzającą formę krzewów i giętkich gałęzi. Gatunek ten został sklasyfikowany przez długość pędów i wysokości krzewu.

Kiedy róże zaokrętowanie okrywowa, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kształt i długość pędów roślin dorosłych. Najlepiej jest sadzić sadzonki w kwietniu lub we wrześniu-październiku. Dobrym materiałem do sadzenia 3-4 zdrowych ucieczki z nerek i rozwinięty system korzeniowy. róże okrywowe kwitną w roku sadzenia zatem do dobrego rozwoju pąków kwiatowych krzewów w pierwszym roku powinny być usunięte przed lipcem. Roślina ta wymaga pielenia gleby, regularnego podlewania, nawożenie nawozami. Wczesną wiosną róże usunąć uszkodzone i starych pędów, a latem – wyblakłe kwiaty. Krzewy potrzebują systematycznego przerzedzenie przez cięcie cienkie pionowe pędy.