454 Shares 8499 views

Nowoczesna pralka – pierwszy asystent w domu

Już nikt nie wątpi w potrzebę pralki w domu. Jest mało prawdopodobne, że jest pani, która wolałaby umyć rękami, pochylając się nad łazienką. Pralka weszła mocno do naszego codziennego życia i przynosi korzyści, oszczędzając czas i energię.

Urządzenie i typy pralek

Urządzenie technologii jest proste. W domowych sklepach jest szeroko rozpowszechniony typ aktywatora pralek z obrotowym bębnem. Bęben pralki jest zamontowany na osi poziomej, a nazywany jest pionowo, a występy aktywatora znajdują się na jej wewnętrznej powierzchni. Proces mycia polega na obracaniu (obróbce skrawaniem) prania i czynnych detergentów zdolnych do rozpuszczania i usuwania zanieczyszczeń z tkaniny.

Najpopularniejsze są dwa typy maszyn. W urządzeniach z przednim załadunkiem pralnia przechodzi przez specjalny otwór wyposażony w przezroczyste okno i pionowe załadowanie przez drzwi przegubowe w bębnie. Jaka pralka jest najlepsza to chyba smak.

Wśród zalet maszyn z przednim załadunkiem jest możliwość wizualnej kontroli procesu prania. Zbiorniki takich urządzeń są wykonane w sposób monolityczny, co gwarantuje ich niezawodność. Z drugiej strony maszyny frontowe zajmują więcej miejsca niż pionowe i trzeba zginać nisko, aby z nimi pracować. Użytkownicy, którzy tego nie lubią, wybierają maszyny z pionowym załadunkiem.

Pralka tego rodzaju zajmuje mniej miejsca, a jeśli brak jest miejsca w łazience, można go zainstalować w niszy dzięki małym standardowym rozmiarom: 45 x 60 x 85 cm i otworem wylotowym. Koszt pralki o pionowym obciążeniu może być wyższy niż próżni poziomej. Powodem – w ilości amortyzatorów – w "pionowej" są dwa. To sprawia, że system jest bardziej niezawodny i droższy.

Kontrola mycia odbywa się wyłącznie za pomocą kontrolek panelu i pozycji przełączników. Ponadto na górnej pokrywie urządzenia nic nie można włożyć, aw łazience dodatkowa powierzchnia nigdy się nie zrani.

Wysoka jakość pracy pralki

Wybierając pralkę, jesteśmy zainteresowani jakością jego pracy. Zanim zdecydujesz się z firmą i modelem, musisz wybrać miejsce, w którym urządzenie zostanie zainstalowane i sprawdzić jego prawidłowe połączenie. W końcu musisz przynieść prąd elektryczny, zimną wodę i kanalizację. Okablowanie musi być zaprojektowane dla odpowiedniego obciążenia dla obsługiwanego urządzenia.

Następnie zbadamy cechy technologii, a mianowicie liczbę obrotów podczas przędzenia, klasę zużycia energii, główne programy i dodatkowe funkcje. Im wyższe parametry, tym droższy jest pralka. Cena zależy również od producenta. Aby dokonać właściwego wyboru, wskazane jest określenie, które funkcje są dla Ciebie ważne, a które można odmówić zapisania. Zapisz i pomóż w wyborze najwyższej klasy zużycia energii. Do tej pory istnieją już modele klasy A ++. Starannie zużywają wodę i prąd, nie pogarszając jakości prania. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, prawdopodobnie nie będziesz używać prania w temperaturze 95 ° C, ale delikatne mycie rąk będzie konieczne, na przykład do mycia kurtki w pralce lub odśwież kurtyny okienne.

Niewątpliwie, przy wyborze samochodu ważna jest marka. Każdy klient ma własne preferencje. Najdroższe maszyny na naszym rynku to Miele, niemieckie zespoły, zaprojektowane do 30 lat pracy. Bardziej przystępne opcje ze średnią ceną: ARISTON, INDESIT, ZANUSSI i ELECTROLUX. Gwarancje naprawcze tych modeli będą wykonywane w każdym warsztacie. BOSH i SIEMENS są produkowane głównie w Hiszpanii, szczegóły dotyczące maszyn są w żaden sposób tanie. Modele amerykańskie montowane we Włoszech – GENERAL ELECTRIC i WHIRLPOOL – jakościowe i umiarkowane ceny. Włoska firma CANDY okazała się najlepsza, jej modele są zróżnicowane i niezawodne. ARDO jest również włoską firmą, ale jest produkowana w Chinach. W związku z tym ceny są niższe. Oczywiście koreańscy producenci SAMSUNG i LG zajmują specjalne miejsce na rynku.

Właściwie zbliżając się do wyboru pralki, można znacznie ułatwić życie i uniknąć problemów z późniejszym długotrwałym użyciem. Zaleca się, aby nie być leniwym i zbierać wystarczająco dużo informacji na temat pralek (na przykład w internecie), aby zakup przyniósł tylko korzyści i przyjemności.