357 Shares 3023 views

Chirurg Leonid Rogozow: biografia i zdjęcia

Leonid Rogozow sławny na całym świecie. Chirurg z zawodu, który był w stanie samodzielnie funkcjonować samodzielnie. Operacja usunięcia zapalenie wyrostka robaczkowego trwało 1,5 godziny. Nasz artykuł jest poświęcony biografii słynnego chirurga. Również powiedzieć o swojej rodzinie i wybitnego feat.


dzieciństwo Rogozova

urodzony Leonid Rogozow w Transbaikalia. Jego ojciec pracował jako kierowca, a jego matka – dojarka. Rodzina żyła w biedzie po władze podjęły ich ostatni, zważywszy bogatych. Natychmiast po „wywłaszczenie” mace wysłanym do Ałma-Aty. Ale nie zostali przez krótki czas, a w 1936 roku przeniósł się do Minusinsk. Leonid zaledwie 2 lat. Do tego czasu, on już miał starszego brata i siostrę, i pojawił się w Minusinsk i młodsi.

wojenne

Kiedy zaczęła się wojna, ojciec Leonid został zabrany do przodu, gdzie zmarł w 1943 roku. Matka pracowała cały dzień i noc drewna. I Lenya jak najbardziej odpowiedzialny, pozostał u władzy. Jak powiedzieć jedną ze swoich sióstr, zawsze pomagał wszystkim. Po pierwsze, dbać o innych i tylko najmniejszą myśl o sobie.

Leonid życia w okresie powojennym

Dopiero po wojnie, Leonid stanie skończyć studia. Skończył siedem lat i naukę w szkole na specjalności „Overman”. Jego zawód nie przyciągają, ale rodzina nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, a uczniowie otrzymali stypendia. Leonid starał się ułatwić życie matki i pilnie studiował, odbieranie pięć.

Potem poszedł do wojska. Po nabożeństwie, postanowiłem odwiedzić swojego brata, który mieszkał w Leningradzie. Leonid Miasto tak bardzo, że postanowił przenieść się tam na pobyt stały. W Leningradzie w 1953 roku rozpoczął naukę w Dziecięcej Instytutu Medycznego. Badanie dano mu łatwo. W 1959 roku ukończył studia i został przyjęty do chirurgicznych badań klinicznych. Na wyprawę na Antarktydę, musiał czasowo przerwać naukę. Praktyka młody lekarz Leonid Rogozow odbyła się w Minusinsk. Następnie pracował w różnych szpitalach. Karierę zakończył zaveduya medycznych Leonid Oddział chirurgii Leningradzkiego Badań Phthisiopulmonology.

Hobby i charakter Rogozova

Leonid był utalentowany, bardzo towarzyskim. Zawsze dbał o innych bardzo szarmancki z dziewczynami. Jego hobby to sport i muzyka. Leonid sprzęgnięty z prętów, na nartach, grać w piłkę nożną. To zawsze przyciąga wszystkie nowe, nieznane. Wiele dziewcząt była w nim zakochana. Ale Leonid spotkał tylko jeden. Razem, nie były one przeznaczone być. Kobieta wysłany do pracy w innym mieście.

Wyprawa na Antarktydę

Na wyprawę na Antarktydę zatrudnionych lekarzy wolontariuszy. Leonid Rogozow, z jego pragnieniem poznania nowe, zgodził się natychmiast, bez wahania i bez wątpliwości. Wraz z nim niósł ogromną walizkę. Tylko zamiast ubrań w tym, że składa się głównie z książką i nie zapomnisz swojego ulubionego Kettlebell. W tej wyprawie, Leonid musiał zrobić sobie operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Przez ten incydent stał się znany na całym świecie.

niesamowite działanie

W 1961 roku otwarto nową radziecką stację Antarktyki. Nazwaliśmy go Novolazarevskaya. Jej Antarctic Expedition, w której wzięli udział Leonid został wysłany. Jego pierwsze zimowanie na nim uczyniło go znanym na całym świecie.

29 kwietnia 1961 th Leonid czuł nudności, osłabienie, gorączka i silny ból w załączniku. Spośród 13 osób był jedynym lekarzem w wyprawie. Było to konieczne w celu postawienia diagnozy do siebie: ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Próbował zachowawcze leczenie antybiotykami, zimna, głodu i pokoju. Ale następnego dnia było jeszcze gorzej. Temperatura wskoczył powyżej.

Samolot w tym czasie nie było nikogo w pobliżu stacji. Nawet jeśli technik samolotu stwierdzono, odejście na Nowołazariewskaja nadal nie było możliwe z powodu złych warunków pogodowych. Aby uratować życie Leonid może tylko natychmiastowej operacji, ale to wymagało chirurga. A ponieważ nie było nikogo, kto by go wydać, plon był jeden – zrobić zabiegu siebie.

30 kwietnia wszystkie przygotowania zostały wykonane w nocy. Rogozova ochotnika, aby pomóc meteorolog który służył narzędzia chirurga i inżynierii mechanicznej, trzymając brzuch w lustrze pacjenta i wysyłany do miejsca pracy żarówki. Mistrz stacja na służbie tam ubezpieczyć asystentów Leonidas i wymień je, jeśli zachoruje od tego, co widzieli.

W pozycji leżącej Rogozov zrobił sobie zastrzyk novotel. Następnie nacięcie skalpelem w prawej okolicy biodrowej. Lustro, choć pomógł, ale zniekształcony obraz. Dlatego, zapalenie wyrostka musiał wyglądać gołymi rękami, bez rękawiczek. Znajdź go w dotyku była trudna, a Leonid zajęło długo – około 40 minut. Mimo to wyciąć. Rana musiała być przyszyte do tej samej sekcji z chirurgiem uszkodzonego innego narządu wewnętrznego, a to też było „naprawić”.

Od tego czasu Rogozov bardzo słaby, koniec operacji odbyła się powoli. Zawroty głowy, było ogólne osłabienie. Ale Leonid jeszcze zakończone pomyślnie operację w ciągu 7 dni i już zdjęty stawów. To wydarzenie nie tylko przyniósł młodych chirurgów na całym świecie sławę. Tak narodził piosenkę poświęconą Leonidu Rogozovu. Został on napisany przez Władimira Wysockiego.

Życie osobiste Rogozova

Ekspedycja wróciła z Antarktydy w Leningradzie w 1962 roku. Leonid przyniósł do domu pingwina z którego można zrobić strach na wróble. Był to jego talizman, który chirurg wprowadził jego uzyskanie nowego mieszkania z jedną sypialnią. Ponieważ nie był jeszcze jego żoną przeniósł się do życia z matką, aby pomóc w domu.

Więc zasłynął Leonid Rogozow. Operacja wielbili go dla całego świata, a młody chirurg miał przyjść dużo listów. Jeden z nich go interesuje. Marcela dziewczynka z Czechosłowacji zaproszony do chirurga. Od Rogozov mówił kilkoma językami, zdecydował się przyjąć zaproszenie i praktykę w Republice Czeskiej.

Jak tylko widział Marcel natychmiast zrozumiał, że to jego miłość. A kilka dni później oświadczył się jej. Ślub grano dwa razy – w Czechosłowacji i Związku Radzieckiego. By żyć w Leningradzie. Mieli dwoje dzieci: córkę i syna. Leonid żona jest bardzo tęskni, ale nie mógł iść do Czechosłowacji, gdzie zachowało się wiele. W rezultacie, podczas Rogozov był w szpitalu, jego żona spakowała, wziął dziecko i udał się do Czechosłowacji. Tak zakończył się pierwszy nieudane małżeństwo.

Już po raz drugi Leonid żonaty bułgarski. Jednak jakiś czas później rozwód, małżeństwo nie był zbyt szczęśliwy. Potem zdecydował się całkowicie zanurzyć się w pracy. Wróciłem do domu tylko do snu, znika cały czas w szpitalu.

Śmierć Leonid Rogozova

Pod koniec lat 90-tych Rogozov idzie do brata, który mieszkał w Tuapse. Leonid chciał sprzedać swoje mieszkanie i tam kupić mały dom. Przed wyjazdem, postanowił poddać się pełnej badaniom lekarskim. W rezultacie okazało się, że ma raka żołądka. Mieliśmy operację, ale to nie pomogło, a Rogozov zmarł w 2000 roku.

Działka dla pochówku znaleziono tylko Kowalewski cmentarza. Nie było wyboru: trzeba było się zgodzić. To miejsce zostało zalane. Towarzyszyć na jego ostatnia podróż Leonid rodziny, przyjaciół i współpracowników. Ale te dwie byłe żony i dzieci nie przyszedł. Matka nie mogła odłożyć pieniądze ze swojej maleńkiej emerytury w małym pomnikiem.

Podczas jego trudnego życia Leonid Rogozow dostał naklejek i list Komitetu Centralnego Komsomołu. Został odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru.