249 Shares 6839 views

Bisfosfoniany (narkotyki): opis, instrukcje, opinie. Bisfosfonianów w leczeniu osteoporozy

Kiedy ludzkie kości stają się kruche i łamliwe, a zdarza się w niektórych chorobach kości, jakość życia jest znacznie zmniejszona. Częste złamania, bóle stawów, kręgosłupa i kończyn zaczynają towarzyszyć człowiekowi wszędzie, dlatego można całkowicie przestać czuć radość życia i zanurzyć się w rozpaczy.

Ale nasze szczęście jest z wami w dzisiejszym świecie są specjalne leki, które mogą skutecznie wzmacniają tkankę kostną. To o nich i zostaną omówione w naszym artykule. Nazywa te leki „bisfosfoniany” – leki, które opinie, które mogą dać nadzieję na wyleczenie wielu zdesperowanych ludzi. Uwierz mi, tak dużo! Powiemy wam o historii tych funduszy, o czym one są tak dobre, co jest podstawą ich świadczeń zdrowotnych, będzie publikować nazwiska bisfosfoniany są najbardziej popularne i skuteczne.

Artykuł będzie przydatny dla każdego. Po tym wszystkim, nawet jeśli dziś wszystko jest w porządku, a potem, niestety, to nie znaczy, zdrowie Ciebie i Twoich bliskich, to będzie trwało wiecznie. Lata mijają, z dodatkiem ich choroby staje się coraz bardziej i bardziej. Więc co o nowoczesnych leków nie będzie zbędne. Ale dość przyjazdów! Przejdźmy do bardziej poważnych badań nad tematem tego artykułu.

Bisfosfoniany – leki na zdrowie kości

Selektywne grupą leków syntetyczne, które mają zdolność do blokowania aktywności organizmu osteoklastów (komórek, które niszczą tkankę kostną) oraz przywrócenia kostny jest znany jako bisfosfonianów.

Stosowane leki te są obecnie w pierwszej kolejności do pielęgnacji pacjentów z osteoporozą i innymi chorobami, które powodują kruche kości. Najbardziej wartościową właściwością bisfosfonianów jest również to, że można je stosować w leczeniu chorób onkologicznych, charakteryzujące się tworzeniem się guzów w kościach. W takich przypadkach lek, który mówi nasz artykuł, nie dają przerzuty rozprzestrzeniać i zmniejszenie bólu u tych pacjentów.

Mechanizm działania bisfosfonianów w leczeniu osteoporozy

W poprzednim rozdziale dowiedziałeś się, że bisfosfoniany – leki, które promują zdrowsze kości. Jest to czas, aby porozmawiać na temat mechanizmu ich działania. Komórki naszego ciała mają niezwykłą zdolność od czasu do czasu być aktualizowane i odnowiony. Tkanka kostna – nie jest wyjątek. Zrównoważyć ich struktury zostały utrzymane, z jednej strony, komórki osteoblastów, które są odpowiedzialne za budowę nowej tkanki, z drugiej – osteoklasty, które są odpowiedzialne za jej zniszczenie. BF mają moc, aby spowolnić pracę osteoklastów, a nawet uruchomić swój mechanizm autodestrukcji. W tej niezwykłej właściwości i oparte leczenia bisfosfonianami osteoporozy.

Muszę powiedzieć, że do tej pory naukowcy nie w pełni poznany mechanizm blokujący utraty masy kostnej za pomocą bisfosfonianów. Wiadomym jest, że substancje te są zdolne do wiązania się z hydroksyapatytu części kości, przy czym można je zmieniać przy zginaniu i jednocześnie zmniejszenie stężenia we krwi hydroksyproliny i fosfatazy.

Czasami BF preparaty mogą być podawane w leczeniu jeszcze chorób, takich jak przepukliny lub występ krążków międzykręgowych, jako środki przeciwbólowe. I trochę więcej informacji: bisfosfoniany osteoporozy były używane przez dłuższy czas, ale z powodu raka, zostały one wykorzystane w ostatnim czasie. Za pomocą badań stwierdzono, że do organizmu, w którym czynnych dostępnych w procesie nowotworowej bisfosfonianów nie dają się komórek nowotworowych łączą się z matrycą kostną i w ten sposób hamowania tworzenia przerzutów. Więcej szczegółów na ten temat zostanie omówiony w osobnym rozdziale.

Trochę historii

Okazuje się, że bisfosfoniany zostały odkryte przez naukowców przez długi czas, nawet w XIX wieku. Po raz pierwszy opisano syntezę pierwszej BF przeprowadzono w Niemczech. Zaskakujące jest to, że substancje te pierwotnie używane tylko w różnych sektorach przemysłowych (do produkcji nawozów sztucznych, produkcji tkanin, rafinacji ropy naftowej i tym podobne. D.) i niezwiązane z medycyną nie miał.

Do celów medycznych – do leczenia kości – bisfosfoniany zaczął być używany tylko w połowie XX wieku, kiedy odkryto ich zdumiewającą właściwość wpływać na procesy takie jak zwapnienia i odwapnienia. Bisfosfoniany do osteoporozy stosowane na całym świecie, ponieważ są bardzo aktywne.

Klasyfikacja bisfosfonianów

Dzisiaj, farmakologia rozwinął biosfosfonatov trzeciej generacji. Ale to nie znaczy, że lekarze całkowicie opuszczony stosowanie leków pierwszej i drugiej generacji, który został wymyślony dużo wcześniej. Daleko od niej! Obecnie istnieje wiele leków, które są oparte na bisfosfonianów. Wszystko to wiele leków jest podzielona na dwie grupy: bezazotovye leków i azotu. Ich wpływ na komórki osteoklastów ma inny mechanizm. Poniżej przyjrzymy się obu grup w sposób bardziej szczegółowy.

bisfosfonianów zawierających azot

Do tej grupy leków są bisfosfoniany, zawierające następujące składniki aktywne:

 • kwas Ibandronatovaya. E substancja zsyntetyzowano Ostatnio tak jest lekiem trzeciego pokolenia. Stosowany jest najbardziej skutecznie w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie u kobiet, które weszły w trudnym okresie menopauzy. Mężczyźni przyjmujący ten lek nie jest zalecany. kwas Ibandronatovuyu stosowany jest również w patologicznym wzrostu stężenia wapnia we krwi (hiperkalcemię).
 • kwas Zolendronovaya. odnosi się również do trzeciego bisfosfonianu generacji. W stanie działać wybiórczo na tkankę kostną. Dzięki temu skutecznie stosowane w leczeniu osteoporozy. Selektywne działanie kwasu zolendronovoy na strukturę kostną oparciu o wysokim powinowactwie do siatki kostnej, która zapewnia doskonałe hamowanie osteoklastów. Inną ważną cechą leku – wyraźny efekt przeciwnowotworowy. Na bazie kwasu Dostępne inne zolendronovoy popularnej bisfosfonianów „Zometa”, „Zolendronat”.
 • Alendronian sodu, – drugie środki wytwarzania bisfosfonianów. Jest niehormonalnych specyficzne korektor metaboliczną tkanki kostnej tworzy właściwą strukturę kości. Jest on przedstawiony do stosowania w osteoporozie, zarówno kobiet jak i mężczyzn.
 • Ibandronianu sodu ( „Bonviva” „Bondronat” „Boniva” – bisfosfoniany preparaty na jej podstawie) – leki trzeciej generacji. Hamuje aktywność osteoklastów bez wpływu na ich liczbę. To nie ma negatywnego wpływu na powstawanie komórek kostnych, co skutecznie zmniejsza ich zniszczenia. Dobra pomoc u kobiet po menopauzie jako środek zapobiegawczy złamań kości.

Preparaty, które nie zawierają azotu

Teraz skupimy się na tym, co są wolne od azotu bisfosfoniany. Leki, których nazwy czytasz teraz, należą do pierwszego pokolenia bisfosfonianów:

 • „Klodronian”. Zapobiega to zarówno osteolizą i hiperkalcemia rozwoju. tworzy ono kompleks Połączenie hydroksyapatytu z kości zmienia sieci krystalicznej i aktywnie przeciwdziała rozdzielenie cząsteczek wapnia i fosforanów. Przerzuty w kościach utrudnia ich rozwój i blokuje tworzenie nowych podmiotów.
 • „Etydronian sodu”. Wspomaga odbudowę utraty masy kostnej u kobiet z rozpoznaniem „osteoporoza”. Może być również stosowany choroba Pageta, hiperkalcemii i tym podobne. D.
 • „Tiludronianu sodu”. Mineralizuje i wzmacnia tkanki kostnej, gromadzenie w nim cząsteczkowy związek wapnia i fosforanów, hamuje niszczenie kości. Przepisywany pacjentom z diagnoz „deformowania osteodystrofią” lub „choroba Pageta” może zostać powołany zamiast hormonów.

Bisfosfoniany – leki, których wykaz wydaliśmy – sprzedawane wyłącznie na receptę, to być substancje o silnym … Wykorzystać je według własnego uznania może być niebezpieczne dla zdrowia! Pamiętaj, że BF – nie jest nieszkodliwe witaminy lub suplementy z wapniem. Leki te są aktywnie interweniować w procesach zachodzących w organizmie, a jeśli niewłaściwie stosowany może pomóc, a nie szkody.

zasady przyjęć

leki bisfosfoniany dość silnie absorbowana w przewodzie pokarmowym, absorpcja trudne. Dlatego jest wysoce instrukcja nakazuje picie te leki tylko na czczo, około 30 minut przed posiłkiem – to zazwyczaj pomaga wchłanianie aktywnych substancji leczniczych. Pacjenci muszą wiedzieć, że tej grupy leków, które mogą spowodować zapalenie i erozję w różnych częściach przewodu pokarmowego. Aby uniknąć takich komplikacji, po otrzymaniu tabletek niezbędne, aby spróbować w ciągu godziny nie iść, i pozostać w pozycji pionowej. Dawkę dobiera się przez lekarza prowadzącego.

Zazwyczaj powołanie bisfosfonianów Lekarz przepisał pacjentowi nieruchomy, gdyż przyjmowanie wielkich dawek wapnia. Więc, równoczesny odbiór zarówno wykluczone. Preparaty zawierające wapń, mogą zostać podjęte po wykonaniu bisfosfonian po dwóch godzinach, a nie przed nim. Innym ważnym zalecenie: CF wypić nie herbata, mleko, sok lub kawę i czystej wody (dużo).

Zastosowanie bisfosfonianów w chorobach nowotworowych

Jeszcze mówić o leczenie bisfosfonianami chorób obejmujących wzrost guza o różnym charakterze. Występowanie przerzutów w tkance kostnej obok siebie z wzajemnego oddziaływania między komórkami nowotworowymi i aktywnością metaboliczną tkanki kostnej. Z kolei, dynamiczny rozwój przerzutów towarzyszy adhezję komórek nowotworu do struktury kości, jak również inwazja, proliferacji i rozwoju nowych naczyń. Liczne badania przedkliniczne pozwoliły naukowcom zrobić założenie, że BF hamowania każdego z tych etapów patogenezie.

W ciągu kilku programów badawczych oceniano wpływ bisfosfonianów „Clodronate” na rozwój przerzutów do kości u kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi. Doskonałe wyniki otrzymano: przygotowanie przyczyniły się do zmniejszenia występowania przerzutów i rozwoju nowej tkanki kostnej u pacjentów. Obecnie badania w tym kierunku jest aktywnie kontynuuje. Bisfosfoniany, gdy przerzuty do kości są naprawdę w stanie pomóc.

Guzy nowotworowe często towarzyszą (uwalnianie wapnia z kości, hiperkalcemia). W przypadku przerzutów uszkodzenie wapnia szybkiej utraty kości powstałych w wyniku jego destrukcji przez osteoklasty. Ponadto, hiperkalcemia w raku zdolny wystąpić z powodu narażenia na działanie peptydu guza. Ponadto, nie jest aktywacja osteoklastów, co prowadzi do hiperkalcemii. Proces ten jest skomplikowany i również przyspieszyć przez ograniczenie funkcji nerek.

Procesy te nie występują w takich nowotworów jak rak płaskokomórkowy, szpiczaka mnogiego, raka sutka, raka nerki i niektóre chłoniaki. Hiperkalcemia, sprowokowany przez raka, najbardziej skuteczne leki są bisfosfoniany do wlewu dożylnego. Dobrze ugruntowana w tych przypadkach, takich leków, bisfosfoniany, jako „kwas Zolendronovaya” i „Pamidronate”.

Obserwacje wykazały, że już po kilku dniach od rozpoczęcia podawania pacjentom dożylnie narkotyków danych stężenia wapnia w surowicy krwi jest normalizowany i utrzymuje się przez dość długi okres czasu (od jednego do dwóch tygodni).

Lista chorób, w których z powodzeniem stosowane są bisfosfoniany

 • Osteoporoza.
 • Mnogi.
 • Łamanie tworzenia kości.
 • Choroba Pageta (osteodystrofia odkształcania).
 • Pierwotna nadczynność przytarczyc.
 • Guzy z przerzutami do kości, w szczególności w połączeniu z hiperkalcemii.

skutki uboczne

Niestety, aktywny leczenia bisfosfonianami nie może być nieszkodliwe. Zwłaszcza jeśli chodzi o dożylnego podawania tych leków. Mogą one powodować następujące negatywne skutki uboczne:

 • Po podaniu dożylnym, – hipokalcemii.
 • Może mieć negatywny wpływ na nerki, powodują zatrucia.
 • Czasami biosfosfonatov odbiór aminy prowokuje rozwoju martwicy kości szczęki.
 • Przyczynić się do rozwoju wrzodów w przełyku i żołądka.
 • Może powodować zaparcia lub biegunki, w rzadkich przypadkach – trudności w połykaniu.
 • Ogólne złe samopoczucie, osłabienie, nudności.
 • bóle mięśni.
 • problemy ze wzrokiem.
 • Wysypki na ciele.

Tak, wszystkie te problemy mogą powodować bisfosfoniany. Leki, których nazwy można spotkać w tym artykule, nie można powoływać się na nie niezależnie nieumyślnie spowodować nieodwracalne szkody ciała. Celowo ją powtórzyć kilka razy w tekście! Sądząc po opiniach, które można przeczytać w różnych forach, ludzie aktywnie dzielić się ze sobą informacjami na temat różnych BF i łatwo polecić je innym. To jest trochę nieetyczne. Weź te silne leki jest konieczne tylko na zalecenie lekarza prowadzącego i zawsze pod jego nadzorem.

Bisfosfoniany – opinie lekarzy i pacjentów

Czy wiesz, że każdego roku, w dniu 20 października, we wszystkich krajach Światowy Dzień walki z osteoporozą? Choroba ta w ostatnich latach, nabycie prawdziwie rozmiary epidemii. Chociaż niektórzy eksperci uważają, że pilność problemu osteoporozy jest nieco przesadzone, ponieważ choroba nie jest sama w sobie śmiertelne. Niemniej jednak odsetek ludzi starszych, którzy umierają po złamaniu szyjki kości udowej, co często zdarza się, gdy jest przyspieszonej utraty masy kostnej jest bardzo duża. Dlatego też duża liczba osób ma szczególne nadzieje na bisfosfonianów. Recenzje pacjentów przyjmujących te leki z powodu nadziei odzyskania, przepojone wdzięczności dla lekarzy i nowoczesnej farmakologii, który był w stanie dostarczyć je w odpowiednim czasie pomocy.

Dr med. , Profesor i szef Centrum Naukowo-Kliniczny osteoporozy Svetlana Rodionova uważa, że sytuacja z osteoporozą tyle poważne w Rosji. Znany lekarz mówi, że w naszych czasach, gdy moc większości ludzi jest uszkodzony (brak wapnia), uzyskać rozkład masy tych złych nawyków, takich jak palenie tytoniu, zażywanie narkotyków i alkoholu oraz aktywności fizycznej jest szybko zbliża się do zera, wielu młodych ludzi, głównie kobiety są skazane na bardziej dojrzałym wieku osteoporozy. Więc potrzeba dobrych skutecznych leków, które pomogą wyleczyć tej choroby jest bardzo wysokie.

Jak dla bisfosfonianów częstego powoływania lekarzy, profesor uważa, że to nie zawsze jest uzasadnione. Bisfosfoniany – środki dopingujące, ale pacjent przed przepisaniem konkretnej recepty, lekarz musi być pewny, aby wziąć pod uwagę takie czynniki, jak metabolizm kości i homeostazy wapniowej. Gdy lekkomyślny i niekontrolowane terapia bisfosfonianem może powodować poważne komplikacje: migotanie przedsionków, martwica kości szczęki, podkrętarzowej złamań kości udowej.

W oparciu o opinię szanowanego lekarza, bisfosfoniany nie są panaceum, ich stosowanie należy podchodzić z ostrożnością. Tymczasem program „Zdrowie” jest nadawany w telewizji, gdzie Elena Malysheva ze słodkim uśmiechem przekonuje publiczność, że nie ma nic łatwiejszego niż być leczonych z powodu osteoporozy, bifosfonianem trzeciej generacji. Nie zbyt ufne infomercial. Niektóre osoby otrzymujące BF jest bezwzględnie przeciwwskazane. Na przykład, u pacjentów z poważnymi chorobami nerek.

Teraz do przeglądu, w jaki sposób działają bisfosfoniany, gdy przerzuty do kości. opinia lekarska jest jasne: te leki są naprawdę w stanie zatrzymać w rozwoju kości komórek nowotworowych, które, oczywiście, pomaga pacjentom przezwyciężać jedną z najpoważniejszych chorób, które istnieją tylko w świecie.

wniosek

Teraz już wiesz, co to jest – bisfosfoniany. Instrukcje ich stosowania określone tutaj, jak również listę leków podanych nam nie jako zalecenie i są tylko wytyczne – proszę zwrócić swoją uwagę na to! W przypadku poważnych problemów nie trzeba samoleczenia ze zdrowiem, najlepiej – szybko udać się do lekarza, więc wziął do preparatów medycznych. Życzymy wszystkim solidnego zdrowia i szczęścia!