546 Shares 7767 views

Jak zwiększyć inteligencję: proste i złożone, ale zawsze skutecznych metod

Inteligencja rozwija się wraz z wiekiem. Tak, jak stymulować wzrost jej poziom jest. Dlaczego nie skorzystać z nich?


Przed udzieleniem odpowiedzi na główne pytanie wyrobu, jak zwiększyć inteligencję, zwracają się do zbadania faktów.

Psychologowie odkryli różnice w rozwoju inteligencji u mężczyzn i kobiet. Jeżeli pierwsze tworzy on szybko w pewnym punkcie, a następnie w drugim – Slow życia. Niesprawiedliwe, ale prawdziwe! Dlatego też, jeśli intelekt podejmie opracowanie kobietę, powinna wiedzieć, że po okresie tworzenia się go jako osobę dorosłą szansę poprawić swoje IQ gwałtownie spada. Wielu psychologów wyraziły ten pomysł bardziej gwałtownie po 23-25 lat kobieta może zwiększyć wiedzę i umiejętności mentalnych tylko opracowania nie jest już możliwe.

Istnieją poglądy przeciwstawne (głównie kobiety oburzenia psychologów, bardziej jak zaprzeczenie). W każdym razie, twój intelekt, od którego zależy sukces w biznesie, wasze życiowe wybory i przeznaczenie jako całość stoi dołożyć wszelkich starań, …

Wracając do problemu, jak zwiększyć inteligencję. Jakie metody są znane i dostępne dla wszystkich?

Po pierwsze, należy pamiętać główną zasadę i uczynić go swoim własnym hasłem, czy nie dostanę nic: inteligencja rozwija się, dopóki nie zostanie wykorzystane! Jeśli nie rośnie, to pogorszyć. Rozwój osobisty powinien być twój cel, co byłoby wyrażone.

Ograniczyć swój intelekt przed szkodliwym działaniem: pokazy głupi telewizyjnych, pustej rozmowy. Lepiej jest, aby to działało: na poważny projekt, ciekawy tajemnicy, puzzle (w skrajnym przypadku, krzyżówki). Większość z nich jest stworzenie czegoś, co wymaga kosztów psychicznych. Na przykład, można napisać książkę naukową lub filozoficzną. Że jest bliżej ciebie?

Pociąg myśleć globalnie i działać w odniesieniu do rzeczywistej sytuacji i pilne. Im więcej będziesz w stanie dotrzeć do informacji, szersze spojrzenie na problem, tym bardziej skuteczny będzie znaleźć się w biznesie.

Oto ważne zasady powinny osiągnąć zadanie, jak zwiększyć inteligencję. Przy okazji mogą też służyć jako przykłady globalnego myślenia (na przyszłość, w projekcie długoterminowym).

Co możemy zrobić prywatnie? Jak zwiększyć swoją inteligencję teraz?

Mózg musi stale natleniona. Nie pozbawia go to, że: regularne spacery na świeżym powietrzu wentylacji pomieszczeń i obowiązkowego minimum aktywności fizycznej – 2 razy po 30 minut każdy tydzień !!! Nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem Wychowania Fizycznego, aerobik, fitness, wybrać najbardziej prostych ćwiczeń i wykonywać je. Albo zacząć biegać. Można wybrać aktywnego sportu. Co lubisz bardziej? ..

Jeśli chcesz być tak wydajne, jak to możliwe, zbadać ich sprawność umysłową: w jakim czasie trzeba szczyt aktywności (w większości ludzi – o godzinie 11 po południu, niektóre rano).

Pamiętaj, aby być zaangażowane w rozwój pamięci oraz poprawy własnej mowy. Te dwa procesy psychiczne są ściśle powiązane z myślenia i zdolności intelektualnych. Wybierz odpowiednie techniki dla poprawy pamięci (nie pigułki! W przeciwnym razie efekt będzie krótkotrwały) i zacząć czytać więcej. Dać pierwszeństwo książek i czasopism, które są napisane w językach, które wymagają dodatkowego wysiłku, aby to zrozumieć. Słowo zawsze przeciągnąć na dłużej (jest to przykład lokalnego planu działania na globalnym).

Pomóc poprawić inteligencję i bodźce zewnętrzne poprzez który (zapach, muzyka, kolor) można regulować za pomocą jakiegokolwiek procesu umysłowego i wydajności. A następnie szkolić się do pracy w każdym środowisku: dobrym tancerzem nic nie jest przeszkodą ..!

Teraz masz „ręce na” podstawowych technik, jak zwiększyć inteligencję, zacząć od drobnych i nie można odrywać od bramki, a wynik będzie cię uszczęśliwić, ale życie nabierze innego znaczenia …