131 Shares 6900 views

Uzależnienie od Internetu – plaga 21 wieku

Oficjalna medycyna nie został jeszcze wpisany na listę zaburzeń psychicznych Uzależnienie od Internetu. Statystyki jednak przygnębiające: liczba osób zależnych od Internetu zwiększa się proporcjonalnie do powstawania nowych użytkowników Internetu, a w tej chwili taki problem doświadcza około 10% osób z dostępem do Internetu.


Tradycyjnie, internet uzależnia ludzi można podzielić na dwie grupy: informacje zależne i zależnych społecznie. Pierwsza grupa bywa bolesne uzyskanie wszystkich nowych i nowych informacji z różnych źródeł, a druga grupa – nieskończona komunikacji w sieciach społecznych.

Obecnie psychologowie są następujące podtypy uzależnienia na podstawie zasobów internetowych, który dał je urodzić:

1. Uzależnienie od seksu wirtualnego i oglądanie stron porno.

2. Uzależnienie od wirtualnych znajomych i komunikować się za pośrednictwem sieci i usług społecznych.

3. Uzależnienie od handlu online na giełdzie i gier hazardowych (poker, wirtualne kasyna).

4. Uzależnienie szukać nowych informacji i zasobów informacyjnych, czytania wszelkiego rodzaju baz danych.

5. uzależnienie gra, to jest uzależniony od gier online.

Głównym objawem żadnej z tych uzależnień jest stermlenii spędzają przy komputerze cały mój wolny czas. Człowiek przyzwyczajony do bycia stale w świecie wirtualnym i realnym życiu zaczyna odczuwać dyskomfort, niepokój, niewygodne. Stopniowo staje się depresja, ucieczki, z której uzyskuje się tylko w Internecie. Więc wirtualność coraz bardziej wciągająca, uzależnienie od Internetu jest coraz gorzej.

Kiedy nie można połączyć się z siecią, wciągająca osoba czuje ostre niezadowolenie, nuda, pustka. On ożywia i okrzyki tylko wtedy, gdy komputer znajduje się w wirtualnym świecie. Długa rozrywką World Wide Web jest gwarantowana prowadzić do izolacji społecznej, utrata rodziny, problemy z umiejętności komunikacyjnych, zwężenie horyzontów, zaburzenia w sferze seksualnej, wybuchy irytacji i złości.

uzależnienie od Internetu zakłóca strukturę i integralność osobnika, takich jak leki lub uzależnienia od alkoholu. Ale żeby zrozumieć fakt Uzależnienie od Internetu jest czasami bardzo trudne, ponieważ nie powodują wyraźne fizyczne konsekwencje.

Dodając do tego problemu jest to, że World Wide Web ma szereg przydatnych funkcji, które zapewniają większy komfort życia w nowoczesnym społeczeństwie.

Zagrożone są przede wszystkim młodzi ludzie, którzy mają mentalność jeszcze nie dojrzał, wytrzymałość i wytrzymałość ze względu na wiek spadła, ale wyraźnie jest pragnienie dla zabawy i nowych doświadczeń.

Jak leczyć uzależnienie od komputera?

1. Ograniczyć ruch i czas siedząc przy komputerze, tak że nie było fizycznej możliwości odbywać się w wirtualnym świecie kilka dodatkowych godzin.

2. aktywnie angażować osoby cierpiącej na uzależnienia, w sprawach gospodarczych. Nie należy się spodziewać, że to będzie zachwycać i inspirować, więc zachęcać do pozytywnych działań wdzięczność i małych przyjemnych prezentu. Bądź cierpliwy z jego drażliwość i temperament napady złości.

3. Tworzenie sytuacji komunikacji w prawdziwym życiu – zebrać przyjaciół, iść do kawiarni lub filmu, który cierpi Uzależnienie od Internetu smak do komunikacji na żywo.

4. Zorganizowanie długie wakacje, turystyka w górach, na pustyni.

5. Zaangażowanie zależny w nowym hobby, pasja, tworzą alternatywę dla celów życiowych i zainteresowań.

6. obciążenie go tyle fizycznie – prace ogrodowe i daczy, siłownia, basen, długie spacery.

7. skonsultować się z wykwalifikowanym psychologiem, który specjalizuje się w pracy z uzależnieniami. Uzależnienie od Internetu – jest to nowy trend, ale jest traktowane podobnie.

Za wszelką cenę starają się odwrócić zależność subtelnie mężczyzny na komputerze i tworząc jego racjonalne mechanizmy użyciu globalnej sieci.