211 Shares 4262 views

Podatek dochodowy od osób fizycznych: okres podatkowy, tempo, czas deklaracji dostawczych

Podatki – ważną częścią życia każdego obywatela. Tylko nie wiadomo funkcje związane z nimi. Ogromną rolę dla wszystkich pełnosprawnych populacji dorosłych odgrywa podatku od dochodów osobistych. Podatkowe okresie stopy, właściwości i warunki przekazywania oświadczeń – wszystko się uczyć dalej. Pomoże to uniknąć wielu problemów i wyjaśnień organów podatkowych. Co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?


definicja

Ważne jest, aby w definicji podatku. Każda płatność do skarbu państwa z obywatelami czegoś naładowany. Co można powiedzieć w tym kontekście o podatku dochodowym od osób fizycznych? Jest to wypłata pieniędzy przeznaczone do osób i organizacji otrzymał dochód.

Okazuje się, że jest on związany z wszystkich podatników. Wszakże niemal wszystkie rodzaje dochodów są opodatkowane zgodnie z odliczenia. Jednak istnieją pewne wyjątki. Które? O podatku dochodowym od osób fizycznych nie jest pobierana w ogóle żadnego dochodu w każdych okolicznościach?

zwolnienie z podatku

Pamiętaj, że wszelkie zyski zarobione obywatela lub organizacji będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym. I niezawodnie. Być może z wyjątkiem niektórych momentach. a mianowicie:

 • To nie podlega płatności podatku dochodowego otrzymanych ze sprzedaży aktywów posiadanych przez okres dłuższy niż 3 lata;
 • dziedziczenie;
 • dochód uzyskany w drodze umowy darowizny sporządzony bliski krewny obywatela.

Zasadniczo, to wszystkie wyjątki. Na innych źródeł dochodów zapłacony podatek dochodowy od osób fizycznych. Okres podatkowy, stawki i terminy składania deklaracji, jak również inne cechy płatności trzeba znać wszystkich podatników. W przeciwnym razie, z organami podatkowymi mogą mieć poważne problemy.

raportowania

Nowoczesny system podatkowy jest nieustannie cierpi pewne zmiany w Rosji. Dlatego należy zwrócić uwagę na nowe przepisy, obowiązuje od 2016 roku. Teraz wszystkie organizacje i indywidualni przedsiębiorcy są zobowiązani do informowania o podatku dochodowym od osób fizycznych za kwartał. Wcześniej, raportowanie wymagane było raz w roku – do 1 kwietnia.

A w 2016 roku konieczne jest, aby angażować się w ujęciu kwartalnym więcej papierkowej roboty. Raportowanie żąda obecnie formularz 6-PIT. To jest dokładnie ten dokument kwartalny podawane jest do służby podatkowe. Ale w jakim czasie trzeba spełnić? Na co zwrócić uwagę?

Jeśli raport jest za 1 kwartał 2016, maksymalny termin złożenia odpowiednich formularzy trwa do 3 maja 2016 roku, dla drugich „Interwał” raportów czas dostępny przed 1 sierpnia. W ciągu pierwszych 9 miesięcy – do 31 października, na rok – do 01.04.2017.

bez zmian

Ale to nie wszystko. W uzupełnieniu do 6-PIT, organizacje i przedsiębiorstwa muszą przedstawić inne formy zgłaszania do organów podatkowych. Choć nie tak często, jak się wydaje. Jest to tak zwane odniesienia 2-PIT i PIT-3 Oświadczenie. W ciągu roku takie dokumenty, jak poprzednio, podawane są tylko raz.

W jakim jest czas? Pod koniec podatkowej okresu. Oznacza to, że do 1 kwietnia tego roku, który następuje raportowanie. Więc nie ma żadnych zmian w tym obszarze. W każdym razie, w tej chwili. Jakie inne punkty należy zwrócić uwagę?

odliczenia

Czasami mieszkańcy umieścić różnorodne odliczeniem podatku od dochodów osobistych. zwykle mają do czynienia z zatrudnionych, którzy mają małoletnie dzieci. Odliczenie podatku dochodowego może być dokonane:

 • zakup nieruchomości (w tym kredytów hipotecznych);
 • leczenie;
 • szkolenie.

Zazwyczaj, jeśli masz chęć, aby uzyskać „powrót” pieniędzy od władz podatkowych w pewnej wielkości muszą być deklaracja 3-PIT przez 3 lata. Bez niego, realizacja procesu niemożliwe. Z rzadkim wyjątkiem tylko – gdy chodzi o odliczenia od wynagrodzenia dla dzieci. W tym przypadku proces jest nieco inna. Jak dokładnie? Warto wiedzieć o wszystkim związanym z tymi procedurami.

Odliczenia (leczenie, szkolenia, zakupy)

Tak, czasem jest to możliwe, aby tak zwanego odliczenia podatku. Będzie to wymagało pewnych dokumentów. Nawiasem mówiąc, można odzyskać 13% zużytej ilości pieniędzy. Aby realizować pomysły w rzeczywistość wymaga deklaracji PIT-3 na 3 lata (przeszłości). Oznacza to, że realizacja niektórych wydatków odliczenia można uzyskać nie później niż 36 miesięcy. Deklaracja stosuje się:

 • paszport;
 • Snils i cyny;
 • Certyfikat 2-zagłębionym;
 • dokumenty potwierdzające wydatki;
 • Pomoc Student (szkolenia);
 • dokumenty dotyczące nieruchomości (który kupiłem);
 • akredytacja instytucji (szkół);
 • licencja do pracy (aby powrócić do szkolenia);
 • Aplikacja do odliczenia;
 • umowy o kredyt hipoteczny (kredyt hipoteczny);
 • zaświadczenie o zapłatę odsetek od kredytu hipotecznego.

dla dzieci

Jeśli trzeba dokonać odliczenia na dzieci mają kontakt z odpowiedniego wniosku do pracodawcy, a nie organów podatkowych. Podatek od wynagrodzenia miesięczny wstrzymane, zmniejszone. Po odliczeniach dla dzieci może zmniejszyć podstawę opodatkowania stosowany do obliczenia kary dochodach.

warunek obowiązkowe, które muszą być spełnione – w okresie sprawozdawczym podatku, twój całkowity dochód w postaci zarobków w miejscu pracy nie powinna przekraczać 350 tysięcy rubli. Jeśli tak jest, należy skontaktować się z wnioskiem o dedukcji dla dzieci i akty urodzenia małoletnich do ich pracodawcy. Opiera się ona na zmniejszenie podstawy opodatkowania:

 • 1 400 rubli, jeśli masz 1 lub 2 dzieci;
 • 3000 w 3 i następne;
 • 6000 dla kuratorów i opiekunów nieletnich niepełnosprawnych;
 • 12000 dla niepełnosprawnego dziecka.

standardowe wymiary

Teraz jest jasne, w jaki sposób uzyskać do odliczenia podatku od dochodów osobistych. Ale tu w ustawie o podatku dochodowym od osób nie wie wszystkiego. Na przykład, jak wiele będzie musiał zapłacić za zysków osiągniętych w takim czy innym czasie.

Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, w Rosji ludzie muszą dać 13% przychodów. I niezawodnie. Czasami jednak liczba ta jest zmniejszona lub zwiększona. Ale co do zasady, większość rodzajów dochodów podlegających sankcji w wysokości zaledwie 13% kwoty otrzymane. Nic nie trudno zrozumieć.

obliczenia podatku jest bardzo proste: należy pomnożyć podstawy opodatkowania stopy procentowej. W rezultacie, można uzyskać kwotę, przepisy dotyczące płatności. Można to zmienić w obecności dzieci i oficjalnej pracy.

Nie zgodnie ze standardami

Ile wynosi okres podatkowy? Roku. To było zaledwie rok wcześniej zgłaszane do organów podatkowych. Ale od 2016 roku, jak zostało powiedziane, jest to niezbędne do przeprowadzenia procesu na kwartał. W przypadku tej formy 6 odżywionych dołu. Inne dokumenty, jak poprzednio, oddać do organów podatkowych tylko raz na 12 miesięcy.

Jaka jest kwota podatku dochodowego? Na ogół wynosi 13%. Ale istnieją pewne wyjątki. występują one rzadziej, choć w praktyce występują. Na przykład, możliwe jest dochód zapłacić tylko 9% gotówki. Jak dokładnie? Taka ilość jest zbierana na zysk z dywidend do 2015 i obligacji zabezpieczonych hipoteką (aż do 2007 roku, 1 stycznia). Niezbyt częsty przypadek. Dlatego nie należy polegać na tego rodzaju kary.

Należy również pamiętać – 15% jest wypłacane, gdy pojawi się dochody z dywidend, które są osoby fizyczne z firmy, które nie są mieszkańcami Federacji Rosyjskiej. Możemy powiedzieć z organizacjami zagranicznymi.

Największy podatek dochodowy od osób fizycznych (okres podatkowy i szczegóły płatności już wiemy) umieścić na wygraną. Jeśli otrzymałeś nagrodę lub wygrał coś będzie musiał zapłacić organów podatkowych aż 35% zysków. To nie ma znaczenia, pieniądze, które przekazał lub tylko nieruchomości. W każdym razie, ich koszt od obywatela jest zobowiązany do zapłaty 35%.

Nawiasem mówiąc, nie tylko populacja Federacji Rosyjskiej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Formularz PIT-3, a odpowiednia opłata za zyskiem umieścić nierezydentów. Płacą więcej niż mieszkańców. W tym przypadku, wielkość płatności na rzecz skarbu państwa wyniesie 30%. I nie mniej. Bez wyjątków!

organizacje

Kiedy kończy się okres rozliczeniowy? Termin ważności rocznych sprawozdań finansowych – kwiecień. To do 1.04 trzeba będzie zgłosić do organów podatkowych zysków w roku ubiegłym (w kalendarzu). I na ogół ma ona zastosowanie do osób i organizacji.

Uwaga: firmy również zapłacić podatek od dochodów osobistych. Ale w tym samym czasie, gdy stosowane jako 3-PIT, konieczne jest, aby wszyscy pracownicy, aby przygotować i przekazać odniesienie 2-PIT. Można to zrobić na papierze lub w formie elektronicznej.

Co determinuje formę daje? Od liczby pracowników w korporacji. Sprawozdanie papierowe są dopuszczalne, jeśli chodzi o małe przedsiębiorstwa, które zatrudnia mniej niż 25 pracowników. I formularze elektroniczne dostępne w obecności większej liczby podwładnych dla pracodawcy są.

Organizacje płacą różne rodzaje podatków od dochodów uzyskanych. Oznacza to, że mają do czynienia z kilkoma rodzajami kar. Na przykład, PIT zyski zatrzymane każdego pracownika w wysokości 13%. A mówiąc o podatku od zysków korporacyjnych, będzie musiał dać znaczną ilość gotówki. Mianowicie 20% przychodów.

kody okresy

Być może, to prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o podatku dochodowym od osób fizycznych. okres rozliczeniowy, raportowania i stopy procentowe – wszystko to jest niezwykle ważne. Ale nie mniej ważnymi elementami są kody okresów podatkowych. Są one określone w deklaracji PIT-3. Raczej informacja jest więcej niż ważne dla księgowych, którzy będą świadczyć raportów. Ale zwykli ludzie powinni być świadomi wartości okresów.

Tak więc, na przykład, 3-PIT „kombinacja” 34. Nie jest to najbardziej istotne. Kod podatku PIT okres określony zgodnie z miesiąca sprawozdawczego. a mianowicie:

 • 1Q – 21;
 • 2Q – 31;
 • 9 miesięcy – 33;
 • za rok – 34.

Jeśli nie jest reorganizacja lub likwidacja firmy, raportowanie jest konieczne dla ostatniego okresu sprawozdawczego o jego istnieniu, podać kod 50. Ponadto, przy użyciu kombinacji raportów kwartalnych:

 • 3 miesięcy – 51;
 • przez sześć miesięcy – 54;
 • w 3 kwartale – 55;
 • za rok – 56.

Jak widać, nic trudnego o tym. W każdym razie, teraz jest jasne, jak by wyjaśnić, że za jaki okres zgłosić do państwa. Po tym wszystkim, nikt nie będzie sam w tej transakcji. Dlatego kody okresów podatkowych odgrywają ważną rolę dla obywateli i organizacji.

termin płatności

I do jakiego stopnia należy zapłacić podatek dochodowy? Musi istnieć pewne zasady w tym zakresie! Tak to jest. Tylko istnieją różne ograniczenia dla organizacji i osób prywatnych. Które?

 • zwykłych obywateli dla ich dochodów są uprawnieni do zapłaty do dnia 15 lipca włącznie;
 • organizacja zapłacił również nie później niż 28. dnia miesiąca następującego po okresie sprawozdawczym.

Mówiąc o ulg podatkowych, można podkreślić fakt, że masz pełne prawo do zażądania zwrotu 13% niektórych wydatków przez okres 3 lat od daty zawarcia transakcji. Aplikacja zostanie poddana przeglądowi po około 2 miesiące po odwołaniu do organów podatkowych, a dokona płatności bezpośrednie na rachunek wskazany we wniosku, kolejne 1,5-2 miesięcy. Dokładne daty zostanie powiadomiony przy stosowaniu do odliczeń.

Teraz wiemy wszystko o podatku PIT: okresu rozliczeniowego, rozmiary kody dodawać, nakazać zapłatę i odbiór odliczeń. Każdy podatnik powinien być świadomy tej informacji. Zazwyczaj formalności związanych z podatkiem dochodowym od osób fizycznych, może zwolnić wszystkich pracowników, którzy pracują oficjalnie. Wszelką odpowiedzialność za sprawozdania (wynagrodzenia) spoczywa na pracodawcy. Ale przedsiębiorcy indywidualni są zobowiązani do samodzielnego raportu na ich zyski.