344 Shares 6141 views

Grube Nastolatki: przyczyny, konsekwencje i profilaktyka

Dziecięca otyłość oznacza chroniczne choroby metaboliczne, któremu towarzyszy szybkie półki tkanki tłuszczowej w organizmie. I, niestety, dzisiaj grubych nastolatków i dzieci – jest to zjawisko powszechne.


Jak zdefiniować otyłości?

Otyłość ktokolwiek, a zwłaszcza dzieci i młodzież, mogą doprowadzić do rozwoju zaparcia, zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroby zwyrodnieniowej stawów, bulimia i wielu innych poważnych chorób. Rozpoznanie dzieciństwa lub otyłością młodzieży jest umieszczony wraz ze wzrostem stosunku, masy ciała i wieku osoby. Opierając się na nich, specjalny wskaźnik jest obliczany.

Co to jest otyłość i jak to nastąpi?

Dziś nie jest rzadkością są grube dorastających dziewcząt i chłopców. Było to w czasie dojrzewania, gdy przebudowane hormony, może powodować różne zmiany w organizmie.

Jeśli rodzice nie chcą, aby ich syn lub córka powiedziano mi, że on lub ona – fattest nastolatek w szkole, należy zwrócić uwagę na stan zdrowia dziecka, aby przestudiować informacje na temat otyłości, jej przyczyny, sposoby zapobiegania i kontroli oraz także dowiedzieć się, jakie mogą być konsekwencje, jeśli nie ma nadwagi.

Przyczyny otyłości u dzieci i młodzieży

Pojawienie się tego problemu u dzieci i młodzieży ma polietiologichesky naturę, jak tu ważną rolę odgrywa złożonej interakcji aspektów genetycznych i środowiskowych. A poza tym, w wielu grubych nastolatków stają się tak na skutek zaburzeń metabolicznych, wywołane przez złą dietę i brak aktywności fizycznej polegać.

Wiemy, że jeśli oboje rodzice są otyli występuje prawdopodobieństwo wystąpienia takich problemów dziecka ponad osiemdziesięciu procent, jak to jest przekazywane do tła genetycznego.

Dziś jest bardzo częstym grube nastolatki. Przyczyny takiego stanu fizycznego dziecka może być nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale także w poważnych stanach patologicznych. W ostatnim czasie stają się możliwe do spełnienia otyłości u dzieci i młodzieży z zespołami genetycznymi, endokrynopatii, jak również w przypadku centralnego układu nerwowego.

Grube nastoletnie dziewczęta i chłopcy mogą stać się tak z następujących powodów:

  • Zmiany w rozwoju na poziomie genetycznym.
  • Brak nawet minimalne przydatna do wykonywania ciała.
  • Naruszenie układu pokarmowego, które również mogą dać te braki w organizmie.
  • Hormonalna awaria na tle stosowania niektórych leków.

Powody te są najczęściej do powstania nastolatków z otyłością.

Główne objawy otyłości u dzieci

Objawy tej choroby u dzieci i młodzieży mogą być różne, ale głównym z nich jest zwiększenie warstwy tłuszczu podskórnego. Jeśli dziecko jest zbyt małe, początkowe oznaki otyłości może być siedzący tryb życia, opóźnienie w tworzeniu zdolności motorycznych, wystąpienia reakcji alergicznych.

W tym stanie może wystąpić dodatkowa tłuszczu w jamie brzusznej u dzieci, miednicy, ud, twarzy i kończyn górnych, ale są one określane w zależności od cech fizycznych dziecka. Ten typ otyłości jest uważane za podstawowe, jak to jest pierwszy etap. Jest powolny i staje się zauważalne w przypadku różnych zmian w zachowaniu młodzieży. Ale o to, aby pozbyć się otyłości może być łatwo i szybko za pomocą specjalnej diety i ćwiczeń fizycznych.

Głównym dieta dziecka powinna być oparta na owocach i warzywach. Mięso musi wybierać chude. Fry nie musi, to lepiej do wrzenia, gotować na wolnym ogniu bez oleju lub piec. Owsianka może jeść, ale bez oleju. Dobrze, jeśli dziecko będzie jeść warzywa świeże. Jest to konieczne, aby ograniczyć spożycie produktów mącznych, tłuste i smażone żywności, fast food, cukier.

Wtórny otyłości u dzieci i młodzieży może być spowodowany przez poważną chorobę przeniesione.

Możemy wyróżnić następujące główne objawy, które mogą być oznaką zbliżającej się katastrofie:

  • Zwiększony apetyt.
  • Zwiększenie rozmiaru ciała dziecka.
  • Szybki przyrost wagi.
  • Pogorszenie układu pokarmowego.

Powikłania otyłości u dzieci i młodzieży

Grube nastolatków i dzieci są zagrożone. Mogą pojawić się chorób przewlekłych, które następnie zostaną trudne, a czasami wręcz niemożliwe do wyleczenia. Należą do nich różne nadciśnienie, dusznica bolesna, cukrzycę drugiego typu i innych.

Jeśli weźmiemy pod uwagę powikłania układu pokarmowego, najczęściej pracownicy służby zdrowia tutaj obchodzone powstawaniu hemoroidów, zaparcia, a ponadto mogą być formowane i marskość wątroby. I grube nastolatki mogą cierpieć nie tylko różnorodność dysfunkcji przewodu pokarmowego, ale również zaburzenia snu.

Między innymi, nie ma, a występowanie depresji, częściowych awarii układu nerwowego i innych zaburzeń.

Zapobieganie otyłości u młodzieży

W celu uniknięcia otyłości u dziecka, zwłaszcza jeśli ma skłonność do tego, najlepszy środek ostrożności jest profesjonalną profilaktykę. Pomoże to wyeliminować wszystkie czynniki ryzyka i organizuje pracę układu pokarmowego. Pamiętaj, że zapobieganie powinno być prowadzone przez ekspertów w dziedzinie medycyny. Wraz z pragnienia rodziców i osobiste pragnienie dziecka, aby osiągnąć ten cel nie będzie tak trudne.