657 Shares 1564 views

adapter VGA-DVI do monitora: opis, oznaczenie

Od czasu pierwszej „Pentium” Wiele rzeczy się zmieniło w świecie komputerowym. Jednak zdecydowana większość użytkowników używa starsze monitory z odpowiednich interfejsów. Karta graficzna jest używana dość nowoczesny. Ale złącza na nich nie pokrywa się z monitorem. I co zrobić w takiej sytuacji? Popisywać się na nowym monitorze? Nie chciałbym. Jednak nie jest to konieczne. Nie będzie Adapter Monitor VGA-DVI. Do ostatniego złącza jest, nawet w najbardziej nowoczesnych kart graficznych.


złącza klasyfikacyjne

W czasie, gdy świat prowadził pierwszy „Pentium” To nie był najlepszy złącze niż VGA. To złącze analogowe starszych monitorach ekranowych. Jednak wielu producentów zostały wykorzystane na monitorze LCD, autentycznie zastanawiasz jaka jest jakość obrazu ulega pogorszeniu wraz ze wzrostem rozdzielczości. To proste: jest to sprzeczne z analogowego wyjścia wideo. A w 1999 roku, został stworzony w złącze DVI. Był już cyfrowy i zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). I choć takie wygórowane zezwolenia i nie blisko.

Jednak monitoruje komputery poprawie. I wkrótce stało się jasne, że standard DVI nie może poradzić sobie z rozdzielczością 2K i powyżej. Stworzyliśmy dual-DVI, który spokojnie obsługiwany 2K. I teraz pytanie: „W jaki sposób mogę podłączyć monitor analogowy do portu cyfrowego na karcie graficznej?” Oczywiście, ze coś takiego jak adapter do karty graficznej do monitora DVI-VGA. Złącze to pozwala wystarczy podłączyć stary monitor do nowej karty graficznej. Jakość obrazu nie wpływa w żaden sposób na przeniesienie kanału analogowego sygnału cyfrowego jest niemożliwe. Więc będziemy musieli zadowolić się tej samej jakości. Lub kupować oddzielnego monitora, co jest korzystne.

Jak one wyglądają?

adapter VGA-DVI na monitorze mogą wyglądać niczym. Niezmiennie, tylko złącza. I kształt ciała zależy od producenta. Ponadto, ta karta może wyglądać tylko kilka przewodów z dwoma złączami, jeśli obwód wiedząc użytkownik przylutowane to sam. Ale w większości przypadków jest to obudowa z tworzywa sztucznego, który zbudowano port i złącza. To wszystko. Jednak taki system jest najbardziej efektywny, ponieważ nie jest długi przewód, który może pogorszyć jakość sygnału.

Często te są konwencjonalne plastikowe karty „podkładka”. Na jej końcu jest pożądane złącza. Taka konstrukcja zmniejsza koszty produkcji. wykorzystywać również ten rodzaj drutu jest bardzo wygodne. Dla prostsze – tym lepiej. Jednakże, istnieje bardzo strome przewody, które są wyposażone w diody LED, poszczególnych mieszkań i specjalnego oprogramowania. Ale sens z nimi trochę, ponieważ poprawiają jakość obrazu nie może. Następnie po co płacić więcej?

Dlaczego DVI?

Przyczyn jest wiele. Przede wszystkim jest to, że VGA – już nieaktualne Format. Podczas gdy on nadal spełnia, ale wkrótce znikną. Najnowsze karty graficzne są produkowane bez tego interfejsu. A co będzie dalej? Innym powodem jest jakość obrazu. Jak to czy nie, ale złącze analogowych nie zapewnia wysokiej jakości obrazu w wysokiej rozdzielczości. Ale DVI jest w stanie zrobić. Trzeci powód – połączenie cyfrowe mogą przenosić nie tylko filmy, ale także audio. I bardzo dobrej jakości. Jest to przydatne, jeśli monitor jest wyposażony we wbudowany system głośników. adapter DVI-VGA nie będzie w stanie wykonać swoją starą pracę monitora lepiej. Ale nie był w stanie rozwiązać problemu przestarzałych wyświetla nowe karty graficzne.

Ale to nie tylko obraz. Złącze VGA jest nieaktualna, zbyt niewinny. Wystarczy użyć DVI znacznie wygodniejsze. Nie trzeba męczyć się z adapterów i innych gadżetów. Monitor przechodzi w typ urządzenia „podłącz i zapomnij”. W związku z tym, przejście do cyfrowego standardu obrazu jest bardzo pożądane. I wkrótce ma stać się obowiązkowe. Więc to warto pomyśleć o zakupie nowego monitora, nie puzzle nad tym, jak połączyć stary.

Potrzebuję żadnego oprogramowania?

Jeśli używasz przejściówki VGA-DVI do monitora, a następnie użyć jednego z produktów oprogramowania nie trzeba nawiązać połączenie. Wszystko jest podjęta na poziomie sprzętowym. Ale jeśli spróbujesz podłączyć HDMI, to trzeba korzystać z niektórych narzędzi. Chociaż najprawdopodobniej nie będzie działać. Bo to jest zupełnie różne typy złączy. VGA i DVI przynajmniej coś podobnego. Ale HDMI i VGA nie są takie same na wszystkich.

Niektóre bardzo zaawansowane modele posiadają specjalne adaptery sterowniki zawarte które mają zapewnić doskonałą jakość obrazu. Ale wszystko to pusta deklaracja, ponieważ adapter nie przeprowadza się sygnał analogowy na cyfrową. Tylko złącze DVI ma specjalny kanał do transmisji sygnału analogowego. Ale to nie ma HDMI. Jest to stały „figura”.

Gdzie kupić zasilacz?

Nabyć coś takiego może być na sprzedaż wnętrzach sprzętu komputerowego. Wystarczy zapytać asystenta sprzedaży takiego jak adapter do monitora DVI-VGA. Jego cena jest po prostu śmieszne, bo w nim nie ma nic do których mógł wziąć dużo pieniędzy. On może sobie pozwolić każdy. Jego wartość waha się od 150 do 400 rubli rosyjskich. Zwłaszcza, że bardzo szybko, bez takiego adaptera do podłączenia monitora do karty graficznej nie będzie możliwe.

Wiele sklepów i elektroniki użytkowej, takich jak kioski „1000 drobiazgów” jest również przeprowadzone wdrożenie takich adapterów. Jednakże w odniesieniu do ostatniego punktu sprzedaży, jest bardzo wątpliwa jakość. Lepiej wydać trochę więcej i kupić adapter w znanej sieci sklepów komputerowych. Te detaliści cenią swoją reputację i nie będzie świadomie sprzedają produkty o niskiej jakości. Nawet taka mała.

wniosek

Więc spojrzał na to, co stanowi monitora VGA-DVI. To służy jako łącznik w celu podłączenia monitora ze złączem analogowym przestarzałej do karty graficznej jest dość nowoczesny. Ten adapter jest sprzedawany w dowolnym miejscu i nie powinno być zbyt drogie. Kup i każdy może. To po prostu lepiej zmienić monitor, tak szybko ekrany analogowe nie będą obsługiwane. Pc monitory ze złączem analogowym – ubiegłego wieku. Teraz świat jest rządzony przez „figury”. A sytuacja wciąż się zmienia w kierunku, to jest niepożądane dla technologii analogowej.