84 Shares 8158 views

Dlaczego spowalnia komputer? Główne opcje

Więc zdarza się, że zaczyna rażąco zamarza po długotrwałe użytkowanie komputera. Może być połączony z zupełnie innych powodów. Stał się zbyt stary, gwiazdy nie są więc zgodził się i tak dalej. Jeżeli żelazo nie jest bardzo stary, ale wciąż tupit, to nie jest wina tylko bez skrupułów i nieuważny użytkownik. Znajomi często pytają dlaczego spowalnia komputera, więc zdecydowano się napisać ten artykuł, aby raz na zawsze zwalczyć ten problem.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest wywołanie profesjonalnym. Ale co do zasady, jest to dość kosztowna usługa. Jest to szczególnie zauważalne w wielkich miastach. Jeśli nie podoba wyrzucanie pieniędzy w błoto, trzeba wszystko zrobić z rękami.

Pierwszym krokiem jest, aby dowiedzieć się, dlaczego tupit komputera. Najczęściej problem, ale jeśli czas nie stosuje się środki, to nie może być kilka. Jest to konieczne, aby diagnostykę komputera, ale można to zrobić za pomocą programu narzędziowego Everest. Przez to oprogramowanie, sprawdzić temperaturę procesora. Większość użytkowników nie dać mu wystarczająco dużo uwagi, a komputer zaczyna się przegrzewać. Jeśli program pokazuje temperaturę ponad 50 stopni, należy sprawdzić Chłodnice (wentylatory). Oni posypana? To musi być czyszczone.

Zanieczyszczenie jest jednym z głównych powodów, dlaczego spowalnia komputer. Przed czyszczeniem należy odłączyć urządzenie systemu i poszczególnych elementów. I zaczynają się łopata śmieci. Clean PC można odkurzyć, ale w żadnym wypadku z wilgotną szmatką!

Oprócz skażenia wewnętrznego, problemem może być to, że rejestr jest zanieczyszczony. Dzieje się tak, gdy masz coś do zainstalowania lub usunięcia. Usuń niepotrzebne przedmioty mogą być przy użyciu narzędzia CCleaner. Program jest bezpłatny i bardzo prosty. Ogólnie rzecz biorąc, wiele można zrobić z jego pomocą. Usuwa niepotrzebne i zbędne przedmioty, ale nie martw się: osobiste pliki nie zostaną utracone. Tylko jeśli nie kliknij na format dysku twardego. W ogóle, CCleaner – program z kategorii „powinno być dla każdego.”

Dlaczego zawiesza komputer? Bo to nie jest mało pamięci RAM. Całe oprogramowanie w końcu staje się cięższa i wymaga więcej uwagi. Szczeliny Kup RAM niekoniecznie są, zwłaszcza jeśli masz laptopa. Wystarczy, aby zwiększyć plik stronicowania. Można to zrobić na drodze, "Panel sterowania" – "System" – "Advanced" – "Performance" – "Opcje" – "Advanced" – " Pamięć wirtualna" – "Edit" – "Rozmiar niestandardowy" Ustawić wartość lub co jest napisane w taki sposób, że zaleca się lub przekroczy danej 2 razy, a następnie naciśnij przycisk „Zatwierdź”.

Często zdarza się, że autorun jest przeciążony, a to jest kolejny powód, dlaczego komputer spowalnia. Oczyścić można mieć niesławnego programu CCleaner.

Aby uniknąć zakleszczenia na dysku systemowym powinna zawierać tylko pliki systemowe. Dlatego nazywany jest. Oznacza to, że nic innego nie powinno tam być. Wszystkie Twoje filmy, muzyka i inne niezbędne pliki powinny być przechowywane na innym dysku lokalnym. Wyjątkiem może być tylko programy i gry, które można ustawić.

Mam nadzieję, że teraz nie będzie miał pytanie, dlaczego komputer spowalnia. Dbać o nią i nie instalować wszystkiego. A jeśli komputer jest więcej niż 10 lat, to jest szansa na zmianę sprzętu.