677 Shares 5549 views

Jak skrócić łańcuch na rowerze: praktyczne porady

Po długim okresie użytkowania roweru bez konserwacji łańcucha często zaczyna się sag. Jak skrócić łańcuch rower w domu? Co jest wymagane w celu określenia jego prawidłowej długości? Znalezienie odpowiedzi na te i inne pytania to zrobić w składaniu.


Jakie czynniki wpływają na wydłużenie łańcucha rowerowego?

Nosić osie, tak zwane szpilki, wyniki łańcuchem rowerowym w wielu punktach. Po pierwsze, pomiędzy elementami strukturalnymi gromadzić osady w postaci starego oleju, który przylega do pyłu i brudu. Ponadto, rozciąganie może powodować nadmierne obciążenie sieci w przypadku pokonywania stromych zboczach na rowerze. Innym powodem – życie łańcuch końca, niszczenie jego elementów w wyniku uderzenia, korozję metali. Aby uniknąć dyskomfortu podczas pracy na rowerze, trzeba dowiedzieć się, jak skrócić łańcuch w rowerze.

Jak określić optymalną długość?

Przed przystąpieniem do badania, czy jest możliwe, aby skrócić łańcuch w rowerze z własnymi rękami, trzeba dowiedzieć się, jak długo musi mieć do wygodnego przemieszczania się. Aby zrozumieć to pytanie, wystarczy rzucić łańcuch na największych gwiazd zarówno z tyłu iz przodu obudowy roweru. Dalej jest to konieczne, aby otworzyć jeden z zespołów. Na zakończenie powinno być możliwe, aby pociągnąć za łańcuch. Do tej długości wystarczy dodać kilka centymetrów do obwodu nie było nadmierne przepięcia podczas jazdy.

Przygotowania do demontażu

Aby ułatwić pracę z łańcucha powinno mieć swoje porządki. Najprostszym sposobem – do wycierania jej zwykły kawałek materiału nasączoną naftą. Możliwe jest również użycie specjalnego odpędową, w szczególności cieczy, AB-80 lub WD-40.

instrumenty

Jak skrócić łańcuch na szybki rower lub rower górski? Do zerwania linki, można korzystać z kilku narzędzi. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na szczególny wycisnąć. Ten ostatni jest prosty ramka jak ręcznie za pomocą pręta, która przenosi ciśnienie na osi (PIN) jednostek. Kupić tego narzędzia w dowolnym punkcie sprzedaży sprzętu sportowego. Będzie zarządzać jego nabycia w wysokości od 500 do 1000 rubli.

Jeśli nie jest to możliwe, aby kupić wycisnąć, to trzeba użyć środków pod ręką. Chodzi o to, młot i metalowego pręta, aby służyć jako stempel do ekstrakcji jednostki osi. Potrzebny będzie również parę nakrętek, które zostaną objęte ogniw łańcucha.

Jak skrócić łańcuch w rowerze używając bagassa?

Aby wykonać zadanie, mający działać specjalnego narzędzia, należy wykonać następującą sekwencję działań:

  1. Destylacji ustawiony w położeniu, w którym jego trzpień zostanie umieszczony na środku osi łącza łańcucha.
  2. Wykonać ruch obrotowy narzędzia dopóki nie zostanie umieszczony prawie całkowicie wychodzi z urządzenia.
  3. Łańcuch odłączyć i wytworzenia podobnej operacji z jego pozostałe części, jeśli to konieczne.
  4. Usuń niepotrzebne linki i strukturę linków.

Dowiedzieć się, jak skrócić łańcuch na rowerze, trzeba dowiedzieć się, jak je połączyć. Wąska poluzveno musi być włożona pomiędzy szerokimi policzkami. Następnie oś powinny w pełni wprowadzić w otwór tulei. Następnie, do oceny mobilności linki. Jeśli jest niewystarczająca w momencie, zawias może być realizowana za pomocą szczypiec.

Jak skrócić łańcuch w rowerze bez łuski?

Brak specjalistycznego przyrządu przeznaczonego do rozdzielania ogniwach łańcucha nie jest krytyczny. Jak wspomniano powyżej, jako alternatywa do wyciskania mogą stanowić sworznia metali, paznokci, etc. Istnieje również potrzeba młotka, z którego oś będzie wyróżniać się z linki.

Dzięki takiemu podejściu do biznesu najważniejsze – należy zachować ostrożność. Ponieważ niechlujstwa zbyt silne uderzenia mogą spowodować deformację linków płyt. Aby tego uniknąć, łańcuch elementów trzeba przejść, aby umieścić konwencjonalną nakrętkę.

Ci, którzy po raz pierwszy ucieka się do skrócenia łańcucha rowerowego bez użycia specjalnej śmieci zaleca się ćwiczyć. W tym celu należy użyć starego obwodu lub oddzielne, zbędne linki. Taka praca wymaga pewnych umiejętności. Dlatego przed zastosowaniem sprawne łańcucha z młotkiem i poncz trzeba wykonać powyższe czynności kilka razy i oceny wyników swoich prac.

Konkludując

Więc zorientowali się, jak skrócić łańcuch rowerowy. Jak widać, aby poradzić sobie z tym zadaniem nie można tylko ze specjalnym wycisnąć. Aby wykonać prace wystarczy czasami używać środków w kasie, że nie w każdym domu.