459 Shares 5785 views

Jaki język w Tunezji? W jakich językach mówi się w tym kraju?

Jeśli zamierzasz wybrać się na wycieczkę do Tunezji, lokalne turyści często zastanawiają się języka mówionego w tym kraju. Przekonajmy się, co język w Tunezji. Czy to możliwe, aby komunikować się w języku angielskim tutaj? Być może znajomość tylko w jednym języku rosyjskim tylko?


Językiem urzędowym w Tunezji

Więc idziesz do Tunezji. Jaki język w kraju? Stan jest oficjalnie uznana przez arabskiego. Naturalnie, rosyjscy turyści będą trudne do opanowania go kilka tygodni przed wyjazdem. Jednak, aby ćwiczyć fraza top-sprzedaży jest nadal przydatny. Szczególnie przydatna tej umiejętności podczas interakcji z przedsiębiorców, którzy z wiedzy i zrozumienia kluczowych słów arabskiego słowa, można uzyskać małe, ale ładne ofertę.

Mówiąc o języku rozmawiają w Tunezji, warto zauważyć, że w literacki język arabski jest produkowany dzieła literackie, przejdź wszystkie programy telewizyjne i działa radio. Ponadto prowadzone kształcenie dzieci w miejscowych szkołach i na uniwersytetach, prawa są publikowane.

Nosicielami literackiego języka arabskiego pochodzący z Tunezji są w stanie zrozumieć bez żadnych problemów mieszkańców innego państwa arabskiego, ale z plemiennych dialektów tacy ludzie mogą mieć problemy.

dialekty berberyjskie

Teraz jest jasne, w jaki sposób język w Państwowej Tunezji. Ale oprócz arabskiego, populacja tutaj również używa berberyjskie plemiennych dialektów. Jednak mówią mniejszość ludności. Głównie, to mowy można usłyszeć w odległych regionach południowo-wschodniej części kraju.

Głównym Berber dialekt – jest darizha. Za reprezentowanie cechę masie słowy pożyczka z francuskim i hiszpańskim. Zastosuj dialekt większości mieszkańców, a jedynie w rozmowie. W piśmie ludności opiera się na literackim arabskim.

Francuski w Tunezji

A językiem mówią w Tunezji, oprócz arabskiego? Aż do 1957 roku kraj był pod francuskim protektoratem. Język ten został wdrożony na całym świecie, w szczególności za pośrednictwem instytucji rządowych i edukacyjnych. Tak więc, podczas kolonizacji instytucji publicznych w kraju stały się głównym narzędziem rozprzestrzeniania się języka francuskiego w Tunezji. Po otrzymaniu niezależnego kraju, stan zaczął się poruszać do wykorzystania arabski. Chociaż struktury zarządzania systemem pozostały dwujęzyczne.

W tym czasie władze tunezyjskie miał wspaniałą okazję do przywrócenia arabskiego do wysokiego statusu w państwie. W szczególności podjęto decyzje, które zostały zmuszone do posługiwania się językiem nauczania w szkołach.

Warto zauważyć, że język francuski jest drugim w kraju do dziś. Jego studenci uczą. Dlatego w zwykłej rozmowie łatwo przechodzi nikogo. Tak więc, turyści, którzy mówią po francusku, będzie miał absolutnie żadnych problemów podczas podróży do kraju opisane.

Jaki język używany w Tunezji, w obszarach turystycznych?

Jak widzieliśmy, kraj ma dwóch językach – po arabsku i francusku. Ale w jakim języku można usłyszeć w Tunezji w obszarach przeznaczonych dla turystów? Co ciekawe, personel, wiele kelnerzy w kawiarni i restauracji, a także handlowcy hotele są prawdziwym poliglota. Niektóre z nich mówi po angielsku, ale nie tylko w języku niemieckim i hiszpańskim.

Znaczący napływ turystów z krajów Europy Wschodniej, które obserwuje się w Tunezji w ostatnich latach doprowadziły do tego, że pracownicy z obszarów turystycznych zaczął aktywnie odkrywać rosyjsku. Dlatego też, gdy podróż do ośrodka dla turystów krajowych nie trzeba się martwić o to, że nie rozumie.

Konkludując

Więc zorientowali się, jaki język jest najczęściej w Tunezji. Jak widać, nie tylko komunikować się w języku arabskim. Większość mieszkańców biegle w języku francuskim. Przejdź do kraju może być bez zbędnego strachu, wiedząc i angielski na poziomie konwersacji. Jednak podróżujący domowych, którzy zamierzają udać się do jednego z obszarów turystycznych, będzie na tyle języka rosyjskiego jako personel jest stopniowo zbliża się do jego zrozumienia.