876 Shares 5649 views

Dalacin: instrukcje użycia

Dziś niemożliwe jest wyobrażenie sobie życia bez antybiotyków. Co roku pojawiają się nowe i nowe typy tych leków, ponieważ drobnoustroje powodujące wiele chorób szybko przyzwyczai się do działania antybiotyków. Dlatego nie zaleca się ich nadużywać, często je brać, bez wyznaczania lekarza. Dotyczy to wszystkich leków, w tym opisanych.

"Dalatsin", instrukcje jasno wskazują te informacje, odnosi się do grupy lincosamides. Oznacza to, że lek jest szczególnie skuteczny przeciwko gronkowcowi, zawiesza aktywność życiową i odtwarza paciorkowce, pneumokoki, hamuje proces syntezy białek w aerobowych (nie wymagających dostępu do tlenu) mikroorganizmów nie tworzących zarodników. Dalatyna działa w stosunku do najprostszych: niektóre typy pneumocystów, mikoplazma, toksoplazma.

Działanie leku "Dalacin" wskazuje na to, jest podobne do działania bardziej znanego antybiotyku "Lincomycin", którego półsyntetycznego analogu jest. Jednakże "Clindamycyna" (jest to międzynarodowa nazwa leku) charakteryzuje się wyższą aktywnością przeciwbakteryjną niż "Lincomycin". Dlatego w wielu krajach europejskich praktycznie zastąpiono ten ostatni.

Jakie choroby są leczone produktem Dalacin? Instrukcja informuje, że preparat jest zalecany do:

Leczenie ropnia płuc, opłucna, zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, inne choroby układu oddechowego, pozbycie się infekcji ENT;

Eliminacja zakażeń skóry : żyto, liszaj, trądzik, trądzik, zakażone rany;

Leczenie chorób tkanek miękkich, stawów, kości: zapalenie stawów, zapalenie kości i szpiku, itp.

Terapia zakażeń kobiet: zapalenie okrężnicy, zapalenie śluzówki macicy, zapalenie śluzówki jelit, a także choroby zakaźne macicy;

Zapobieganie i leczenie zapalenia wsierdzia, zapalenia otrzewnej;

· Eliminacja infekcji jamy ustnej;

Leczenie malarii;

Zapobieganie chorobom zakaźnym, które mogą wystąpić podczas zabiegu chirurgicznego.

"Dalatsin" – mówi dalej, ma kilka postaci dawkowania. Jest dostępny w postaci kremu dopochwowego, czopków dopochwowych, żel do użytku zewnętrznego, tabletek, roztworów do wstrzykiwań. Każdy formularz ma swoiste specyficzne skutki dla tej choroby.

"Dalatsin" (tabletki) jest dobrze wchłaniana. W żółci, kości, narządach oddechowych, stawach, wyrostku robaczkowym, jajowodach, ślinie powstają wysokie stężenia substancji czynnej. Ten lek nie przenika do płynu mózgowo-rdzeniowego.

Lek jest wydalany z organizmu z moczem, ale nie ulega dializie.

W leczeniu zakażeń kobiet najczęściej przepisuje się maść "Dalacin" lub czopki pochwy "Dalacin". Lek (1 cilantro lub 1 dawka kremu) podaje się w nocy, przed snem. Przebieg zabiegu trwa zazwyczaj trzy dni. W tej chwili kobiety są zachęcane do stosowania prezerwatyw z największą ostrożnością, ponieważ antybiotyk może złamać siłę tych produktów. Wskazane jest porzucenie intymności podczas trzydniowego leczenia.

Jeśli antybiotyk jest nietolerancyjny, a lek nie jest zalecany w pierwszym trymestrze ciąży.

W zależności od nasilenia zakażenia ginekolog może przepisać pigułkę lub zastrzyk Clindamycyny oprócz czopków lub czopków.

Żel "Dalatsin", instrukcję o tym informuje, jest używany do leczenia trądziku. Widoczny efekt widoczny jest po 2-3 tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Preparat Gel "Dalatsin" zaleca nanoszenie na suchą skórę dwa razy dziennie.

Czy istnieją przeciwwskazania wobec leku Dalacin?

Oczywiście, podobnie jak wszystkie inne leki. Nie jest zalecane u kobiet w ciąży i karmiących, niemowląt do miesiąca, osób cierpiących na zapalenie okrężnicy i osób z niewydolnością nerek lub wątroby.

Ponadto lek może powodować pewne działania niepożądane, takie jak pokrzywka, flora jelitowa, wstrząs anafilaktyczny z szybkim wstrzyknięciem dożylnym. Dlatego "Dalacin" powinien być stosowany tylko na zalecenie lekarza i pod jego nadzorem.