239 Shares 4127 views

Omlet „Poulard”: przepis ze zdjęciem

Każdy z nas przynajmniej raz na jakiś czas życia omlet śniadania i prawdopodobnie nawet nie próbował gotować samemu. Danie jest proste i niedrogie, składające się z niewielkiej liczby składników. Ale w jednej znanej restauracji znajdującej się na wyspie Mont Saint-Michel we Francji, służył jajecznica, z czego 100 gramów będzie musiał zapłacić prawie 30 euro. Jednak, aby spróbować to nie jest konieczne, aby przejść do Europy. W domu, można również zrobić omlet „POULARD”. Zdjęcia, opisy i instrukcje krok po kroku, jak czasy przedstawione w tym artykule. Tam jest oferowana opcja przygotowuje omlet w multivarka.


Kto jest matką Poulard?

Na wyspie Mont Saint-Michel jest drugim najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym we Francji po wieży Eiffla, pomimo faktu, że znajduje się na 285 kilometrów od Paryża. Na wyspie znajduje się kilkadziesiąt ludzie żyją, a tu co roku przychodzą do trzech milionów turystów. wyspa przyciąga swoim pięknem i dziedzictwa architektonicznego miasta okazję być świadkiem najpotężniejszych pływów na świecie. Woda przechodzi od pełnego brzegu księżyca prawie 18 kilometrów, a następnie z dużą szybkością (do 7 km / h wrócił z powrotem). Ale smakoszy dawna ceniona restauracja Mere Poulard (La Mere Poulard) z jego słynnej omlet. Goście tej instytucji były kiedyś królowie i królowe z różnych krajów, a także ostatni cesarz Japonii i słynny pisarz Hemingway.

Co do pani Poulard, wiadomo tylko, że była rodem z wyspy i służył jako pokojówka architekta, który przyszedł do odbudowy wyspy. W 1872 roku wyszła za mąż za miejscowego piekarza, z którą otworzył hotel w 1888 roku, a wraz z nią i restaurację. Annette Poulard matka była słynie z kulinarnych talentów. Ona przypisuje się autorstwo 700 potraw francuskich, z których najbardziej znany jest słynny omlet nazwany jej „Poulard”.

danie Restauracja w domu

restauracja Mere Poulard znajduje się przy głównej ulicy w Mont-St-Michel bezpośrednio u bram miasta. Rozwija się w naszych czasach, pomimo faktu, że ceny wielu potraw, w tym słynnego omlet, po prostu szalony.

Przepis na głównych kucharzy oczywiście trzymane są w ścisłej tajemnicy. Wiemy tylko, że przygotowują omlet na otwartym ogniu w specjalnych miseczkach z bardzo długimi uchwytami, a wcześniej, że jajko jest bardzo śmigać aż puszystą pianką. Powtórz przepis w domu nie jest tak trudne, jeśli okaże się to smakuje tak omlet lepszy niż oryginał.

Sekrety gotowania puszysty omlet

W historii słynnego omlet zachowane legendę jak gotować omlet sama Madame Poulard. Jest rozbita do miski kilka jaj, ich dobrze fluffed, wlewa do garnka i doprowadzić do gotowości omlet na otwartym ogniu. Powtórz podobne działanie jest bardzo proste, ale nie może się obejść bez pewnych tajemnic gotowania:

 1. Składniki. Według legendy, matka Poulard nie dodać do jaj lub mleka lub innego płynu. Ale w domu mleka lub śmietany w małej ilości jest dodawany do danie okazało bujny i łatwe. Olej, tak jak w oryginalnej recepturze, lepiej jest użyć zamiast masła roślinnego.
 2. Patelnia. Idealna wielkość naczynia jest 22-23 cm. Jeśli dno jest więcej niż prawdopodobne dostać cienki i puszysty omlet „POULARD”.
 3. Przepis wymaga gotowania omlet na minutę, ale jego ruchy rąk należy zawsze potrząsnąć na patelni. Jeśli nie zostanie to zrobione, danie może spalić na dnie patelni.

Oryginalny Madame Poulard omlet

Od 100% oryginalny przepis omlet Mère Poulard nie udało się znaleźć nikogo w swoim czasie życia, możemy polegać tylko na różnych legend, próbując odtworzyć to samo danie.

Według jednej z nich, Mere Poulard omlet wykonane z tych składników:

 • Jaj – 2 szt;.
 • masło – 20 g;
 • sól;
 • pieprz.

Krok po kroku przygotowania:

 1. Położyć się ciepło patelni na średnim ogniu.
 2. Jajka rozbić do głębokiej miski. Korzystanie z miksera ręcznego ubijania lub Corolla je tworzą puszystą piankę do 15 minut.
 3. W gorącej patelni, położyć kawałek masła i stopić.
 4. Nie przestając ubijania dodać jajka z solą i pieprzem.
 5. Wylać masę jajko na patelni z masłem. Wstrząsnąć patelni kilka razy, że masa jest równomiernie rozprowadzane.
 6. Smażyć omlet, otwarty parking, 1 minutę.
 7. Umieścić omlet na talerz i przy stosowaniu do złóż go na pół, rumiane skórki w górę.

Omlet „Poulard”: przepis ze zdjęciem

Ta opcja gotowania omlety „Poulard” również zastrzeżenia do oryginalności. Zgodnie z przepisem na uzyskanie białek i żółtek masy powietrza muszą być rozdzielone.

Gotować omlet „POULARD” do tego przepisu potrzebne będą:

 • 4 4 białka i żółtka jaj;
 • Mleko – 35 ml;
 • sól;
 • pieprz.

Krok po kroku preparatu jest następujący:

 1. żółtka, dokładnie wymieszać z mlekiem i szczyptą soli.
 2. Postawić patelnię na średnim ogniu.
 3. Białka przeniesiono na stałą pianę ze szczyptą soli.
 4. Roztopić masło na patelni.
 5. Wlać roztrzepane żółtka z mlekiem.
 6. Po pół minuty gdy warstwa żółtka chwycić, aby rozprowadzać się na jego powierzchni puszystej masy białka.
 7. Smażyć omlet bez pokrywy do góry, aż mieszanina białek staje się elastyczna i nie trzymać się palcem w dotyku.

Przepis na omlet z serem

Według jednej z legend, niezwykłe francuski Poulard omlet na śniadanie serwowane w restauracji pod koniec XIX wieku. Przepis na to danie jest powietrze z następujących sekwencji:

 1. Białka 5 jaj i żółtka ubito oddzielnie. Z białek należy uzyskać silne żółtka pianki i łatwo miesza się z widełek mleka (50 ml), i sól.
 2. Na podgrzewanym patelni na średnim ogniu rozprzestrzenia się trochę masła. Gdy przestaje spieniania na dnie naczynia wlano masy żółtka jaja.
 3. Po żółtka „pancake” wykorzystać, łyżka umieścić na nim i masy białka równomiernie na całej powierzchni łopatki.
 4. Odsłonięte smażyć omlet 1 minutę.
 5. Posypać tarty ser (100 g).
 6. Przy składaniu omlet „POULARD” przecięty na pół. Następnie jedna połowa jest przesunięty w górę drugiej części białka wewnątrz.

Omlet z Mere Poulard w multivarka

Omlet przepis Mere Poulard mogą być gotowane w multivarka. Ugotować 2 jajka po prostu muszą być podzielone na białych i żółtek i pokonać oddzielnie. Białka bita do gęstej pianki i żółtka po prostu podłączona do mleka (2 łyżki. Łyżeczki) i sól.

Omlet „Poulard” idzie w multivarka Cup w „hot”. Jak na patelni, najpierw smażone na maśle żółtek. Następnie układa się na górę białek sporządza się pod pokrywą 2 minuty.

Menu fitness przepis, wartość odżywcza i kalorii lekki omlet

Dla tych, którzy przestrzegać diety fitness pasuje to niskowęglowodanowa śniadanie jest świetnym rozwiązaniem. Omlet "Poulard" ma dużej wartości odżywczej (białka – 13 g, zawartości tłuszczu – 14 g węglowodanów – 2 g) i niską zawartość kalorii (188 kcal całkowitej masy partii 130 g). Gotować to łatwiejsze niż kiedykolwiek:

 1. Żółtka (2 szt.) Z mlekiem bat (15 ml) w postaci wtyczki.
 2. Białka (3x). Bat mikser aż pików.
 3. Płaszcz ogrzewa PAN z oliwą z oliwek (1 godz. Łyżką). Najpierw umieścić żółtka, a kilka minut później, kiedy chwycił górze rozłożyć ubite białka.
 4. Przygotowuje omlet ile białka nie przykleja się do palców. Służy zagiętą część wewnątrz białka.