111 Shares 1600 views

Czurczchela: kalorii, korzyści, szkody i sposoby gotowania w domu

Jednym ze znanych orientalnych słodyczy – czurczchela. Kaloria to jednak myli wielu, zwłaszcza pań, siedząc na diecie, mimo że ryzykujemy rozpieszczona na wakacje kuszące leczeniu. A biorąc pod uwagę, że wszystkie jego składniki są całkowicie naturalne, że chciałoby się sugerować, deser i dzieci: mniej różnego rodzaju substancji chemicznych wprowadzanych do niedojrzałego organizmu. Plus Korzyści mogą być uznane i dostępność swojej niezależnej produkcji, jak zrobić czurczchela domu jest nie tylko możliwe, ale także stosunkowo łatwy. Jednak bez wątpienia, trzeba czekać, a ona, że tak powiem, dojrzałe. Tak, że zdecydował się złożyć leczenia, termin jego gotowości należy planować wakacje, które odsyłane kilka miesięcy w przyszłość.


Czurczchela: kalorii, obawiali

Wystarczy powiedzieć, że odmian słodyczy w nadmiarze. I Mingrelian słodycz będzie inny, na przykład, z Imeretii nie tylko pod względem wyglądu i składu, ale także pożywne. Ale w każdym przypadku będzie to czurczchela. Kaloryczny deser różna, ale pozostaje w minimalnej 410 kcal w odniesieniu do każdego z 100 gramów traktuje. Ponadto, kalorie są w łatwo przyswajalnej formie, więc jest niemal całkowicie przenika do organizmu. Nic dziwnego, że w starożytności dał czurczchela żołnierzy jako rezerwę żywności: jego zalety nie były tylko długi okres trwałości, ale także wartość odżywcza, która mogłaby wesprzeć siły myśliwca po długim okresie przejściowym. Ci, którzy są poważnie odnosi się do żywienia i liczy się każdy kalorii, mało odpowiedni czurczchela – produkt kalorii jest zbyt wysoka. Ale można go podawać dzieciom do szkoły, a oni oczywiście nie stało głodny zemdlał.

Co dobrego czurczchela

Delikatność zawiera sok i orzechy, owoce suszone są czasami stosowane zamiennie. Jej skład i właściwości określa wszystkie posiadane przez czurczchela: korzyści i szkodliwości idą ręka w rękę i zostały wyjaśnione przez te same czynniki. Po pierwsze, plusy.

 1. Naturalne pochodzenie sprawia, że słodycz absolutnie bezpieczne dla środowiska: to nie ma barwników, substancji słodzących i konserwantów.
 2. Wysoka zawartość cukrów w różnych zużywających czurczchela zwiększa wydajność i sprawia, że bardziej jasnego myślenia.
 3. W czurczchela obejmowała ogromne ilości witamin, minerałów i pierwiastków śladowych; jedzenia to sprawia, że niepotrzebne spożycie sztucznych leków.
 4. Trawienie którzy raczy czurczchela, znacznej poprawie. To samo można powiedzieć o stabilność układu krążenia.

Korzyści odżywcze sprawia, że niemal niezbędnym dla przywrócenia organizmowi osłabioną żadnymi czynnikami – pamięta starożytnych wojowników i widzimy to bez dodatkowych dowodów.

Aby uniknąć churchkhelas

Jednak, jak innym użytecznym produktem, highland nie traktować wszystkie mogą być zalecane. Grup ryzyka należą:

 • tych, którzy mają nadwagę od jedzenia churchkhelas Zwiększy tylko;
 • cukrzyków, z których wszystkie są pochodnymi licznik winogron;
 • Osoby z ciężką niewydolnością nerek;
 • Chorych na gruźlicę w ciężkich;
 • alergie powinien zbliżać czurczchela delikatnie i po raz pierwszy ograniczony do małego kawałka: reakcja z nim są dość powszechne; Z tego samego powodu tego przysmaku jest lepiej odmówić rodzić dzieci i matek karmiących.

Traktuj swoje ręce

A teraz spójrz na jak zrobić czurczchela w kuchni domowej. Zgadzam się, nie wszyscy w sąsiedztwie domu mieszka prawdziwy Gruzinów, znosząc je na sprzedaż. I zjeść coś chcesz.

 1. Potrzeba silne nici i igły tłuszczu gypsy. Na liny nawleczone orzechów włoskich (w oryginale).
 2. Niewielka ilość siebie wyciśniętego soku winogronowego mąki ugniata szklanej beskomochnogo stanu sączy się i wylewa do naczynia z luzem soku (musi być cały litr).
 3. Na najcichszym masy cieplnej gotuje zmian zabarwienia w gęsto bordowym.
 4. Jeśli kwaśne winogrona złowione w soku rozpuszcza 5-6 łyżki cukru, chociaż jest to wbrew zasadom.
 5. Każda nić z orzechów dniach pętli i zanurza się w syropie. Właściwie gotowane, spuścić z „perełek” On nie będzie rosnąć.

Zanurzanie powinny być powtarzane kilka razy, po wysuszeniu poprzedniej warstwy – tak owinąć na nakrętkach będzie grubości. Po wątku wisiał w kuchni, a tydzień później można już rozpocząć testowanie. Ich East stać 2-3 miesiące, ale cierpliwość czekać tak długo, że jest mało prawdopodobne, że ktoś zostanie wpisany.

Inne sposoby wytwarzania

Czurczchela w domu może być przygotowany z soku z granatów – to być bardzo użyteczne w leczeniu chorób krwi i w okresie rekonwalescencji.

Zamiast orzechów włoskich, można wziąć każdy inny, jak rodzynki, suszone morele, śliwki, suszone figi.

Jeśli naturalne winogron lub sok z granatów nie można zastąpić go z truskawek lub syropu wiśniowego, nie działa gorzej.