592 Shares 5024 views

TeamViewer. Jak korzystać?

Tych, którzy muszą często łączyć się zdalnie z komputera w domu lub w celu zapewnienia pomocy komputera przyjaciół często korzystać z aplikacji do zdalnego dostępu. W tym artykule opisano, jak używać programu TeamViewer.


Czy zapłacić za licencję?

informacje można znaleźć na oficjalnej stronie produktu, który trzeba użyć go do zapłaty z deweloperem. To właśnie z powodu tego, wiele z nich próbuje znaleźć dystrybucji oprogramowania do stron trzecich, potoki i kantorach plików, które nie w każdym przypadku niemożliwe. Takie podejście może prowadzić do zakażenia wirusem komputerowym lub trojana.

TeamViewer jest całkowicie darmowe oprogramowanie, jeśli pobrać zobowiązany jest użyć go w celach komercyjnych. Jest ona odpowiednia dla większości użytkowników. Wskazane jest, aby nie łączyć się z Home Office samochodowym. Jeżeli wniosek zdecyduje, że używasz go do firmowej pracy, ograniczenia zostaną nałożone na funkcjonalność.

instalacja

Jak prawie każdej innej aplikacji TeamViewer trzeba będzie pobrać i zainstalować. Aby pobrać instalator, przejdź do strony głównej oficjalnego zasobu. Po dwukrotnym kliknięciu na pliku systemu operacyjnego będzie ostrzegać o niebezpieczeństwach prowadzących oprogramowanie pobrane z Internetu. Odpowiedzieć twierdząco na pytanie o OS. W głównym oknie instalatora zaznaczyć pole oznaczone „użytku niekomercyjnego.” Po tym będzie kliknąć na przycisk „Finish” i poczekać, aż instalacja zostanie zakończona.

Po zakończeniu instalacji pojawi się okno z małym świadectwa TeamViewer 9. Jak korzystać z programu, będzie również napisane. Jeśli nigdy nie doświadczył tego typu zastosowań, pożądane jest, aby zbadać wskazówek. Po zamknięciu okna, należy uruchomić program sam w sobie jest już w pełni skonfigurowany i gotowy do pracy.

Główny tryb działania

Po uruchomieniu, można od razu zacząć kontrolować zdalny komputer. Naturalnie, ta sama wersja TeamViewer musi być zainstalowany na nim. Do podłączenia wymaga unikalny numer zdalnego urządzenia i hasło.

Są one napisane w lewym panelu okna użytkowego. W związku z powyższym, jeśli chcesz przenieść zarządzanie komputerem z kimś, należy wysłać dane z pola ID i „hasło” do partnera.

TeamViewer. Jak skorzystać z tej okazji, aby pokazać tapetę

Po otrzymaniu wszystkich danych i ich wejście pojawi się na ekranie, który wyświetla pulpit zdalnego komputera. To nie będą wyświetlane tapety. Odbywa się to w celu zmniejszenia obciążenia sieci.

Oczywiście, nic nie przeszkadza, aby umożliwić wyświetlanie obrazu tła. Aby to zrobić, kliknij na etykiecie „typ”, który znajduje się w górnym pasku narzędzi, a następnie odznacz „Ukryj”.

zdalny restart gospodarza

Podczas ustawienia komputera często konieczne ponowne uruchomienie komputera. Często oprogramowanie wymaga ponownego uruchomienia po takiej operacji. Zrestartuj zdalne urządzenie bez przerywania połączenia może być poprzez TeamViewer. Jak korzystać z tej funkcji?

Kliknij na etykiecie „Akcje” i kliknij przycisk „Uruchom ponownie” z menu. Następnie należy kliknąć na tekście „czekać na partnera.” Gdy zdalny komputer zostanie ponownie uruchomiony, pojawia się w okienku kontrolnym „Uruchamianie”. Aby wznowić komunikację, kliknij przycisk „Połącz ponownie”, a następnie połączenie zostanie przywrócone, i ponownie wprowadzić hasło nie jest wymagane.

Poza zwykłym ponownym uruchomieniu komputera można uruchomić komputer w trybie awaryjnym za pomocą TeamViewer. Jak korzystać z tej funkcji? Musisz wypełnić wszystkie powyższe czynności, ale w „Akcje” wybierz „Uruchom ponownie w trybie awaryjnym”.

Poza powyższym, w tym menu, można:

  • Wejście blok oznacza podawany przez komputer w celu pozbawienia właściciela możliwość w jakiś sposób wpłynąć na przebieg pracy.
  • Zaloguj się, aby nikt nie mógł korzystać z komputera bez wprowadzania hasła.
  • Uruchom „Menedżer zadań”, aby zamknąć uruchomionych procesów.

file transfer

TeamViewer pozwala przesyłać pliki za pomocą wbudowanych funkcji. Aby otworzyć okno, aby wysłać dokument, należy kliknąć na odpowiednią etykietę z górnego menu. Taka możliwość, jak transfer plików, nie mogą być pomijane, a więc postanowiłem napisać krótki o tej ważnej okazji.

Otwórz okno na przesyłanie plików może wynosić od górnego panelu w zakładce „File Transfer”. W jego lewej stronie pokaże pliki na komputerze lokalnym, w prawo – pilota. Po przeciągnięciu dokument lewy przycisk myszy, aby rozpocząć pobieranie lub wysyłanie go.

Ustawienie stałego dostępu

Jeśli często podłączyć do komputera w domu, nie bardzo wygodne każdej chwili złożenia wniosku do uruchomienia na nim i zapamiętać nowe hasło poprzez TeamViewer. Jak korzystać stały dostęp?

  • Przejdź do „Connection” w nim, kliknij na pozycję „dla kontrolowanego dostępu”.
  • Wypełnienie wszystkich pól tutaj, jak widać pasuje.
  • Kliknij na tekst „Nie chcę, aby się zarejestrować.”
  • Pamiętaj, teraz stały identyfikator i hasło.

Teraz, narzędzie zostanie zamknięte po kliknięciu na „X”. Po każdym restarcie aplikacja PC rozpocznie się automatycznie.