422 Shares 3162 views

Altana w opcjach japońskim stylu, ciekawych projektów i zaleceń

Prawie każdy właściciel ogrodu lub domu z małej działce chce stworzyć przytulne miejsce na świeżym powietrzu, gdzie można spędzić czas. Tak więc konieczne jest, aby być chronione przed ekspozycją na słońce, wiatr i słońce. Do takich celów idealne meble ogrodowe w stylu japońskim, ponieważ doskonale spełnia wszystkie niezbędne parametry komfortu i ma wspaniały widok.

ogólny opis

Produkt ten jest bardzo podobny do innych projektów o podobnym przeznaczeniu, ale ma pewne różnice. Typowe meble ogrodowe wykonane z drewna w stylu japońskim. Powinien on mieć ogromny dach, które mogą być tworzone w dwóch poziomach. Bardzo ważne jest, aby trzymać się pewnego stylu, aby dopasować projekt.

Ściany te struktury są wykonane z lekkich materiałów. Jest to często wykorzystywane do tego specjalnej tkaniny lub matowej folii. Na tym etapie jest to również bardzo ważne w stylu, koncentrując się na japońskiej początku.

Należy zauważyć, że podłoga w tych pawilonach są zazwyczaj tworzone na palach i wykonane z drewna. Jednak możliwe jest, aby zmienić pozycję na podstawie osobistych preferencji użytkowników. Spowodowane jest to zdolność, aby ustawić stół i ławy, a także przydzielić miejsca na ognisko lub grilla.

Opcje

Do tej pory, altana w stylu japońskim mogą być tworzone przy użyciu różnych materiałów i wzorów. Niektórzy artyści używają drogich lasy, a ludzie, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, starają się uciekać się do profesjonalnej podłogi i rur. Każdy ma prawo do wyboru, jakiego rodzaju materiałów używał, ale projekt budowlany musi spełniać pewne parametry, które zbudowane starych japońskich domów.

W tym artykule przyjrzymy się najbardziej optymalnego wariantu produkcyjnego, który obejmuje korzystanie z różnych technologii i materiałów. Ta altana jest połączenie doskonałego wzornictwa, racjonalną gospodarkę i praktyczność.

Wybór materiałów

Jeżeli altana wykonana jest w stylu japońskim własnymi rękami, konieczne jest obliczenie struktury tak, że producenci z różnych elementów lub obszarów zabrał minimalną ilość czasu. Ta struktura nie jest stolicą, a najprawdopodobniej, to może być przypisane do małych form architektonicznych.

Do produkcji pali fundamentowych są najlepiej stosować. Są łatwe w montażu, nie zajmuje dużo czasu z całego procesu budowy i doskonale chronią konstrukcję przed wilgocią podczas ulewnych deszczy.

Pokryć dachowych należy zastosować profil blaszany specjalne tłoczenie. Obecnie na rynku można kupić wiele rodzajów materiałów, a niektóre z nich są dość korzystne dla realizacji projektu w stylu japońskim. W tym przypadku profil metalowy ma niski koszt, dobry wygląd i doskonałą ochronę przed wpływami zewnętrznymi.

Rama altana trzeba zrobić drewna. Materiał ten daje mu niepowtarzalny styl. To samo odnosi się do wykładziny podłogowej.

Typowy altanka dla ogrodu w stylu japońskim zwykle jest chroniony przed wiatrem, który jest zamontowany na obwodzie. Ma postać oryginalnych płyt, które można często postrzegane w filmach wschodzącego słońca. Jednakże materiał naturalny nie jest praktyczne i ma małą żywotność. Dlatego eksperci radzą, aby ich własny projekt w szczotkowanego grubej folii, które zapakowano do ramy.

rysunek

Istnieje wiele projektów, które pasują pod pergolą w stylu japońskim. Rysunek koszty self-budowlanych do tworzenia, koncentrując się na nich. Najpierw należy wybrać typ projektu i dopasowania do wymaganego rozmiaru. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę cechy użytych materiałów i pracy miejsca ich połączenia ze sobą. Osobno tworzone i stos pole rysunek kiedy zostaną wykorzystane dane do wspierania fundacji produkcji.

fundacja

Praktycznie wszystkie altanie w japońskich i chińskich stylów umieszczone na specjalnych podporach, które podnoszą podłogę nad ziemią. Ma to na celu ochronę zarówno powłokę się od wilgoci i ludzi przed zimnem. Dlatego najlepiej jest użyć pale śrubowe.

 • Najpierw trzeba wyrównać platformę, na której zostanie zainstalowany struktura.
 • Następnie za pomocą specjalnego narzędzia robi odpowiednim polu otworów szczelinowych włosiem.
 • Następnie trzeba wykonać wkręcania podpór. Przy odpowiednim podejściu do tego rodzaju pracy może obsługiwać dwie osoby bez zaangażowania specjalistycznego sprzętu.
 • Gdy wszystkie pale znajdują się na swoich miejscach, wykonując swoją uprząż. Wsporniki są połączone ze sobą za pomocą metalowego próg. Że będzie ona następnie układać podłogę i zainstalowany bagażnik dachowy.
 • Jeśli to konieczne, można utworzyć małe kroki i zamknąć końce stosu. Więc projekt otrzyma bardziej korzystny wygląd.

podpory

Drewniane słupy na dachu są instalowane bezpośrednio na kanale. Najlepiej jest, jeśli są one immured w specjalnych siatek niosek, które można wlać beton na całym obwodzie. W przeciwnym razie, należy utworzyć specjalną oprawę, która przechowywać je w jednym miejscu. Niektórzy artyści wolą w takich przypadkach, aby użyć dodatkowych belek z drewna, które są również umieszczone na obwodzie, łącząc ze sobą wsparcie.

Najlepiej jest zrobić bandaż i wspiera się na górnym poziomie. Jest ona stosowana również drewniane belki, które są zamocowane do dachu. Jeśli budowa planowana jest zainstalowanie partycji, możliwe jest, aby produkować dodatkowy opatrunek na wysokości poziomu panelu, tworząc rodzaj poręczy.

Paul

 • Aby zacząć na belkach biegnących wzdłuż obwodu, nadziewane LGD. Są one mocowane za pomocą związków „jaskółczego ogona”, co pozwala całej strukturze być w tej samej płaszczyźnie poziomej.
 • Następnie, na legarach zapakowany blister deski podłogowe. Niektórzy artyści użyć odpowiedniego wykończenia powierzchni, ale wtedy projekt zostanie szybko tracą swój wygląd i urodę.
 • szorstkie wykończenie posadzki układa się w poprzek lub ukośnie. Nawet jeśli odbywa się w 3×4 altanką japońskim stylu, który nie jest idealny kwadrat powierzchni, to rozwiązanie będzie również świetnie wyglądają w nim.
 • Wszystkie drewniane elementy muszą być poddane specjalnej impregnacji, która chroni strukturę przed wpływami zewnętrznymi i owadów. Po tym, mogą być pomalowane w charakterystycznej barwy droższego drewna.

dach

Praktycznie każdy projekt pawilonów w stylu japońskich i chińskich zawiera specjalną konstrukcję dachu. Ma łagodny stok z niewielkim wzgórzu na końcu. Również takie struktury różnią się tym, że są one tworzone w kilku warstwach.

Dla łatwości wytwarzania, jest najlepiej stosować dwupoziomową dach, których budowa jest utworzony z profilu metalowego lub desek. Gdy produkt jest wykonany tak, że górna i dolna dach miał duży luz dla okien wentylacyjnych. Rozwiązanie to nie tylko replikować oryginalny japoński styl, ale tworzy dodatkową wentylację, co jest przydatne w czasie upałów lub w przypadku korzystania z grilla.

powłoka metalowa musi być cięty na określone segmenty. Gdy są one wkładane do szczeliny niezbędnych do montażu drewnianej rzeki, które tworzą wygląd potężnych krokwiami. Dzięki czemu można zaoszczędzić na materiałach, w celu ułatwienia ciężar konstrukcji i jednocześnie stworzyć niepowtarzalny wygląd.

Warto zauważyć, że niektórzy producenci dachowe tworzyć produkty już zgodne z chińskim lub japońskim stylu. Malują je w tradycyjnych kolorach tych krajów, powodując odpowiednią tłoczenia. Więc czasami łatwiej kupić gotowy materiał, niż próbować powtarzać to sam.

ściana

Praktycznie wszystkie opcje altany w stylu japońskim i chińskim obejmuje instalację specjalnych paneli o ochronę od strony wiatru lub deszczu. Produkować takich elementów jest dość prosty, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i minimum kosztów.

 • należy zakupić listwy drewniane i grubą folię matową kolor papirusu.
 • Od szyn należy utworzyć ramkę lub ramkę, która odpowiadałaby przegród zewnętrznych w japońskich domach.
 • Następnie, struktura ochronna jest traktowana przez impregnację i barwione na pożądany kolor.
 • W następnym kroku folia pakowana jest do ramy i zabezpieczyć szyny mocujące są prasowane na drugiej stronie wykończeniem lub wyprodukowane z góry.
 • W rezultacie otrzymujemy inny panel w pożądanym stylu, który może być zainstalowany na obwodzie. W tym przypadku, miejsce ich mocowania jest warte zrobienia w postaci zaparć lub klipy do ściany mogą zostać usunięte, jeśli to konieczne.
 • Warto zauważyć, że istnieje tendencja do projektu, który obejmuje korzystanie z drewnianych listew, nadziewane w przekątna i prostopadłe w stosunku do siebie. Jednak ten projekt jest bardzo słabo chronione przed wiatrem.

wniosek

Nawet najprostsze pergola w stylu japońskim będzie prawdziwa ozdoba święto lub bramkowe. To doskonale pasuje do każdego wnętrza, a stanie się jej głównym elementem. Jednocześnie do stworzenia tego projektu nie musi mieć specjalnych umiejętności lub talenty. Wystarczy mieć jasne wyobrażenie o produkcie gotowym i przygotować wysokiej jakości rysunku, na którym zostanie wykonane i wszystkie prace.