775 Shares 3356 views

Kwitnąca migdałowy (zdjęcie). Gdy migdałowy kwiat?

Na zachwycającą kwitnienia wiśni w Japonii pochodzi ogromną liczbę ludzi z całego świata. Ale jest też inna piękna wróżka roślin, kwitnące wiosną i wypływający niesamowity, oszałamiający zapach. To migdałów. W rzeczywistości, migdałów i wiśni (Sakura) – ząbkowane dość bliskich „krewnych”, a są one rodzajem tonąć.


Z tego artykułu można znaleźć kilka ciekawych informacji na temat tej niesamowitej rośliny: gdzie można zobaczyć kwitnące kwiaty migdałów, kiedy i tak dalej ..

roślinność

Ojczyzna migdały – Azja (centralne i zachodnie) i Morza Śródziemnego. Było to kultura przez wiele wieków przed naszą erą.

Obecnie najliczniejszą plantacji migdałów są w obszarach śródziemnomorskich, Stany Zjednoczone (Kalifornia), Chiny, Azja Środkowa, Zachodnia Tien Shan, Kopet Dag, na Kaukazie i na Krymie. W Tadżykistanie, istnieje nawet piękne „miasto z migdałami” – Kanibadam. Ponadto, roślina ta jest uprawiana w niektórych obszarach Republiki Czeskiej, Słowacji i Moraw Południowej.

Rodzaje migdałów w Rosji

Zanim spojrzymy na siebie kwitnących migdałów (opisany poniżej), w celu określenia, które z jej gatunków rośnie w Rosji. Są to głównie 3 rodzaje roślin uprawnych:

 • migdały zwykłe;
 • bobovnik stepu;
 • trzy ostrza.

Dwa ostatnie gatunki – ta forma, nie dają jadalne owoce, ale w porządku. Rosną one w obszarach centralnej Rosji. Kwiaty ujawnić je w pełnym otwarciu liści, prawie nagie gałęzie. Są bardzo piękne, od bieli do głębokiej różowe, mają wielki silny zapach, który przyciąga wiele pszczół.

Owoce dają zwykłe migdałów i migdałów drzewa. Pierwszy typ jest duży zakład, który może osiągnąć wysokość 5 m.

Kwitnąca migdałowy: fotografie, opis

Wiosenne ogrody migdałowe pokryte miękkim, prawie przewiewne, kwiaty jasnoróżowe. Są też kwiaty zdobione środek jasnych fioletowych żyłek. są one oddalone, jak wspomniano wyżej, prawie nagie gałęzie. Wydaje się, że drzewa są pokryte biało-różowy koc powietrza. Wszystko powietrza na dalekie odległości około wypełnione delikatny przyjemny zapach migdałów kwiatowych.

Zaskakująco, to rzuca się w oczy jest piękno tej rośliny kwitnienia. Taki splendor i przyciąga wielu ludzi, podziwiać niezwykłe kolory przebudzenia natury. Kwitnący migdały – prawdziwy cud!

Vincent Van Gogh gałęzie kwitnienia

Van Gogh (holenderski malarz), mający dość smutny los, możemy powiedzieć, wszystko w swoim krótkim życiu udało się zdobyć wiele szacunku dla ludzi, klientów i współpracowników, choć wciąż niezbyt popularna aż do końca swoich dni. Dopiero po śmierci zasłużył ten zaszczyt i uznanie na całym świecie jako impresjonistyczny, choć wielokrotnie odrzucił ten kierunek.

Obraz zatytułowany „Kwitnienie gałęzi migdałów” – jeden z jego ostatnich prac. Została napisana w 1890 roku po urodzeniu siostrzeńca artysty (syn jego brata Theo). Kwitnienie migdałowy, pokazaną na wspaniałego malarstwa jest symbolem, który niesie ze sobą specyficzne konotacje. Migdałowe kwitnie wcześnie i prawdopodobnie, według samego autora, jest on ustawiony, aby rozpocząć nowe życie.

I godny uwagi cechą tego malarstwa jest to, że jest wykonany w stylu, a nie charakterystyczne dla artysty. A kolorystyka jest ograniczona. Turkusowe niebo wygląda jasne i beztroski, a nie pojedyncza chmura ciemnieje zadziwiająco jasny dzień wiosny. Kwitnąca migdałowy w filmie – prekursorem ciepłem i radością życia.

reprodukcja

Absolutnie wszystkich klas samobesplodnye migdały. Aby uzyskać wyniki, trzeba umieścić więcej i drzewa klasy-zapylaczy. Migdały mogą być propagowane sadzonki, nasiona lub nawet zaszczepić turn śliwki lub śliwki. Jednak, aby skutecznie rozwijać wysokiej jakości migdały, najlepiej kupić za sadzonkę ogrodzie w ogrodzie przedszkola i nie zapomnij, że do obliczonego stopnia konieczne jest, aby wybrać i rodzaj zapylacza.

Do gleby, roślina ta jest skromny, ale wskazane jest, aby wybrać najbardziej oświetlonym miejscu i chronione przed wiatrem. Należy umieścić tego wspaniałego drzewa, które jest zawsze na wiosnę, aby zobaczyć nieopisane piękno migdałów kwitnący.

Sadzenie i pielęgnacja

Należy zauważyć, że odległość od jednego drzewa do drugiego powinno być około 5-7 metrów. Wszystko zależy od rodzaju roślin. Przygotowane wielkość otworu do sadzenia od 60 do 60 cm. Dno ściółka mieszaninę składającą się z arkusza podłoża, humus i piasek. Sadzonka jest zainstalowany na dnie studni jest wypełniona i ubitej ziemi. Jeśli to konieczne, można związać roślinę na kołku, to również ustawić w studni do podsypaniya ziemi. Sadzonka ostrożnie wylewa wiadro wody.

Pierwszy owocowanie występuje do 3-5 roku. Migdały roku należy cięcia i podawania nawozów mineralnych i organicznych. Wiek rośliny może dochodzić do 100-130 lat, a maksymalna wydajność jest na 18-20 lat.

migdały Rosja

Migdały zwykły importowane do Rosji przez długi czas. W krymskim Ogrodu Botanicznego Nikita dziesięcioleci produkowanych prace nad jego odmian hodowlanych-hardy. Pomimo faktu, że rośliny te tolerują ekstremalne zimne (-25 stopni), wczesną wiosną kwitną w obecności cięższych mróz zabija liści i kwiatów.

Hardy odmiany:

 • Nikita 62. Posiada duże i słodkie owoce, kwiaty w kwietniu.
 • Deser. Różne słodkie owoce z łatwym do skórki. Kwiaty wyglądają jak małe róże.
 • Bumazhnoskorlupny z bardzo dużym, słodkich owoców i miękkiej skóry. Kwitnienia pod koniec marca.
 • Morskie słodkie i wysoko wydajnych owoce. Nasiona wskazał i raczej płaska.

Odmian południowych regionach:

 • Ryz.
 • Pachnące.
 • Jałta.
 • Migdały Petunnikoff.

Migdałowy kruchy gatunek:

 • Marzyć.
 • Różowa mgiełka.
 • Annie.

wniosek

Wielkie migdały kwitnienia. Zdjęcie lub zdjęcie go z obrazem łaski każdego wystroju domu i nadać mu świeżości i komfortu. Każdy gatunek złowiony w ogrodzie, będzie obecny i będzie skutkować dekoracja rozradowany cudownego rozkwitu. A w tym sezonie (wiosną) – pochodzenie życia wakacje!