789 Shares 9329 views

Jakościowa Sen – Dziś można rzadkość?

Współcześni ludzie stają się bardziej narażone na problemy ze snem.


Osoby pracujące w trybie powyżej średniej, zwykle spać pięć godzin dziennie, a to stało się normą dla niektórych. Z tym stałym harmonogramem osoba po prostu nie można zmienić: staje się bardziej drażliwy, pojawiają się z pogorszeniem pamięci, reakcja spowalnia. W niektórych przypadkach może to być nawet niebezpieczne (takich jak prowadzenie samochodu).

Bez względu na harmonogram, mają czas, aby dać organizmowi pełnego wypoczynku. Podczas snu, komórki są odzyskane, ciało spoczywa, myśli są w porządku. Nie za nic, że studenci przed egzaminami zalecanej spędzić ostatni dzień wakacji i spokojny sen jest integralnym składnikiem.

Habit mało snu może negatywnie wpływać na zdrowie. Szczególnie ważne jest, aby stworzyć jasne tryb uśpienia. Oznacza to, że trzeba szkolić się zasnąć i obudzić się mniej więcej w tym samym czasie. Wtedy organizm dostosuje się do harmonogramu, a budząc się rano nie będą torturować i przyjemny początek dnia.

Jeśli spełniają snu, ale są coraz trudniej zasnąć lub obudzić, możliwe jest, że jest to spowodowane stresem. To nie musi być jakiś rodzaj smutnego wydarzenia, które miały miejsce w moim życiu, lub trudności w pracy. Pozytywny stres (ślub, narodziny dziecka, zakup mieszkania lub samochodu) może również mieć niekorzystny wpływ na jakość snu.

W celu poprawy sytuacji, zaleca się, aby wziąć kąpiel przed pójściem do łóżka z dodatkiem olejków eterycznych: lawenda, rumianek lub innego kojącego oleju.

Jest możliwe, że powinien być zainstalowany w sypialni dźwiękoszczelne okna, jak to się dzieje w „Helvetia” hotelu. Od razu możesz poczuć różnicę i móc cieszyć się ciszą, która jest pozytywny wpływ na zdrowie.

Spróbuj zastąpić zwykłą poduszkę na poduszce z innego materiału. Jeśli zawsze spać na miękkim – starają się trudne, i vice versa. To może być całkowicie usunięty, jeśli czujesz się komfortowo.

Przed pójściem do łóżka nie jest zalecane przez dłuższy czas siedzieć w Internecie i przed oglądaniem telewizji. Twoje oczy są przeciążone, a jeśli jest zbyt długo siedzieć przed ekranem, może to źle wpływać na wzrok. Aby mieć dobry sen, przed pójściem do łóżka, aby poczytać książkę lub przerzucać magazynu, nie sztuką waszych oczach.

Dobrym lekarstwem przed pójściem do łóżka jest szklanka gorącego mleka z miodem i cynamonem. Jest również skutecznym sposobem na gardle choroby – z mlekiem i miodem zmiękczenia gardło, więc prawdopodobieństwo obudzić w nocy kaszel zmierza do zera.