853 Shares 9446 views

Mina „Claymore” – historia, charakterystyka, repliki Airsoft

Najskuteczniejszym rodzajem broni są uważane urządzeń górniczych materiałów wybuchowych. Jednak jest to najbardziej podstępne wzory. Jest to spowodowane długim gotowość do piaskowania, trudności w znalezieniu i neutralizacji. Minowych nie wybiera pokonaniu obiektu, eliminując wszelkie który dostał się w jego obszarze pokrycia. I po zakończeniu działań wojennych, niebezpieczeństwo kopalń pozostaje na wysokim poziomie przez wiele lat.


„Claymore” – przeciwpiechotnymi urządzenie kopalni skierowane do pokonania i możliwość regulacji. To jest – tylko oficjalnie zatwierdziła dziś kopalnia w armii amerykańskiej. Jej rozprzestrzenianie jak moje uzyskane podczas wojny w Wietnamie.

historia

„Claymore” (Kopalnia M18) pojawił się w latach 50. w Stanach Zjednoczonych. Autor design – inżynier Norman McLeod.

Podczas wojny w Wietnamie, US Army miała do czynienia z faktem, że wróg zaczął aktywnie korzystać kopalnie fragmentacji. „Claymore” został stworzony dla US Marines. Początkowo miała ona chronić kluczowe punkty i bazy. Takie kopalnie zostały umieszczone wokół najważniejszych obiektów. Jeśli wróg się zbliża, kopalnie eksplodował. W skrócie, potężną ochronę.

Dla kopalń własnych żołnierzy było to bezpieczne, ponieważ eksplozja miała miejsce w pewnej odległości. „Claymore” był bardzo skuteczny, z jego pomocą udało się wyeliminować wiele sił wroga.

wygląd

Min przeciwpiechotnych „Claymore” obejmuje wybuchową i zatrzymywanie komponent w postaci kulek stalowych. Kształtować – łukowate-równoległościanu. Korpus jest pokryty zielonym tworzywa sztucznego. W opcji edukacyjnych – niebieski.

Zewnętrzna część urządzenia powinien być skierowany w stronę wroga. 700 umieszczone wewnątrz letalnych składniki w postaci kuleczek lub rolek.

parametry techniczne

Teraz bardziej szczegółowo. „Claymore” – zdjęcie kopalnia, która została przedstawiona w artykule, ma następujące parametry:

 • Typ urządzenia wybuchowego – przeciwpiechotne rozczłonkowanie, z możliwością sterowania kierunkowe działanie;
 • Rama – tworzywo sztuczne;
 • Masa – 1,6 kg;
 • Masa mieszaniny eksplozji – 682 g;
 • Wymiary – 21,5h9h3,5 cm;
 • Obszar pokrycia – promieniu 50 m, sektor 60 stopni, wysokość 10 cm 4 M;
 • Możliwość zastosowania – od 40 do plus minus 50 stopni.

wykorzystanie

Początkowo M18 nie posiada bezpiecznik. Na górze znajdują się dwa gniazda, aby go zainstalować.

Konsekwencją było to, że „Claymore” – kopalnia jest zarządzana, a jej aktywacja powinna być wykonywana przez operatora podczas podejścia do niego z wrogich żołnierzy. Możliwe jest także eksplozja w odpowiedzi na czujnik pęknięcie wypas.

W celu zainstalowania urządzenia i w celu określenia zasięgu, umieszczony w górnej tarczy M18. „Claymore” – kopalnia z czterema nogami, jest on zainstalowany na ziemi. Może być również przypisane do różnych obiektów (drzewa, słupy). Później w stali M18 zamontować przewody przerwę i bezpieczniki podróży. Kiedy wybucha urządzenie uboju kulki stalowe uderzyć wroga latający ku niemu. „Claymore” -Mini specjalnego przeznaczenia i jest przeznaczona dla grup, zwany „zielony” i „czarne berety”.

odległości

Ważnym punktem. M18 może być zainstalowany na innej budowie kopalni w pewnych odległościach:

 • w zakresie od 50 metrów, tam i z powrotem z tej samej broni;
 • 3 metry na boki od innych M18;
 • 10 metrów od nierozpuszczalnika personelu i urządzeń zabezpieczających typu;
 • 2 m od urządzeń zabezpieczających przed wybuchem.

Nie niebezpieczny odległość do M18 dla własnych żołnierzy znajduje się 250 metrów dalej, w kierunku do tyłu i na boki – 100 metrów.

Historie związane z M18

W Związku Radzieckim w latach 60. został stworzony przez analogu projektowania M18 kopalni, o nazwie Mon-50. Później podobne struktury pojawiają się w innych stanach. Na przykład, w Jugosławii, wydany MRUD, Szwecja – typ 13 i typ 21.

Wietnamskich żołnierzy podczas wojny wyróżnia się tym, że spokojnie zbliża swoją M18 i zamienił je w kierunku Amerykanów. Potem otworzył swoją obecność na wroga, tym samym prowokując wybuch. Historia, nawiasem mówiąc, był młody wietnamski scout nazwie Ngo Tinh-Tszyam że jeden nadal wiał na nich niezauważona kopalni drugiego urządzenia.

niebezpieczeństwo broń

Mina dziś są częścią ogrodzenia zainstalowany za przetrzymywanie sił wroga i powoduje największe straty wojsk wroga. Zazwyczaj minowe są odporne na wszelkie odporności ogniowej. Znajdują się one w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Z tych powodów, kopalnie są najbardziej niebezpieczny rodzaj broni wymyślone przez człowieka.

Statystyki pokazują, że każdego roku na świecie umiera z kopalń 15-20 tysięcy osób. To cywile, kobiety i dzieci. Urządzenie wybuchowy jest w stanie pracować przez wiele lat po zakończeniu działań wojennych.

Dlatego 161 krajów do zakazie stosowania min, która zakazuje stosowania kopalni podczas wojny. Stany Zjednoczone nie brał udziału w podpisaniu tego dokumentu, ale kierownictwo tego kraju podjął własny dokument zbliżania się na wykorzystaniu urządzeń górniczych. Tak więc, biorąc pod uwagę odpowiedź na pytanie o „Claymore” -Mini (co to jest i jakie jest jej niebezpieczeństwo).

Fani strzelać do spokojnego życia

Hunter instynkt i chęć wyrzucić emocje nie zatrzymują strzelanie fanów iw cywilu. Nie na próżno dla nich wynaleziono gra o nazwie airsoft. Dla fanów airsoft dzisiaj wydany analogi Gra znanych broni M18. I to jest rzeczywiście arcydzieło.

Pojawienie się „Claymore” -Mini Airsoft jest repliką prawdziwego M18. Obejmuje ona:

 • Urządzenie bezpośrednio;
 • bezpiecznik elektroniczny;
 • plandeka khaki ;
 • Sprawa kamuflaż barwiących;
 • Instrukcje w CD i papierowej.

Profesjonaliści i amatorzy airsoft pozostawić tylko pozytywną opinię na temat wersji gry broni.