643 Shares 6536 views

Valerie Imieniny: patronką

Zdecyduj, w jaki sposób będą one wywołać długo oczekiwane dziecko – to jest bardzo odpowiedzialna. Rodzice zawsze chce dla syna lub córki tylko najlepsi, dlatego nazwa jest wybrany bardzo starannie. Po tym wszystkim, to od dawna wiadomo, że jego wartość ma wpływ na losy człowieka. Ale nawet to jest często decydujący. Teraz rodzice chcą odebrać jak najwięcej pięknej i niezwykłej nazwie. A wcześniej wszystko było zupełnie inaczej. Namaścić noworodka w kalendarzu. Urodzić się człowiek otrzymał imię świętego, którego pamięć jest honorowana na jego urodziny lub dzień chrzciny. To był ten mnich stał się patronem nowego życia, w towarzystwie swojego imiennika w drodze. Dlatego nowoczesne rodzice powinni pomyśleć o tym, kto będzie obok swojego ulubionego dziecka w najtrudniejszych czasach.

Ale jak wiadomo, w Kościele chrześcijańskim wiele świętych. Wiele z nich jest o tej samej nazwie. Nawet pozornie rzadkie imię Valeria w kalendarzu można znaleźć dwukrotnie. Ten 06 maja i 20 czerwca (23 kwietnia i 07 czerwca w starym stylu). Można powiedzieć, że nazwa dnia kalendarzowego kościół Valeria zauważa się dwa razy w roku. Ale to nie jest przypadek. Patronka z dziewcząt będzie tylko jeden święty. Dlatego warto trochę lepiej wiedzieć o życiu tych kobiet, których Kościół kanonizowanych jak święty.

Królowa Valeria

Ona gwałtownie poślubiła okrutnego pogańskiego Maksymiana, późniejszy cesarz. Po jego śmierci, nowy cesarz – Maximin – pragnął poślubić Valeria. I cytuje za odmowę ją i jej matkę – Queen Alexandra – w Syrii, gdzie mieszkał aż do śmierci. Przy wznoszeniu na tron nowego władcy kobiet chce wrócić do swej rodzinnej Nikomedii. W rzeczywistości, według plotek, Licyniusz nie nienawidzić chrześcijan, a nawet korzystne dla nich. Ale te rozmowy były fałszywe. Zdradziecki Licyniusz nakazał wykonanie obczyźnie. Ich bezgłowe ciała wrzucono do morza.

Nazwa-dzień Valeria, nazwany na cześć królowej, można zauważyć na 6 maja.

Valeriya Kesariyskaya

Innym święty, który nosił tę dumną nazwę, był męczennikiem Valeriya Kesariyskaya. Urodziła poganinem. Ale po spotkaniu z nieznanym Christian przyszedł do prawdziwej wiary. To skłoniło ją do życia w odosobnieniu i spędzają cały swój czas na modlitwie za tych, którzy są w błędzie w swoich przekonań, a ci, którzy przyjęli chrześcijaństwo i byli prześladowani. Jej wiara w Chrystusa była tak silna, że pomógł jej znosić brutalne torturowanie pogan, zmusił ją do odstąpienia od prawdziwego Boga.

Jej pamięć jest honorowana w dniu 20 czerwca. W tym dniu obchodzimy imieniny Valeria. Dziewczyna, nazwany na cześć świętego, mogą liczyć na jej pomoc. Nawiasem mówiąc, Valeriya Kesariyskaya znany również jako Kaleria. Chociaż dokumentów cywilnych i Valerie Kaleria – są one całkowicie różne osoby, według kalendarza są dwa warianty tej samej nazwie.

Ale możliwe jest, że rodzice o nazwie córkę tak po prostu, bez myślenia o tym, kto będzie jej patronki. Kiedy więc, by uczcić imieniny Valeria? Będzie to patronka święta którego dzień pamięci powinny być po dacie narodzin dziewczynek.

Imieniny Valerie – godnego okazję do zwrócenia uwagi na ten niezwykły, silny, jasny, odważny, jasne i pogodne kobiety lub dziewczyny. Po tym wszystkim, przed dniem pamięci patrona było o wiele ważniejsze niż dzień urodzenia. Został on następnie zbierane gości, warzone piwo i pieczone ciasta. Oczywiście, teraz nie przywiązują taką wagę do tego święta i imieniny od Valeria wolą świętować w spokojnym środowisku domowym, ale prawdziwe współczucie i gratulacje, nadal docenić.