749 Shares 4457 views

Jaki jest narząd Cortiego?

Wiele z nich jest zainteresowany w narządzie Cortiego i jego funkcji. Mieć co najmniej zwięzłe pomysł z nich jest dla wszystkich. narząd Corti nazywa obwodowa część aparatu słuchowego. Znajduje się on w błoniastą labiryntu. W toku ewolucji na podstawie linii bocznej (mianowicie, ich struktury) i rozwinął tę część analizatora akustycznego.


Podnosi fale wibracji, które są w labiryncie ucha wewnętrznego, a następnie wysyła je do słuchowej części kory mózgowej, co powoduje, że nie jest postrzeganie dźwięku. Narząd Cortiego ma ważną funkcję. To jest, gdy wstępna analiza formacji wykonywane sortuje sygnałów audio. Organ ten pierwszy odkrył Alfonso Corti – Włoski histolog.

Gdzie znajduje się narząd Cortiego?

Znajduje się on w trakcie ślimakowego, w którym przychłonki i endolimfy i stanowi kostnego labirynt, podobną do spirali. W górnej części bieżni obok tak zwanego przedsionkowego schodów. Nazywa membranę Reissner użytkownika. Dolnej części, znajduje się w pobliżu bębenka, składa się z głównego membrany stykającej się z kostnego spirali blaszki.

Cel i struktura

Narząd Corti znajduje się na głównej membrany jest utworzona przez zewnętrzną i wewnętrzną komórek rzęsatych i wsparcia. Na przykład, pole-ołów. Obejmuje ona również komórki Hensen i DEITERS Klaudiusza. Z nich i jest to narząd Cortiego. Pomiędzy nimi znajduje się tunel, które rozciągają się wzdłuż aksonów w węźle jest spiralna nerwu. Pędzą do reagowania na sygnały dźwiękowe komórki włosów. Ten ostatni z kolei znajdują się w zagłębieniach utworzonych przez wspieranie ciał komórkowych. Na swojej powierzchni zwróconej do pokrywy membrana umieszczona jest od 30 do 60, a krótkich włosów. Wspieranie komórki wykonywane jako funkcji troficznego. Jak dokładnie? Wyślą do komórek słuchowych odżywczych. Rola narządu Cortiego – transformacja drgań dźwiękowych w energię nerwów wzbudzenia. Aby to zrobić, w rzeczywistości potrzebuje. To właśnie funkcja narządu Cortiego. Histologia pozwala zapoznać się również z jej strukturą.

fizjologia

Błona bębenkowa podnosi wibracje dźwiękowe, które poprzez kości znajdujących się w uchu środkowym, wpadają w ciekłym medium – endolimfy i przychłonki. Ich ruchy przyczyniają się do tego, że membrana zakrycie narządu Cortiego bit usuwany z komórek słuchowych. Co dzieje się w wyniku? Pierwsze wygięte włoskami. Potem biopotentials które są postrzegane spiralnego zwoju (lub raczej jego neuronalne procesy). Pochodzą one na dno wszystkich komórek słuchowych. Struktura narządu Cortiego jest bardzo interesujące dla wielu naukowców.

Inna teoria

Jest też inna opinia na ten temat. Według niej, komórki włosów catcher dźwięki – tylko czułych anten że depolaryzacji przez fale ekspozycji przybyciu. Istotną rolę odgrywają tu przez endolymphatic acetylocholiny. Depolaryzacji uruchamia sekwencję przekształceń chemicznych w komórkach włosów, a mianowicie w cytoplazmie. Następnie, w kontakcie z nimi zakończeń nerwowych pojawić impuls nerwowy. Na dźwięk wibracje mogą być różnej wysokości. Dla każdego z nich to oddzielna część narządu Cortiego. Wysoka częstotliwość wibracji sprowokować ślimakowe części znajdujące się bliżej ziemi, a niski – na górze. Wynika to hydrodynamicznych zjawisk w ślimaku. Narząd Cortiego, których funkcje są teraz znane Ci grać w tym procesie znaczącą rolę.

Okazuje się, że ślimak może być traktowane jako wyznacznik mechanicznej Pasmo przenoszenia: jego działanie, to przypomina jego imię. Ale mikrofon nie jest bardzo podobna.

Dlaczego proces ten jest tak ważny?

Ze względu na powyższe cechy, mózg może natychmiast reagować na pewne dźwięki, a nie do przeprowadzenia transformaty Fouriera, bez pomocy matematyki (nawiasem mówiąc, na które brakuje mu mocy obliczeniowej) do sortowania przechwycone, źródeł informacji. To byłoby zbyt trudne. Łatwiej jest zrozumieć, co jest narząd Cortiego, niż sobie wyobrazić takiego procesu.

Jak zdobyć potrzebne informacje?

Aby dowiedzieć się więcej informacji na temat kierunku kątowym źródła sygnału, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na polaryzację harmonicznych dźwiękowych. Jest to ważny warunek. Okazuje się, że ucho pozwala wykorzystać informacje o polaryzacji. Można również dowiedzieć się o amplitudy harmonicznych dźwięków. W przypadku niskich częstotliwości mózgu i uszy, między innymi, otrzymać informacje dotyczące faz harmonicznych, a zatem można prześledzić do kierunku drgań. Co muszę zrobić? Wystarczy obliczyć różnicę między fazami dźwięk z lewego i prawego ucha. Jest to dość łatwe, prawda? Mimo, że łatwiej jest zrozumieć, oczywiście, że jest narządem Cortiego.

Opcja dodatkowa kompresja informacji audio może znacząco zmniejszyć czas na analizę informacji, które zostały otrzymane. Ślimak jest skręcany, a zatem możliwe jest usunięcie widmo jednocześnie łącząc oktawy.

Teraz wiesz, że jest narząd Cortiego i jak jest zbudowana. Jak pan wie, że wykonuje funkcje. Wszystko to jest bardzo ważne i użyteczne informacje.