401 Shares 4284 views

Fila Brasileiro Mastif lub brazylijski opis rasy, charakter, opinie

O fanatyczne oddanie tego wielkiego psa do jego właściciela jest legendarna. W Brazylii nawet takie powiedzenie: „Prawda, jak Phil!” – co w pełni odzwierciedla wyjątkowość zwierzęcej natury. Ale nie każdy wie, pochodzenie jednym z najwspanialszych przykładów ras psów. Więc jakie rasy jest takie niesamowite i jaka jest jego funkcja?


historia

Pochodzenie gatunku Fila Brasileiro nie jest znana. Jednakże, istnieje kilka wersji historii jego występowania.

Według pierwszej wersji, rasa utworzona przez skrzyżowanie Bulldog, Mastif Angielski i bloodhound. Ten punkt widzenia jest ziarno prawdy, a nie bez znaczenia. Rzeczywiście, niektóre cechy tych trzech gatunków są wyraźnie widoczne na zewnątrz oraz w roboczych cech psów.

Według innej wersji, ich przodkowie są Molosy przywiezione do Brazylii przez hiszpańskich i portugalskich konkwistadorów. W wyniku zmieszania tych psów pochodzi od lokalnych i rasy Fila Brasileiro.

opis

Oficjalny standard Międzynarodowej Federacji Canine (FCI №225) jasno opisuje wszystkie parametry, które definiują zewnętrzny, charakter i inne właściwości rasy Fila Brasileiro. Według tego dokumentu, te psy są typowe moloss z mocnych kości i doskonałych proporcjach. Masywna sprawa nie kolidować z ruchliwości zwierzęcia. Standardowe dwa główne Proporcje

 • czaszka dłuższa niż kufa;
 • Długość obudowy (odległość od wystającej do tułowia kości miednicy) jest o 10% większa niż wysokość kłębu.

Pies Głowa masywna proporcji do ciała, szeroka czaszka. Zatrzymać praktycznie niezauważalne. Obwisła warga górna pokrywa dolna pięknie. Gryźć bezpośredni lub nożyczek. oczy psa może być zarówno średnie i duże. Forma migdałów. Kolor oczu zmienia się z żółtego na brązowy. Trochę obwisłe powieki dolne dać twarz była smutna i nieco na uboczu wyraz. Uszy są duże, obwisłe.

Rozmiar i waga
Wysokość kłębu (cm) Masa (kg)
mężczyźni 65-75 50
suki 60-70 40

Kończyny przedniej kości potężne tylne.

Ważną cechą tej rasy jest wolny od skóry zwierzęcej, tworząc podgardle na szyi i brzuchu. Fila Brasileiro – pies z grubej, krótkie włosy. Kolor może być monotonna lub pręgowane, białe znaczenia są dopuszczalne na piersi, nóg i końcu ogona.

aberracja

Jeśli zewnętrzne zachowanie psa lub ma żadnych odchyleń od normy, to jest uważany za wadę. Fila Brasileiro niepełnosprawne wyraźne nawet zostać zdyskwalifikowany.

wady:

 • krótki pysk;
 • niskie lub wysokie zestaw uszach;
 • bardzo jasnego koloru oka;
 • fałdy na czaszce;
 • zapadł w plecy;
 • Wąskie zboża (tylny płat ciała);
 • mały krok.

wady:

 • obojętność;
 • mała głowa;
 • krótka górna warga;
 • okrągłe lub wyłupiaste oczy;
 • Bezpośrednie lub karaluch z powrotem;
 • zbyt napięty brzuch;
 • raczej słabe kręgosłupa;
 • wiele z białymi znaczeniami na ciele psa;
 • zbyt wysoki.

temperament

Dyskusja na temat tego pięknego psa nie ma końca. Szczególną uwagę zwraca się na charakter psów Fila Brasileiro. Niektórzy ludzie uważają, że psy tej rasy są bardzo agresywne i ostra. W tym stwierdzeniu jest ziarno prawdy. Od czasów starożytnych, ten pies jest używany do ochrony niewolników, a także do polowania na dzikie zwierzęta, zdolność do jej zaatakować leży w genach.

W wielu krajach, zakup zwierząt bez specjalnego pozwolenia jako broni, po prostu nie będzie działać. Oczywiście, te psy są bardzo nieufni wobec obcych, ale bez powodu, nigdy nie każdy atak. Sprowokować psa do zachowań agresywnych może być tylko pojawienie się zagrożenia dla gospodarza, ona po prostu uwielbia. Pies doskonale odnosi się do wszystkich członków rodziny i kocha małe dzieci.

Cechą charakterystyczną choroby

Fila Brasileiro pies, mimo doskonałego zdrowia, może nadal mieć problemy z przewodu pokarmowego. Dlatego zaleca się, aby nie objadać. Lepiej jest dać jedzenie pies kilka razy dziennie, ale w małych porcjach. U zwierząt, oprócz problemów z jelit występują choroby niedokrwienia i oczu.

zawartość

Pies czuje się świetnie w mieszkaniu miasta i wiejskiej. Oczywiście, w ich domku letniskowym pies będzie bardziej komfortowy. Jeśli planujesz trzymać psa w mieszkaniu, trzeba chodzić na co dzień z nim w mieście dla jego adaptacji. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że zwierzę przy spotkaniu z obcymi nagle pokazać agresję.

W trosce o tej rasy nie jest wielkim problemem. Konieczne jest jedynie, aby monitorować stan skóry i od czasu do czasu przetrzeć fałdy. oczy psa należy również myć napar z rumianku lub herbaty.

karmienie

Dieta pies powinien głównie składać się z mięsa, ponieważ jest on głównym źródłem białka zwierzęcego. Trzeba nakarmić psa i warzywa, owoce, zboża, owoce morza, sery i jaja kurze. Pies należy witamin i składników mineralnych w postaci tabletek albo w postaci kropli. Z diety należy całkowicie wykluczyć kapusta, fasola, kiełbaski i wędzonek, marynowane warzywa i różne słodycze.

Opinie o psie

Sądząc po entuzjastyczne recenzje hodowców i właścicieli, brazylijski Mastiff – jest chyba najbardziej idealny pies strażnik, gotowy do ostatniej kropli krwi bronić swojego pana. Zwierzę jest obdarzona niezwykle silnym wrodzonego instynktu strażnika, który może być trudno znaleźć wśród członków innych gatunków. Uważa się, że w szkoleniu ten pies jest zaangażowanie nie psi-obsługi, ale bezpośrednio do właściciela. Dzięki takiemu podejściu podczas treningu żadnej agresji ze strony psa jest całkowicie wykluczone.

Hodowcy polecam zacząć tej rasy tylko poważne i odpowiedzialne osoby. Wszakże w niepowołane ręce taki mądry pies, ma doskonały układ nerwowy, może stać się niebezpieczną bronią. I dla tych ludzi, którzy naprawdę kochają zwierzęta i poważnie potraktować ich wychowanie i utrzymanie, Fila Brasileiro będzie wierny i lojalny przyjaciel, niezawodny strażnik i opiekunka do dzieci.