183 Shares 1541 views

Jak stać się zły? Dlaczego ludzie stają się zło?

Człowiek różni się od zwierząt, między innymi, dostępności szerokiej gamy uczuć i emocji. Gniew objawia się ludziom wszędzie: w domu, na ulicy, w środkach transportu publicznego, w pracy, w przyrodzie, z przyjaciółmi, etc. Dlatego zawsze będzie ktoś, kto chce zrozumieć, dlaczego blisko lub nie osoba wykazuje agresję, jaka jest natura tego zjawiska. A niektóre szczególnie miękkie i miłe panie jeszcze patrząc na wskazówki, jak stać się zły.

Definicja i istota

Na początek, można zobaczyć, że przewidują suchą interpretacji naukowej. Według słowników objaśniających i leksykony psychologii, gniewu – emocje lub uczucie złości, wrogości, agresji, złości lub wściekłości spowodowane przez kogoś lub coś, co uniemożliwia nam uzyskanie pożądanej osoby. To może być nastawione na konkretnego obiektu lub grupy podobnych obiektów, a nie może mieć konkretny cel. Istnieją dwa rodzaje: pozytywny wpływ na jednostki (na przykład, sport) i ujemne (np chęć spowodować fizyczne szkody nikomu lub popełnienia nielegalnych działań).

Instynkt przetrwania

Natura ciężko pracować nad stworzeniem człowieka, jak i pod względem fizjologicznym i psychologicznym. Wiele z tego, co obecnie nazywamy emocje i uczucia, w rzeczywistości, to nic innego jak instynkty. Na przykład, aby wyrazić swój stosunek do tego, co się dzieje, człowiek nauczył się śmiać, czy płakać. I aby bronić swoje miejsce w grupie iw tym okrutnym świecie, Homo sapiens nie miał wyboru, aby stać meaner. Jest to przejaw agresji i wrogości pomogły naszym przodkom zachować surowy świat, w którym każdy dzień to walka o życie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ten instynkt jest przenoszona do współczesnego człowieka dziedziczone i pozbyć się go dość mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. I czy jest to konieczne? A fakt, że z biegiem lat stają meaner, wyjaśnione bardzo prosto: doświadczenie, niezrealizowane marzenia, podświadomość zrozumienia zbliżającego się końca. To wszystko sztuczki natury, że tak powiem, do instynktu przetrwania.

Nie jesteśmy, a życie jest tak

Jak stać się zły? To bardzo proste: aby zmienić środowisko! Że ludzi wokół wspólnej przyczyny agresji, okrucieństwa i gniewu. Na przykład, dziecko z rodziny o dysfunkcyjnej środowiska emocjonalnego jest mało prawdopodobne, aby rozwijać dobrego człowieka. I to nie tylko elementy antyspołeczne, takie jak alkoholików, narkomanów lub graczy. Prawdopodobnie wzrośnie zły dziecko, które często krzyczy, skandale, a nawet walczyć. W dorosłym życiu, wszystko jest podobne. Raz w środowisku agresywnych kolegów, współpracowników, przyjaciół lub sąsiadów, ludzi, chcąc nie chcąc dostosowuje się do sytuacji. Wszystko to z powodu manifestacji tego samego instynktu, wrodzona natura: aby przetrwać, nie mają wyboru, aby stać meaner.

Nie przyjdzie – zabić!

Bardzo często podwładni boją się ich przywódców, a omawiając między samymi zleceń i dyspozycji, są oskarżani o bycie zbyt agresywny. Co spowodowało to? Są dwie możliwe odpowiedzi. Po pierwsze, wiele ludzi władzy jest dosłownie do szału. Zamiast tego angażuje się czegoś nowego, rozwijać i uczyć, wybiorą ścieżkę autoafirmacji kosztem poniżenia innych. Stale podkreślając swoją wyższość taka osoba czuje się lepiej, bardziej pewny siebie. Źródłem takiego zachowania często leży w niewłaściwym wychowaniu lub stresu doświadczonego w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. Ale jest też inna opcja. Na przykład, młody, inteligentny i piękne pracownik nagle powołany dział dyrektorki, która zatrudnia kilkanaście młodych kobiet, nie bardzo skłonni do pracy produkcyjnej. Albo w tym biurze są wyłącznie mężczyźni, którzy nie biorą poważnie głowę w spódnicy. Oczywiście, to nie będzie łatwe do opanowania zespołu i dostać się do pracy, i prawdopodobnie będzie ona wybierać taką drogę, jak stać się zły i podporządkowując się boją.

Nadal woda brzegi rwie

Najczęściej ludzie stają się zły nie z własnej woli, ale z powodu pewnych okolicznościach. Na przykład, człowiek stał się zły, po tym jak stracił ukochaną pracy lub upadłości firmy. Jego agresja i wrogość może być skierowana jako osoby, które uzna winę za swoje niepowodzenia, i dla świata, jeżeli przyczyny wypadku nie można obwiniać nikogo w szczególności. To może zdarzyć się nawet z jednym poprzednio badanym optymistyczne i wesołe.

Albo inny przykład: słodka, cicha i skromna dziewczyna rozgniewał po wyrzucił kogoś bliskiego, i udał się do swojego przyjaciela z dzieciństwa. Przekształcenie szarej myszki w prawdziwą suką zdarza się dość często, ponieważ nieodwzajemniona miłość lub złamane serce towarzyszy bardzo silny doświadczeń emocjonalnych, które budzą naszą świadomość do tego uśpionych uczuć.

Niezrealizowane ambicje i marzenia upadek może zmienić stan psychiczny absolutnie każdego, nawet bardzo miły i przyjazny.

Modne tendencje emocjonalne

Jeśli ktoś twierdzi, „staję się zły, że nie wiem w ogóle krzyczeć i wszystkich nienawiści”, itd., Powinien doradzić tego człowieka, aby uzyskać ludzi podobnie myślących. Być może wśród nich, on lub ona będzie czuć się lepiej i pewniej. Dzisiaj, nie jest zaskoczeniem, że jest modne być agresywny i samotny. W sieciach społecznych są całe grupy pustelników, którzy nie wierzą w moc dobra, ale od dzieciństwa przekonanie, że zło inteligentny, podstępny, przebiegły, silny.

Gniew – dobry czy zły?

Więc, dlaczego człowiek staje się zły, oczywiście. Jasne, a przyczyny i charakter tego zjawiska. Ale czy to źle – być zła? Wszystko, co jest stworzone przez naturę, ma sens i cel. Czasami agresja jest niezbędna dla przetrwania jednostki lub stabilizacji stanu psychicznego. Jeśli chcesz wywołać burzę emocji, istnieje kilka sposobów, jak stać się zły. Po pierwsze, możliwe jest, aby zaprezentować się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji i odtworzyć go w swoim umyśle, aby uzyskać pożądany efekt. Jeśli wyobraźnia zawodzi i to się nie powiedzie, to warto spróbować drugiej metody. Aby to zrobić, należy otoczyć się bodźców: obejmuje program telewizyjny lub muzykę, które powodują wyraźne odrzucenie, zmienić temperaturę w pomieszczeniu do niewygodnych poziomów lub nosić niewygodne ubrania. Sporo czasu – a ludzie są „zły jak pies.”

W tej sprawie najważniejsze – poczucie proporcji. Nie można kontrolować swoje emocje, a to jest konieczne, aby dać im drogę na zewnątrz, ale jeśli gniew jest już brzegi ponad, to może być trochę hamować zapał, na przykład, uprawiania sportu, takich jak boks czy zapasy, pozostawić rzutki, strzelanie na strzelnicy, lub, co gorsza, wykraczają daleko poza miastem w gęstym lesie i wykrzyczeć światu, co myślą o nim.