322 Shares 9216 views

Gęsi: przepisy kulinarne.

W wielu rodzinach ulubionym daniem tradycyjnym jest gęś. Przepisy są bardzo zróżnicowane, w połączeniu z różnymi wypełnieniami i przyprawami. Rozważyć najbardziej popularne z nich.


Przepis na gęś z jabłkami

W celu gotowania własnymi rękami popularnej potrawy z jabłkami, potrzebujemy gęsi około 3,5-4 kg wagi, a także przypraw, takich jak pieprz, sól i jabłka (twarde i kwaśne). Przechodzimy do procesu gotowania.

Na początek trzeba umyć gęś pod zimnym strumieniem wody i wysuszyć ręcznikiem. Następnie skórę ud, piersi i brzucha należy przebić widelcem. Jeśli chodzi o skrzydła, lepiej je wyciąć, inaczej mogą stać się bardzo nieatrakcyjne, gdy gotowane, ich wygląd może zepsuć całą estetyczną stronę naczynia. Więc, pocieraj gęś solą i pieprzem.

Następnie zaczynamy przygotowywać napełnianie. W tym celu jabłka należy pociąć na ćwiartki i upewnić się, że usuwają rdzeń nasionami. Dalej nalewamy gęsię pokrojonymi połówkami jabłka, nie za mocno.

Brzoza, które służyło jako miejsce, przez które przebiega proces napełniania, musi być szyte nicią. Następnie umieść gęś na blasze do pieczenia, tak aby brzuch znajdował się na szczycie, w blacie do pieczenia, którą trzeba wlać do wrzącej wody około palca. Następnie umieść gęsie w piecu przez 15-20 minut, 250 stopni, a następnie pożar powinien zostać zmniejszony do 180 stopni, ale proces smażenia nie powstrzymuje się, trwa około półtruej do dwóch godzin. W celu utworzenia chrupiącej, krępowanej skorupy zaleca się stały gęsty tłuszcz gęsi, powstały podczas smażenia. 20 minut przed gotową gęsią otoczkę jabłek cięte na pół. Takie jabłka będą służyć jako doskonałe naczynie boczne. Aby sprawdzić gotowość naczynia, radzimy go narysować nożem. Jeśli w grubej warstwie jest sok, wtedy nasza gęś jest na pewno gotowa. Jeśli taka sytuacja zdarza się, że gęś będzie paliła z góry, ale nadal będzie wilgotna wewnątrz, lepiej jest zakryć gęsią folią. W ten sposób można gotować takie ulubione potrawy, jak gęś. Przepisy kulinarne nie kończą się tutaj.

Następnie opisujemy, jak gęś jest gotowana. Receptura jest następująca.

W celu gotowania duszonej gęsi, weź pół pokrojoną gęsi, kilka marchwi, jedno jabłko (można zastąpić pigułem), potrzebujemy również pary głowic bulwowych, pasty pomidorowej (ketchup), przypraw do smaku.

Zacznijmy więc gotować gęś. Podzielamy na początek gęsi na małe kawałki, sól i pieprz. Następnie, powstałe kawałki smażyć na gęsim tłuszczu z dwóch stron, zanim powstanie złota skorupa. Potem te kawałki są umieszczone w naczyniu wysokoprężnym, tak zwanym gęsie gęsie. Tam dodamy tarty jabłko lub pigwy, marchewkę, posiekaną cebulkę, wszystko to jest wypełnione pastą pomidorową (lub ketchupem) i bulionem. Gulasz. Po pewnym czasie przyprowadź przyprawy: liść laurowy, pieprz i poczekaj na koniec gotowania. Przed podaniem zaleca się podanie uzyskanego sosu. Jako naczynia boczne można używać ziemniaków lub ryżu. Tak więc można podawać takie pyszne potrawy jak gęś. Przepisy kulinarne, jak widać, są różne.

Rozważmy jeszcze jeden przepis.

Pieczona gęś.

Jeśli chcesz upiec pyszną gęś, potrzebujesz ptaka o niewielkiej wadze, około pół kilograma. Również masło – gram 100, bulion kurczaka około dwustu mililitrów, woda około 150 mililitrów. Również w przepisie znajduje się jedna cytryna i różne przyprawy: pieprz i sól.

Tak więc, proces pieczenia jest następujący. Sól i pieprz gąska z pieprzem wewnątrz i na zewnątrz. Umieściliśmy gęś na blasze do pieczenia, wlać olej. W pobliżu gęsi podajemy posiekane cebulki i marchewki. Następnie wsuń szalkę do piekarnika. Kiedy zauważysz, że warzywa są brudne, wlać brojankę i sok z cytryny rozcieńczony wodą do zasobnika do pieczenia. Podczas wypiekiwania należy okresowo napełniać gęsią sokiem powstającym podczas wypieku, dodatkowo należy go obrócić tak, aby był smarowany równomiernie ze wszystkich stron.

Gęś jest gotowa. Służyć zaleca się z dwoma daniami na naczyniu. Otrzymany sos najlepiej filtruje oddzielnie i podawany w ławeczce. Gęś można też zapiekać w specjalnej kokuli. Przy okazji, zupełnie soczyste w tym przypadku okazuje się gęś. Przepisy w rękawie są bardzo zróżnicowane, z dodatkiem warzyw, owoców, itp.

Podsumowując, nauczyliśmy się gotować takie ulubione potrawy jak gęś. Przepisy kulinarne mogą obejmować takie opcje, jak: pieczona gęś, gęś z suszonymi śliwkami, gryczaną i wiele innych.