158 Shares 5909 views

Jak jest kojarzenie świń?

Hodowla zwierząt gospodarskich może generować tyle zysku, tylko w zgodzie ze wszystkimi przepisami i regulacjami ich utrzymania i hodowli. Co do hodowli zwierząt, produkują tylko wysokiej jakości potomstwo specjalnie wybrane w tym celu samic. Prowadzone w tej sprawie pomoże w tym artykule.


Klasyfikacja jednostek

W klasycznym populacji świń odróżnić dorosłych i świń z kilku powodów. Od świń podzielono na ssących i odstawione od matki. Pierwszym są karmione naturalnie siać, podczas gdy ten ostatni jest już podawany na własną rękę.

Dorośli są podzielone na:

 • knury;
 • lochy;
 • karmienia zwierząt;
 • świnie naprawy.

Karmienie ptaków są podnoszone do mięsa i naprawy – zastąpienie obecnego odtwarzającą potomstwo. Świnia jest zazwyczaj zawierały jeden, ale lochy może być kilka. Parzeniem świń odbywa się tylko między dojrzałych osobników. Knury tego może być stosowany dłużej niż lochy którego tribal jakość zauważalnie gorzej po pięciu latach ciąży i hodowli trzody chlewnej.

Wybór dzika

Do krycia świń był najbardziej wydajne, należy zbliżyć się do selekcji osobników bardzo ostrożnie. Jak dla knurów, głównym wskaźnikiem ich cech hodowlanych płci męskiej aktywności seksualnej i jakość jego nasienia. Ten ostatni jest zwykle określone przez zwykłego stosunku do ilości zapłodnionych samic powlekanego.

Wybór loch

Przez wybór matki przyszłego potomstwa należy podchodzić bardziej poważnie. Głównym wskaźnikiem jakościowym od maciory jest jej płodność. Ale to sprawdzić za pierwszym razem się nie uda.

Jest ona wyrażana jako:

 • Liczbę żywych świń na litr;
 • średnia waga prosiąt;
 • dodając ilość mleka;
 • liczba prosiąt, które przeżyły 30 dnia życia.

Pośrednie wskaźniki płodności obejmuje przedział czasowy pomiędzy oproszeniem i następnego rui. Im szybciej to czas świń godowych po proszenia locha jest uważany płodne.

W sprawie wyboru najlepszych okazów hodowlanych potomstwo również wpływ:

 • liczba parzeniem puste;
 • ilość smoczków;
 • jakości sutki.

Ponieważ mamy już udowodnił, że w wykonywaniu świń płodność zależy w większym stopniu od warunków wzrostu, nie dziedziczność, wybrane potencjalne lochy są już zaczyna się na dwa miesiące życia. W tym momencie, dobra świnia musi ważyć co najmniej 18 kg i począwszy od czterech miesięcy życia przytyć codziennie za funt.

Ilość sutki wieprzowych bezpośredni wpływ na jego zdolność do dostosowania się zdrowe dzieci, więc optymalna ilość wynosi 14, to ze względu na fakt, że często kwota jest zapytała miotu 12-16 osób, a liczba sutków im wystarczy, aby utrzymać siebie i uzyskać niezbędne dalsze od matki odporności.

pokwitanie

W sprzyjających warunkach godowych świń wieku osiągniętych do tej pory. Dzika tym czasie waha się od 5 do 8 miesięcy, o wadze 80-120 kg. Świnie, które są słabo lub mało paszy, osiągają dojrzałość płciową znacznie później. Sow hodowla potomstwa powinien posiadać szeroki grzbiet, waga między 120 kg i w wieku 10 miesięcy. Ważne jest, aby wiedzieć, że dojrzewanie i polowanie wystąpić u kobiet znacznie wcześniej, ale ten przypadek do 10 miesiąca życia nie jest konieczne, ponieważ będzie ona negatywnie wpłynąć na potomstwo. Odroczenie pierwszym kryciem również wpływać negatywnie, więc nie powinno się jej zatrzymać. Najważniejsze, że świnia mogła rozwijać swoje świnie, wybierz musi uspokoić zwierzęta.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że pierwsze świnie godowe nie są w stanie ujawnić wszystkie swoje zdolności reprodukcyjnej, tak aby wyciągnąć wnioski na temat płodności z pierwszego miotu nie jest konieczne.

Czas zwierzęta godowe

Parzeniem wietnamskie świnie nie różni się od innych ras. W celu uzyskania wysokiej jakości potomstwo należy zakupić parę dojrzałych płciowo osobników z przyzwoitą jakością płodności. Ewentualnie rosną dobrze, gdy samica i jej wiek znaleźć dziesięć płodny dzika w innych ferm trzody chlewnej lub sztucznie zapłodnić. W każdym przypadku ważne jest, aby określić czas wystąpienia rui u samic, jak w innym czasie może zranić dzika na posiedzeniu.


Aby dokładnie określić zachowanie rujowy oglądać do codziennego świni, która w pewnym momencie zmieni. Zazwyczaj kobiet staje się aktywny, pęcznieje pętlę i wydzielanie śluzu. Jeśli zachowanie świnia nie zmienia, w celu określenia jego gotowości do rozmnażania naciskając obie ręce na zadzie. W tym momencie, świnia musi zamrażać.

Preparat do parowania

Proces ten wiąże się z kopania tzw gniazdo dla świń, ale jeśli dzik przyprawione, wystarczy zostawić parę na dzień razem, a sama natura zrobi wszystko, co niezbędne.

Krycia świń także zależy od wielkości odpowiednich parach. Jeśli dzik jest zbyt duży, kobieta po prostu nie przetrwa, a jeśli zbyt mała, to nie będzie działać.

Proholost

Jeżeli samica nie wyraża chęci do współpracy długi okres czasu, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki. Pierwszym z nich jest stan fizyczny lochy. Niechęć do współpracy może być ze względu na wiek, brak hormonów, predyspozycji genetycznych, czy problemy zdrowotne. Ważnymi czynnikami są również warunki przetrzymywania i moc jednostki. krycia świń występuje z zauważalnym zwiększeniem śmiertelności prosiąt w temperaturze wyższej niż 28 °, to jest w okresie letnim. Dlatego czasami spada i płodność samic w gorącym sezonie.

Powoduje również może być określona przez następujący termin wystąpienia polowania po kopulacji. Jeżeli świnia zaczyna wyrażać chęć do kopulacji w ciągu trzech tygodni, zapłodnienie nie nastąpiło, i powoduje proholosta są niewystarczające wskaźniki płodności knura lub lochy. W przypadku polowań w tym czasie, jak to było robione, a po oproszeniem świń krycia może doprowadzić proholostu śmierć embrionów. Może to być spowodowane różnymi chorobami zakaźnymi i zaburzeń hormonalnych. Również na jakość wychowania potomstwa i jego koncepcja wpływa umiarkowany tuczność. Locha nie powinno być wyczerpane lub nadmierną prędkością. Ważne jest również, aby utrzymać odpowiedni okres po porodzie ciężkich świń i zapewnić wystarczającą przestrzeń w chlewie. Najlepsze do karmienia świń i prosiąt przeznaczyć osobne miejsce.

Ustalania wyniku

W przypadku świń godowych może ustalić wynik z następujących cech. Przede wszystkim, to powolne zachowanie samic, który jest dłuższy i chińskiej. Kilka dni po włączeniu krycia świń pojawiają cheesy wypływ z pętli. Niektóre zaleca się stosowanie dokładnie określić wynik zwykłego testu ciążowego apteka, ale tak dokładne, jak można wykryć tylko USG.

karmienia świń

Sprzyjające Gody vislobryuhih świnie nie oznaczało całkowitego sukcesu, jak również dla innych ras. Nowonarodzone prosięta nadal trzeba wychować, a niektóre lochy wyprodukować wystarczających ilości mleka do karmienia cieląt. Niewystarczające lochy laktację zależy od jakości jego jedzenia. Kanał powinien być pełny i pożywne, a woda pitna dla karmienia świń – czyste. Korzystnie co 3-4 godziny, aby zmienić wodę.

Ważne jest, aby upewnić się, że świnia jest nie tylko czysta woda, to musi być swobodnie dostępne w wystarczającej ilości. Zazwyczaj do pełnej laktacji kobiet należy spożywać dziennie 2-3 wiadra z czystą wodą. Jeśli to wszystko jest poprawne, to wskazane jest, aby szukać pomocy u lekarza weterynarii, który zbada siać. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów z zapaleniem gruczołów sutkowych – zapalenie sutka, zapalenie macicy, i tak dalej.

Są chwile, kiedy samica po prostu nie dopuszcza do siebie do karmienia prosiąt, który jest również okazją do odwołania się do weterynarza i zobaczyć świnie. Czasami rodzą się z poszarpanych zębów i może gryźć sutek podczas karmienia, co znacznie szkodzi siać.

W każdym przypadku, dalsze podawanie potomstwa ponosi hodowcy. Może to być wykorzystywane do mieszanki dla niemowląt lub mleka krowiego. Jeśli to możliwe, umieścić świnię do innego loch karmiących, ponieważ najlepiej z naturalnego karmienia nic.