330 Shares 9076 views

Porady na temat jak zrobić półki na wannę z rękami

Starożytny zwyczaj w rosyjskiej łaźni parowej z energicznym miotła, kvas tak zioła ponownie stał się popularny wśród fanów zdrowego stylu życia. Chcąc zdobyć własnej łaźni parowej robi się coraz większy. Że rośnie jak grzyby, łaźni na obszarach podmiejskich i wiejskich. Każda rodzina rosyjski kąpiel garnitur na swój sposób, ale w końcowej fazie wszystko to samo pytanie: „Jak zrobić półki kąpiel”


Konfiguracja i rozmieszczenie

W rosyjskiej łaźni parowej turnieju głównego – masaż z miotłą na półkach. Dlatego projekt musi umożliwiać łatwy dostęp do Unoszący się nad ziemią człowieka kąpiących ciała i zajmują wygodną pozycję do procedury. Należy przyjąć jako aksjomat: montażu półek do kąpieli z własnymi rękami, musimy najpierw zadbać o jego wygodę, a następnie zaprojektować i urody, choć jedno nie przeszkadza.

Łaźnia z reguły są małe, ponieważ mniejsze pomieszczenie (w rozsądnych granicach), tym szybsza, łatwiejsza i bardziej ekonomiczny, można go ogrzać do pożądanej temperatury. Półki geometrii takiej ograniczonej przestrzeni musi być bardzo proste.

Masters, są przeznaczone do budowy półek do kąpieli z własnymi rękami, wyobraźnia zwykle sugeruje rodzaj drabiny z kilkoma szerokimi krokami. Jak wiecie, w górnej części pary gorętsza niż w dolnej części konstrukcji. Wielostopniowa pozwala fani „ulegać parku”, aby wybrać odpowiedni dla siebie poziom odpowiedniego tła temperatury. Dlatego rozmieszczenie półek do kąpieli z rękami, ma sens trzymać się tradycyjnej konfiguracji.

Schemat rozmieszczenia półek dobiera się w zależności od układu pary i własnej wyobraźni. Mogą one być umieszczone wzdłuż jednej ściany lub dwa, w formie litery „G” i tak dalej. D. tylko właściciele newfangled łaźnie parowe z oknami zdecydował się poręczną półkę do kąpieli z własnych rąk, mają ograniczone wygląd nich wzdłuż pustych ścian.

Zalecane rozmiary półek

Na wysokości łaźni parowej wynosi nie więcej niż 2,2 m jest to możliwe do zrobienia półki w dwóch poziomach. Ale jeśli wysokość sufitu pozwala, wskazane jest, aby zainstalować i trzeci etap. Odległość między półkami przyjęto 45-50 cm, i górną oznaczają – 1,2 m od stropu.

Czasami dla wygody kąpiących zapewnia ona niską ławę, który znajduje się poniżej pierwszego poziomu, a rozciąga się w miarę potrzeby.

Szerokość półki powinny być wygodne dla leżącej lub siedzącej osoby. Dno zaprojektowane do siedzenia sprawiają, że szerokość 40-50 cm górnej etapie zazwyczaj odgrywa rolę kanapy, dlatego lepiej jest zrobić to na tyle szeroki. – 65 do 90 cm.

pomocnych wskazówek

• półki powinny być wykonane w postaci dokładnie polerowane desek podłogowych, pomiędzy które jest pozostawione do przepuszczania strumienia wody nie mniejszej niż 1 cm. Albo podłogi jest przymocowana do ramy, lub wprowadzane podobny pomocy trapikov. Łatwość luźne posadzka jest to, że można go wyjąć i wysuszyć na zewnątrz kąpieli.

• pozostawić szczelinę (10 cm) pomiędzy półkami a ścianą sauny do swobodnego wentylacji.

• Zalecana wielkość drewna do ramy – 70×50 mm. Grubość płyt okrywowych może być mniejsza niż 4 razy większa od szerokości, to zapewnić całkowite wysuszenie drewna.

• Liczba podpór zależy od grubości płyt: są cieńsze niż, tym większa ich potrzeby, ale cienkie suche szybciej.

• rama wspiera pożądane jest, aby płytę wiązki na całej długości zarówno na górze i na dole. Zapewni to dodatkową sztywność.

• W celu zapewnienia stabilności, do ochrony przed wilgocią od dołu do prętów podtrzymujących jest stała, uszczelek gumowych. Niektórzy rzemieślnicy wykorzystywane hokej Puck wyizolować półki na wannę. Cena nie jest wysoka, ale wygoda i prostota tego rozwiązania są niepodważalne.

koszt

Każdy mistrz, podejmując budowę rozpoczyna obliczenia szacunkowej wartości przedmiotu. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować budowa półkach, trzeba znać rozmiar i cenę materiału, z którego są wykonane. W praktyce, nawet pozornie dokładne szacunki są przybliżone, ponieważ nie ma pojedynczy składnik kosztów. W związku z tym cena na półkach, które są wykonane własnymi rękami w pierwszej kolejności zależy od rodzaju drewna. Na przykład, wartość profilu Abasha afrykańskiej – około 170-190 rubli na 1 biegu. m. Tarcica gatunki drewna środkowy zespołu jest znacznie tańsze. W ten sposób, profil koszt wapna – od 130 rubli 1 uruchomiony. m. Jednak każdy region ma swoje własne ceny jak drewno, więc na sprzęcie i innych materiałów.

Dla komfortu półki w wannie może być uzupełniony z cute podstavochki nóg i głowy, wykonane również z drewna. A jeśli jesteś gotowy, nadszedł czas, aby podgrzać łaźni, zaparivat miotły i … orzeźwiającej kąpieli!