460 Shares 1750 views

Instytut Hematologii w Moskwie: oficjalna strona internetowa, adres, opinie

Instytut Hematologii w Moskwie jest instytucją państwa federalnego znaczenia, co jest bezpośrednią kontrolą Ministerstwa Zdrowia. Dziś jest to największy multidyscyplinarny ośrodek badawczy, który rozwija dużą liczbę obszarów w dziedzinie klinicznej i eksperymentalnej transfuzji i intensywnej terapii. Tam są doświadczeni i wysoko wykwalifikowana posiada pełną gamę niezbędnych urządzeń diagnostycznych, aby zapewnić terminową pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia chorób hematologicznych. W tym Instytut Hematologii w Moskwie prowadzi terapię histiocytozę mastocytozy, średnie i dziedziczna hemochromatoza.


Historia powstania i pierwszych osiągnięć

Ten ośrodek badawczy sięga 1926 roku, kiedy to pierwszy na świecie ośrodek naukowo-praktyczne z transfuzją krwi został utworzony. Potem został dyrektorem słynnego lekarza i przyrodnika Aleksander Bogdanow. Po jego śmierci, aby doprowadzić Instytut stał się osobą publiczną i patofizjologia Alexander Bogomolets. Pod jego unikalnej metody konserwowania krwi został utworzony bezpośrednim kierownictwem, które dziś jest używany, bez żadnych znaczących zmian. Od 1930 roku kieruje Centrum był prof Andrey Bagdasarov. Podczas jego pracy, Instytut Hematologii w Moskwie opracowała i wprowadzić w życie kilka nowych technik ochrony krwi. Najbardziej znanym z nich – metoda oparta na wykorzystaniu „ciekłego EPC” i technologii glukozy-cytrynian. Wprowadzenie do praktyki klinicznej technik opracowanych przez Centrum pozwoliło w latach wojny (1941-1945) w celu przeprowadzenia więcej niż siedem milionów transfuzji krwi.

Kamienie milowe

W 1944 roku Instytut Hematologii w Moskwie otrzymał nagrodę – Orderem Lenina i stał się znany jako TSOLIPK. Po śmierci prof Bagdasarova ciągu najbliższych kilku dekad, ośrodek prowadzony przez AE Kisielewa i OK Gavrilov. W 1976 roku Instytut został odznaczony Orderem Sztandaru Pracy osiągnięć w dziedzinie nauk medycznych i opieki zdrowotnej. Ponadto, od tego momentu był nazywany przez Centralny Instytut Hematologii i Transfuzjologii. 1987, doprowadzi akademik Vorobyov, przez który środek krwi inicjuje przedmiotu z przejściem do tak zwanej terapii składników. W rok po wydarzeniach w Moskiewskim Instytucie Hematologii, opinie, z których tylko najbardziej pozytywne, będzie znacznie przekształcone, i od tej chwili będzie nazywany hematologiczna Research Center All-Union Ministerstwa Zdrowia ZSRR.

Instytut dzisiaj

W 2010 roku ta instytucja badawcza podane jurysdykcji rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia. Szef Instytutu Hematologii jest obecnie dyrektor Instytutu Badań Molekularnych Hematologii i Transplantacji Szpiku, MD, hematologa Walerij Grigorevich Sawczenko. Pod jego przeprowadzone różne badania przeprowadzone w celu opracowania nowych metod monitorowania i diagnozowania wielu chorób. Ponadto, będąc aktywnych działań naukowych w dziedzinie nowoczesnych technologii konserwowania krwi.

informacje ogólne

W odniesieniu do przedmiotu i głównych celów placówki medycznej, to jest przede wszystkim do organizacji i prowadzenia badań podstawowych i stosowanych w dziedzinie hematologii i transfuzji, leczenia różnych stanów krytycznych. Ponadto, Instytut Hematologii w Moskwie (strona znajduje się pod adresem: www.blood.ru) jest odpowiedzialny za zestaw środków mających na celu wzmocnienie i ochrony zdrowia ludzkiego, a także rozwoju nauk medycznych. Liczne odkrycia i badania naukowe, które miały miejsce dzięki pracy zawodowej pracowników centrum badawcze, a następnie jego szerokie zastosowanie w praktyce medycznej znacznej poprawie skuteczności i efektywności opieki nad pacjentem, a czasami do poprawy jakości ich życia. Ponadto Agencja aktywnie współpracuje z organizacją medyczną jako dziecko Instytutu Hematologii w Moskwie w imieniu Rohaczewa.

Główne działy instytutu

Do tej pory więcej niż jedna agencja jest częścią centrum. Wśród nich należy przeznaczyć Instytut Molekularnej Hematologii i Transplantacji Szpiku, Instytut Hematologii i Intensywnej Terapii, Instytut Transfuzjologii Aleksandra Aleksandrowicza Bogdanow. Ponadto, składa się z różnych laboratoriów i jednostek badawczych. Na podstawie Instytutu Hematologii Funkcjonuje również Międzyresortowy Rada Naukowa Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych i Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej w dziedzinie transfuzji i hematologii. Centrum publikuje również własny magazyn i jest oddzielny rozdział w Moscow City Society of Physicians. Między innymi Instytut służy jako klinicznej podstawy Klinice Hematologii i Intensywnej Terapii i Transfuzjologii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Państwowego.

Instytut lokalizacja

Podsumowując, należy stwierdzić, że tam, gdzie znajduje się instytucja, i jak najlepiej dostać się do Instytutu Hematologii. W Moskwie, adres, pod którym można znaleźć środek: New podróży Zykovsky, numer domu 4. Najwygodniejszym sposobem, aby dostać się do Instytutu będzie zielony (Zamoskvoretskaya) linia metra lub szarą linię (Serpukhpvsko-Timiryazevskaya). W pierwszym przypadku konieczne będzie wejść na stację „Dinamo”, a następnie przez liczbę taksówek 105 dojechać do przystanku o nazwie „1st Street w dniu 8 marca”. Stąd instytut jest w odległości krótkiego spaceru. W drugim przypadku, będzie dotrzeć do stacji „Savelovskaya”, a następnie przenieść do autobusu numer 327.