318 Shares 9832 views

Boże Narodzenie w Ameryce i innych krajach

Większość populacji USA to katolicy, dlatego Boże Narodzenie w Ameryce postanowił uczcić noc z 24 na 25 grudnia. Ten festiwal jest największym i najbardziej kolorowe. Przygotowanie do niej rozpoczyna się miesiąc przed cenionych daty w kalendarzu. Wszyscy Amerykanie zaczynają udekorować swoje domy, trawniku, ułożenia drzewa, a właściciele sklepów i domów ozdobić okna, a nawet na ulicę przed jego zakładzie. Miasta nie są już nudne i światła migotać girlandy i zabawki, jakby zachwalanie wszystkich, którzy chcą wziąć udział w obchodach. Niektóre z domów przypominają dzieła sztuki, a nie tylko urządzone dla domu Bożego Narodzenia. Dachy domów ozdobione sankach z Santa Claus, reniferów i śniegowy, który z dystansu jest poczucie, że święta tuż za rogiem.

Jak wieczorem wydaje się, że są transportowane do innego świata, albo historię, kiedy wszystkie światła świecą Dla nas trochę dziwnie wygląda przebrany drzewo lub zawyżone Snowman na tle palm, zioła lub kwiaty na trawniku, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do śniegu i mrozu, ale to jest dość typowe dla Amerykanów. Podczas Bożego Narodzenia do Ameryki, rozpoczyna radia Boże Narodzenie – nadawany na różnych jego kolęd i stacja działa w niemal każdym domu lub w centrum handlowym. Część tradycji w Ameryce uważa się za pisanie kartki z życzeniami do wszystkich przyjaciół, rodziny i bliskich. Niektóre z domów istnieje nawet specjalny stojak otrzymał kartek świątecznych.

Oczywiste jest również, że bardzo blisko do Bożego Narodzenia w Ameryce jest możliwe poprzez zakupy. On jest globalny! Każdy stara się kupić prezenty dla wszystkich przyjaciół i rodziny. Tradycyjnie, prezenty są świece i krem do ciała. Wszystkie prezenty pięknie opakowane i czeka na skrzydłach pod drzewem. Aktywnie przechodzi zakup żywności na święta. Amerykanie uwielbiają używać tego okresu świąteczne atrybuty odzieży – wszyscy w szatni mają kamizelki sweter albo czapkę z ozdób choinkowych. Największe centrum handlowe zwykle siedzi Santa Claus, który zbudował ogromną kolejkę, nie tylko dzieci, ale również ich rodziców i dziadków. Każdy chce, aby to magiczne święto pomyśl życzenie, siedząc na kolanach Świętego Mikołaja. Wieczorem, 24 grudnia Boże Narodzenie usługi we wszystkich kościołach zacząć. Rankiem 25 grudnia – jest zwykle analiza prezentuje spod drzewa, chodzenie na gości lub na spacer. To jak Boże Narodzenie odbywa się w Ameryce.

Bardzo podobnie obchodzi Boże Narodzenie Niemcy. Przygotowania do tej uroczystości, a także w Ameryce zaczyna się około miesiąca, a czasem dwa. W sklepach są tradycyjne świąteczne przedmioty – pyszne ciasteczka świąteczne, Mikołaj z czekolady, Nikolaus i najważniejszym atrybutem każdej wigilijnym stole – Stoll (to ciasto z przypraw, owoców kandyzowanych, rodzynek, który przygotowuje się na miesiąc przed świętami i przechowywać w ciemnym miejscu) , Pomimo faktu, że jest to bardzo zabawne święto, Boże Narodzenie Niemcy zaznacza w domu z rodziną. Wszystko ubierać się w stroje lub czerwony lub ciemnozielonego koloru. To tradycja.

Jak słowiańska świętować Boże Narodzenie? Główną różnicą jest to, że słowiański Boże Narodzenie nie przypada na 25 grudnia i 7 stycznia. W naszym kraju to święto jest tak popularny, ponieważ jest uważany za główną obchody Nowego Roku. W Wigilię Bożego Narodzenia, Słowianie zazwyczaj wolą spekulować, w celu zebrania grupy interesu i baw się dobrze. Jest to okres kolęd, które śpiewają dzieci chodzenia od domu do domu i zbierał je na słodycze. Na Boże Narodzenie daryatsya symboliczne prezenty, najbardziej podstawowe dary i uroczystości zazwyczaj się kończy, jak Nowy Rok przyjechał.