587 Shares 9594 views

Rozproszonych w miąższu wątroby zmiany

Struktura i funkcja wątroby


Wątroba – jest największym dławik w ludzkim organizmie, które składa się w całości z tkanek miąższu (komórki miąższu wątroby zawiera – hepatocytowy) i zawiera wgłębienie. Wątroba znajduje się w obszarze brzucha, w prawym górnym kwadrancie. Podstawa miąższu wątroby – kliny pomiędzy którymi naczynia krwionośne i drogi żółciowe. Przez żółciowych żółci wytwarzanego przez wątrobę, jest dostarczana do pęcherzyka, a stamtąd, poprzez wspólny przewód żółciowy, wchodzi dwunastnicy uprzednio Zjednoczonych w przewodach trzustkowych (w ten sposób, choroby wątroby niekoniecznie wpływa na ogólny stan trzustki).

U ludzi, wątroba wykonuje bardzo szeroką gamę funkcji. To jest przede wszystkim odpowiedzialny za neutralizację i usuwanie toksycznych produktów złowionych w organizmie. Oprócz białka są syntetyzowane w wątrobie i osadza się zapasy glukozy przekształcany do glikogenu. I wreszcie, utworzona żółć, która jest potrzebna do trawienia tłuszczów w wątrobie.

Do tej pory, choroby wątroby nie jest niczym niezwykłym. Wynika to z faktu, że nowoczesny styl życia, dieta i częste spożywanie alkoholu znacznie uszkodzić tkankę wątroby, dlatego rozwój i rozproszone zmiany w miąższu wątroby. Ostatnio zajęło i zmiany wirusowe, które są często pomijane, a tym samym przekazywane z osoby na osobę. Istnieje bardzo wiele różnych sposobów mających na celu diagnozy różnych stanów patologicznych wątroby. ultradźwięki stosuje się najczęściej dla różnych chorób wątroby. Niestety, ostateczne rozpoznanie opiera się wyłącznie na danych USG jest niemożliwe, konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań laboratoryjnych i instrumentalnych.

metoda USG opiera się na zasadzie echolokacji, czyli odbicie dźwięku i wizualizacji tkanek dźwięk odbity na ekranie monitora. Rodzaj każdego rodzaju tkanki jest inna ze względu na innym współczynniku odbicia dźwięku, dzięki czemu u specjalisty nie jest trudne do określenia rozmiaru, położenia i stanu funkcjonalnego badanych narządów, w tym rozproszonych zmian w miąższu wątroby. Niestety, w większości przypadków nie może być utożsamiany z zróżnicowanych zmian ultrasonograficznych, z powodu których wymagane szereg innych badań mających na celu wiercić i rozpoznawanie zmian wykrytych.

Rozproszonych w miąższu wątroby zmiany

Tkanka wątroby jest normalną jednorodną strukturę slaboehogennuyu, spośród których pokazano żółciowe i naczynia krwionośne o zwiększonej echogeniczności. Rozproszone zmiany w miąższu wątroby sugeruje, że tkanka wątroby całkowicie zmieniony. Zmiany te są charakterystyczne dla niewielkich zmian funkcjonalnych, i w przypadku bardzo ciężkich uszkodzeń (miąższ zwiększona echogeniczności wątroby). Dlatego konieczne jest więc dalsze badania. Przede wszystkim całościowe badania laboratoryjne, które pozwoli, aby dowiedzieć się, jak ciężką niewydolnością wątroby. Poza badaniami najbardziej badany stan wątroby zhelchnevyvodyaschih pokarmowego, trzustki, dwunastnicy, a jeśli zachodzi potrzeba, wszystkie narządy trawienne.

Zmiany w miąższu wątroby pojawia się z powodu takich chorób, jak wirusowe zapalenie wątroby, alkoholowe zapalenie wątroby, stłuszczenie wątroby, metabolizmu różnych chorób wątroby. Kiedy tłuszczowym wątroby wielkość jej wzrost i zwiększona echogeniczność struktur. Jeśli wątroba jest nieco zwiększona, i jest mały wzrost echogeniczności może dostarczyć dowodu na przewlekłe zapalenie wątroby (w tym choroby mogą wynikać z różnych przyczyn, od alkoholizmu i kończąc infekcji wirusowej). Aby wyjaśnić prawdziwą przyczynę choroby wymaga szereg dodatkowych metod badawczych.