435 Shares 4217 views

Właściwie gotowane ferment wino wyświetlane na jego jakość

Uzyskanie naturalnej jakości o niskiej zawartości alkoholu wina w domu – dość skomplikowany i czasochłonny proces, szczególnie dla początkującego producentem wina.

wino do gotowania na czerwonym i białym metody

We wszystkich przypadkach starter dla wina przygotowana niemal identycznie. 10 dni przed wino mają być dostarczone, należy zbierać dojrzałe jagody – Maliny lub truskawki. Jagody są brane tylko dojrzałe i czyste. Wash woda nie może – zmyć naturalne drożdże, które są na nich.

Do 1 litra wody ma jagody i 2 filiżanki cukru, 1/2 filiżanki. Otrzymaną mieszaninę należy wstrząsnąć i umieścić w ciemnym miejscu w temperaturze + 22- (+ 24 °) dla przejścia w procesie fermentacji. Preparat zakwas nastąpi od 3 do 5 dni. Następnie konieczne jest odfiltrowanie – i rozrusznik jest gotowy.

Aby wino zostało przygotowane przez białego metody, konieczne jest, aby korzystać z winogron, które miąższ barwiących i sok. Metoda czerwony, wręcz przeciwnie, wymaga użycia winogron z intensywnym kolorem soku i miąższu, posiadające specyficzny smak.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że w procesie fermentacji (proces na czerwono) w brzeczce do powierzchni masy wyłania się, tworząc tak zwany „korek”. Aby zapobiec tworzeniu się pleśni na „CAP”, konieczne jest okresowe (raz na dzień), z mieszaniem całości frakcji.

Aby przygotować napój w dużej objętości ferment wino być wymagane w dużych ilościach. W takich przypadkach proces fermentacji brzeczki i przygotowania końcowego produktu prowadzi się w dużych pojemników wykonanych z drewna. Podczas pieczenia o małej pojemności skokowej silnika, jest głównie używane szklanych pojemników (butelek lub puszek).

Jak gotować przystawkę do wina?

Jak już wcześniej napisano, proces gotowania niskiej pić alkohol w domu w pewnym stopniu uznaje się za wymagające określonych warunków. Na przykład, przygotowanie zaczynu wina jest dozwolone raz w sezonie. Ponadto, nie mogą być przechowywane przez okres dłuższy niż więcej niż 10 dni. Dla jakości wina powinna obserwować proporcji 10 / l 0,2-0,3 (wino / drożdży winnych).

Często istnieje bezpośrednie potrzeby umieszczania na fermentacji soku z owoców i jagód, które dojrzewają późno. Ten śliwki, jabłka, agrest lub odmiany winogron późnego dojrzewania. W tym przypadku zastąpiona przez drożdże do wina osadu, który powstaje podczas fermentacji brzeczki wcześniejszym owoców. Proporcja osadu i brzeczki (obecne w etapie fermentacji) – 1 / 1,5%.

Produkt taki jak drożdże, mogą być przygotowane w dowolnym odpowiednim czasie dla Ciebie. Najważniejsze – to jest zawsze proporcjonalna 2/1 / 0.5 (berry / woda / cukier). Jeśli gotować przystawkę owoców lub jagód, które są używane do produkcji wina, zaleca się, aby dodać więcej niż 3% całkowitej pojemności silnika. W ten sposób poprawić fermentacji brzeczki.

Winiarze południowe regiony użyć soku naturalnego do gotowania różnych odmian win wytrawnych, bez żadnych dodatków. Sok z winogron rosnących na południu, ma wyższą procentową sacharozy w niskim pH produktu. Również ilość drożdży, które znajduje się w winogronach, pozwala na pierwsze dni, aby uzyskać wyższą szybkość fermentacji moszczu, nawet bez dodatku drożdży.