588 Shares 5931 views

Tradycyjnej rosyjskiej receptury kiszone jabłka w domu

Kiszone jabłka, przepis ze zdjęciem, które omówimy w tym artykule – niezasłużenie zapomniane przekąski, że niewielu z gospodarzami dla zbiorów zimowych. Postaraj się, aby do nich jeden raz, i że dom zawsze będzie wśród solenie Twój ulubiony. Jeśli ogród dojrzałych dużych zbiorów soczystych owoców lub kupiłeś parę wiader Antonówki lub białym nadzieniem na rynku, nadszedł czas, aby zbudować na naszych przepis marynowanych jabłek w domu, tak, że w zimie tabela zastosować piękne, trochę kwaśny przekąska do mięsa lub je jeść tylko tak. Do przygotowania trzeba kwaśnych owoców lub słodko-kwaśny odmian, gęsty, bez wgnieceń i innych niedoskonałości.


Prosty przepis kiszone jabłka w domu

Do gotowania, można użyć beczki lub drewniana wanna, a jeśli masz nic, tylko wziąć kilka słoików trzy-litrowych. 6 kg jabłek Potrzebne będą:

  • 200 g cukru;
  • 50 g chlorku sodu;
  • Liście czarnej porzeczki i wiśni.

Dno wanny lub naczynia, gdzie masz zamiar zanurzyć jabłka, umieścić liści czarnej porzeczki i wiśni na wierzchu ciasno, umieść warstwę owoców, a potem znowu wychodzi, i tak dalej. Po wypełnienia jabłka specjalnie przygotowany solanką. Gotować 5 litrami wody z dodatkiem określonej ilości cukru i soli, po czym schłodzono i wlać brzegi owoców. Należy pamiętać, że w pierwszych dniach jabłek pochłoną dużo wody, więc uważaj na niego i okresowo uzupełniać poziom marynaty. Gdy ciecz absorpcyjna zostanie zatrzymane w wannie do góry, aby wyprowadzić jarzmo (może to być konwencjonalna drewniane płytki koła do góry na dół na górnej części, które trzeba umieścić naczynie z wodą) i umieścić w ciepłym pomieszczeniu. Kilka dni później jabłka zaczną wędrować. Shoot pianę utworzoną na powierzchni. Po owoce mogą być rozłożone w wyjałowionej trzech litrów słoiku zamknąć pokrywkę i umieszcza się w ciemnym i chłodnym miejscu. Konserwy będzie gotowy w ciągu około 1 miesiąca. Receptą kiszone jabłka w domu może być trochę i zmiany, dodając inne składniki do smaku, takie jak miód lub cynamonu, garść żurawiny lub borówki. W każdym razie, w zimie ty i twój dom będzie dużo do smaku lekko gorzkawy letnie owoce miękkie.

Receptą kiszone jabłka z miodem

Jeśli używamy go w ten sposób preparat, można okazać się wspaniały owoc o delikatnym smaku, o jasnej barwie miodu. Do konserw do startu zimowym:

  • Jabłka – ilu odejdzie, ale nie mniej niż 6-8 kg;
  • 12 litrów wody;
  • 2 filiżanki (650 g) miodu;
  • 100 g soli.

Wanny lub banki gęsto położyć jabłka i wlać solankę: wrzenia powyżej ilości wody, dodać sól, miód. Przed wlać do słoików, ciecz potrzebuje trochę chłodny. A teraz, jak w poprzednim przepisie, umieścić pierwsze dania z owocami w ciepłym miejscu, a gdy jabłka zaczynają fermentować, usunąć z powierzchni pianki i wypełnić solankę. Po, dzień 3-4, zamknąć pokrywę i umieścić w chłodnym miejscu. Smaczne owoce będą w pełni gotowe w ciągu kilku miesięcy. Ten przepis kiszone jabłka w domu będzie w stanie opanować i początkujący kochanką zadowolić moje rodzinne stare rosyjskie pikle.