877 Shares 5219 views

medycyna "Sotageksal". Instrukcje użytkowania

Lek „Sotageksal” jest beta-blokerem. Substancja czynna – sotalol. Wytwarzany lek w postaci tabletki, a w zastrzyku. „Sotageksal” tabletki posiadają antyarytmiczne, przeciw dusznicy bolesnej i przeciw nadciśnieniu czynności. Leki przyczynia się do pobudzenia współczulnego naczyń obwodowych, zmniejszają aktywność układu renina-angiotensyna. Po wsadowym zmniejsza zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen zmniejsza częstotliwość skurczów, wrażliwość na współczulny unerwienia. Na podstawie obserwowanego efektu nadciśnienia po 2-5 dniach. Stabilne działanie leku występuje po jednym lub dwóch miesięcy od podania.

powołanie

Lek „Sotageksal” Instrukcja zaleca tachyarytmii komorowej (spontanicznych i wywoływanych), arytmia, częstoskurcz nadkomorowy. Oznaczeniami to napadowe migotanie przedsionków.

Przeciwwskazania

Nie przypisano oznacza „Sotageksal” (instrukcja obsługi ostrzec tego) w wstrząsu kardiogennego, nadwrażliwość, niewyrównaną przewlekłej lub ostrej niewydolności serca, układu, bradykardia zatokowa. Przeciwwskazania obejmują chorobę naczyń obwodowych, zamknięcia typu w ciąży, kwasicę metaboliczną, dzieci i osób starszych, łuszczycy. Nie zaleca się leczenia POChP, niedociśnienie tętnicze, astma, laktacji, depresja, nadczynności tarczycy. Nie oznacza wskazany w miastenię, hipokaliemii, pacjentów, którzy mieli w przeszłości reakcja alergiczna na leki. Przeciwwskazania obejmują również cukrzycy (cukrzyca) z kwasicy ketonowej.

Działania niepożądane

Medycyna „Sotageksal” (Instrukcja wskazuje to) może powodować zmęczenie, bezsenność lub senność, parestezje kończyn, drżenie, bradykardii. Terapia jest prawdopodobne, ból głowy, zawroty głowy, utrata pamięci (krótkoterminowe), dezorientacja, zaburzenia w krążeniu obwodowym. Działania niepożądane obejmują blok przedsionkowo-komorowy, arytmia, palpitacje, zaburzenia funkcji widzenia, ból, suchość oczu, niedrożność nosa, zapalenie rogówki i spojówki. Podczas terapii, leki „Sotageksal” (instrukcje użytkowania ostrzec o tym) może zakłócić działania przewodu pokarmowego, skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, ból w nadbrzuszu i klatce piersiowej, hipotonia ortostatyczna, trudności w oddychaniu, zaburzenia smaku. U pacjentów z przyjmowaniem leku może pojawić się reakcje alergiczne, takie jak wysypka, pieczenie i innych objawów skórnych, chorób wątroby, hipoglikemia, stan niedoczynności tarczycy, pocenie się.

schemat dawkowania

Lek przyjmuje się doustnie. Jako środek przeciw dusznicy „Sotageksal” instrukcja obsługi zaleca 80 mg dwa razy dziennie. To samo początkowe dawkowanie jest w nadciśnieniu. W razie potrzeby, ilość czynnika wzrasta do 80 mg tygodniowo. Z innymi patologiami dawkowanie ustalane są indywidualnie.