456 Shares 8182 views

jeżyny grzyb żółty: opis i siedlisko

jeżyny grzyb żółty jest bardzo interesujący rodzaj reprezentacyjnego Hydnum. Należy ona do rodziny kolczakowate. W języku łacińskim, ten grzyb nazywa kolczak obłączasty. Jednak oprócz nazw naukowych, istnieją inne: jeżyny staghorn, dentinum, ezhovik żółty Hydnum ząbkiem. Grzyb ten jest praktycznie nie zepsuć szkodników.

opis

Klasycznie korpus jeżyny grzyby owoce, której wysokość nie przekracza 10 centymetrów. średnicy trzonka wynosi około 15 cm. Jej powierzchnia jest nieco nierówna, z zaznaczonymi brodawkami. Kolor nakrywki, od żółtej do pomarańczowej barwy. Częściowo ze względu na kolory, częściowo z powodu podobnych cechach morfologicznych, jest on często mylony z kurkami. pulpa jeżyny grzyb ma bardzo ciekawy, który charakteryzuje się dużym i cienką mięsistość dorozumiany owocowy zapach. Kolor jej biały. Należy zauważyć, że fani początku „ciche polowanie” niewystarczająco bogate doświadczenie jeżyny można mylić z niektórych gatunków niejadalnych lub trujących grzybów, które mają podobne cechy morfologiczne. Dlatego zamierza zbierać, trzeba dokładnie zbadać właściwości i cechy zewnętrzne, które odróżniają jeżyny grzyb. Zdjęcia można zobaczyć w tym artykule.

odmiany grzyby

Istnieje wiele różnych podtypów jeżyny, które często różnią się znacznie od siebie, na różnych parametrach. A wśród nich jest zarówno jadalne i niebezpieczne. Najbardziej pospolitych jeżyny są tak popularne w wielu częściach grzyby jadalne Hydnum albidum (charakteryzuje się białego koloru CAP), rufescens Hydnum (charakteryzuje czerwonego i żółtego lub pomarańczowego kołpaka). Istnieją również Blackberry Hydnum umbilicatum, ale najczęściej występują w Ameryce Północnej. Te grzyby na przedmieściach nie znaleziono.

Siedlisko i dystrybucja

Blackberry rozłożone na całym obszarze europejskiej części Rosji. Rosną także na Dalekim Wschodzie i Syberii. jeżyny grzyb dystrybuowane w całej strefie umiarkowanej półkuli północnej naszej planety. Gatunek ten rośnie w lasach liściastych i iglastych typu. Sezon rozpoczyna się jego kolekcja od połowy jesienią i trwa do pierwszych przymrozków.

cechy kulinarne

Gdy dane dla przygotowania grzybów podjąć wysoko wykwalifikowany kucharz, wyjście jest prawdziwym arcydziełem.

W kuchni francuskiej jeżyny grzyb jest uważany za jeden z najbardziej smaczne, wykwintne dania. Ponieważ sprawia zhuleny i desery, podawane jako danie główne, jako przekąska lub danie. Od tego grzyba sprawiają, zupy i sałatki. W swojej kuchni domowej, w zasadzie, duszone i smażone.

Najlepszym do użytku kuchennego jest uważany młode grzyby jeżyny. Czasami są one mylone z grzybami. Jednak bardziej dojrzałe osobniki nadają się do tworzenia kulinarnych arcydzieł. Aby poprawić smak dawnych grzybów, trzeba najpierw gotować je w osolonej wodzie. Obróbka cieplna pozwala usunąć gorzki smak. Suszonych grzybów jest grzyb proszku, który jest stosowany jako środek aromatyzujący i daje potrawie wyborny smak.