819 Shares 2440 views

Wytłaczanie – nowoczesna technologia produkcji masowej

Ślepym tłoczeniem – jeden z najbardziej rozchwytywanych procesu wykańczania w drukarni, reklamy i produkcji pamiątkowej. Nie jest to zaskakujące. Po tym wszystkim, wytłaczanie może dać konwencjonalnych produktów oryginalne, twórcze i niezapomniany wygląd. Eksperci jednogłośnie twierdzą, że ta metoda projektowa jest najbardziej przystępny i atrakcyjny dla wykończeniowych produktów wykonanych z polimerów, skóry, sztucznej skóry i wielu innych materiałów.


Ślepe tłoczenie, która opiera się na zasadzie tworzenia obrazu płaskorzeźby przez naciśnięcie powierzchni materiału matryc specjalnych (wytłaczania), oferuje szeroką gamę wzorów i wzorów, w tym różnymi napisami, monogramami, inicjały, ozdoby, logo, logotypy, etc. Ten rodzaj tłoczenia odbywa się bez użycia farb drukarskich, ale w niektórych przypadkach, aby połysk powierzchni i wyrazistość dodatkowe specjalne folie używane.

Matryce do klisz wytłaczające są wykonane z metalu (magnezu, miedzi, cynku i mosiądz) lub z materiałów polimerowych. Wytłaczanie, formowanie tylko depresji ulgi, jest przeciwieństwem z wytłoczeniem, w którym są wytłaczane wypukłe obrazu.

Istnieją dwa rodzaje produktów dekoracyjnych ślepy powierzchniowych – tłoczenie na gorąco i na zimno. Wybór odmiany zależy głównie od właściwości fizycznych materiału, na którym wytłaczanej powierzchni. prasę do formowania regulowana głębokość obrazu, która jest określona przez złożoność wymaganą topografii oraz obecność małych części.

Cechą ślepej wytłaczania jest to, że tylko w depresji bezbarwne obrazy utworzone z jego pomocą. Ale mimo to, ten typ wytłaczania pozwala przekształcić zwykły produkt seryjny w dzieło sztuki drukowania. Najczęstszym typem ślepym tłoczeniem jest stosowany w produkcji portfele, teczki prezentacyjne, dyplomów, skrzydeł lub drogich ekskluzywnych wydaniach książki, karty.

Aby uczynić skutecznie artykułów i jasny wygląd w branży poligraficznej są szeroko stosowane wytłoczenia. Istota tego typu wytłaczania jest tworzenie obrazu na jednej zamkniętej materiałów (karton, skóra, papier, tworzywa sztuczne i podobne), z specjalną folią drukarskiej. Przeniesienie wzór jest również produkowany przez naciśnięcie specjalnego sprzętu, który jest wyposażony w prasie.

Wytłaczanie jest lepszym rozwiązaniem kosztownych różnych farb zawierających metale szlachetne. W każdym razie, obraz jest nie mniej stylowy, spektakularne i imponujące. Typowo, wytłoczenia dokonuje się za pomocą gorącego procesu. Ta metoda jest najbardziej powłokę odporną na ścieranie. Folia tłoczenia na gorąco jest z natury wieloskładnikowa folia metaliczna, która w większości przypadków stosowane holograficzny obraz. Tego rodzaju wytłoczenia jest często używany do ochrony produktów przed sfałszowaniem.