793 Shares 3059 views

Lemon tree w domu: opieka nad dzieckiem w okresie zimowym, chorób, hodowli, zdjęcia

Wielu hodowców-fani prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się, jak rosną drzewa cytrynowego w domu. Troska o tej rośliny jest stosunkowo prosta. Jednakże, w celu cytryny rosły bujne i spektakularne, należy przestrzegać pewnych zaleceń dotyczących podlewania i nawożenia technik. Odnosi się to szczególnie w sezonie zimowym.


Jak dbać październik – kwiecień: zasady ogólne

Jak mogą rosnąć jesienią i zimą drzewa cytrynowego w domu? Pielęgnacja zima uczynił go trochę tak, jak w lecie. Roślina ta pozostaje zielona przez cały rok. Jednak w październiku – kwiecień, wszystko wegetatywny przetwarza to, oczywiście, zwolnić. Podczas cieplejszych miesięcy, zazwyczaj cytrynowy podawany dwa razy. W zimie, operacja ta nie produkuje. Jednak ta roślina wymaga podlewania w tym okresie zimnej. W naturze, cytryna drzewo pochodzi z wilgotnych tropikalnych i subtropikalnych. W związku z tym, jest bardzo wrażliwa na wysychanie gleby. Jedyną rzeczą – zwilżyć glebę w doniczce powinna być mniejsza często w zimie. Podczas cieplejszych miesięcy, cytryna drzewo podlewane 2-3 razy w tygodniu w zimie – nie więcej niż jeden raz.

Jaka powinna być temperatura

W miejskich mieszkań i domów w zimie jest zazwyczaj dość ciepły. Temperatura powietrza może być w zakresie 12-25 C. W zasadzie taki cytrynowy klimat przynosi złe. Jednakże, nawet jeśli instalacja nie jest krótkotrwały, jej wieniec w takich temperaturach, może być nieco poredet. Dlatego niektórzy hodowcy, amatorskich ustawić cytrynę w oddzielnym pomieszczeniu i tam okresowo otwierać okno. Faktem jest, że w temperaturze 10-12 gramów. z drzew spowalnia proces fotosyntezy. Jej korzenie przestają konsumować składników odżywczych, a to hamuje wzrost. Ale z Bushem nie rzucają się z jednego arkusza. Zakład pozostaje tak spektakularny jak w lecie.

Gdzie należy umieścić drzewa cytrynowego

Jeśli chodzi o oświetlenie, roślina ta jest uważana za dość kapryśny. Najlepiej jest drzewo cytryna czuje się w oknie południowo-wschodniej. Oczywiście, zdolność do zlokalizowania elektrowni w ten sposób, że nie zawsze tak jest. W zasadzie, cytryna można umieścić na północy i na południowym parapecie. Jednak w pierwszym przypadku, w zimnych porach roku (a najlepiej wiosną i latem), zakład będzie musiał zaznaczyć za pomocą sztucznego światła.

Na południowych okien liści i gałęzi roślin powinny być lekko zacienione, w tym zimą. W przeciwnym razie mogą one być spowodowane spalania.

Jak mnoży cytryny

Jak widać, w rzeczywistości, to nie jest szczególnie trudne do zrealizowania w okresie zimowym i letnim () dla takiej rośliny doniczkowe drzewo cytryna, opieka w domu. Powielanie go – procedura jest dość prosta. Luksusowe rosną zdrowe cytrusowych możliwa od:

 • sadzonki;

 • cięcie;

 • nasiona.

Wybór materiału rozmnożeniowego

Co do sadzonek, ale często może być postrzegane w wyspecjalizowanych sklepach. Jednak doświadczony plantatorów kupić taki materiał nie jest zalecane. Sklepy są zwykle sprzedawane sadzonki importowane z Brazylii, Grecji i Holandii. W tych krajach, młody Cytryny uprawiane są w szklarniach. Ma to na celu zapewnienie, że są one tak bujne i miał stan chodliwy.

Przeniesiony w mieszkaniu miasta, takie rośliny szybko stają się bardzo brzydki, a nawet przestają rosnąć. Zmiana środowiska (zwłaszcza dla gorzej) cytryny cierpi bardzo źle. W tym przypadku, między innymi, będzie to bardzo trudne do wykonania dla takiego zakładu jest drzewo z cytryny, opieka w domu. Choroba, zatrzymanie rozwoju, reset liście – że problemy, które są prawdopodobnie w obliczu miłośnika roślin wewnętrznych.

Dlatego też, w mieszkaniu jest jeszcze lepiej, aby spróbować wyhodować cytrynę z sadzonek lub nasion. Pierwszy po prostu wycięte z dojrzałej rośliny. Jeśli cytryny w szklarni domu jeszcze, łodyga może zadać hodowcy znajomości.

Przepisują takie materiały za pośrednictwem poczty jest również niepożądane. Dzielenie, może być niskiej jakości i nie opłacalne. Fakt, że tak sprzedawców zwykle po prostu pozbyć się dzieje z cytryny plantacji na wydaniu.

Dobrym rozwiązaniem byłoby wyhodować sadzonkę z nasion. Technika ta jest uważana za bardziej proste. Jednak, niestety, w tym przypadku, nie jest możliwe, aby szybko dostać drzewa cytrynowego owocowania. Opieki w domu (z kością drzewko rośnie bardzo powoli) dla zakładu, w tym przypadku przez długi czas będzie tylko dość częste podlewanie. Ale owoc sadzonek, które będą rosły, najprawdopodobniej nie wcześniej niż 12 lat.

Jak wybrać różnorodne

Z nasion mogą rosnąć, oczywiście, tylko Wilding. Jak dla sadzonek, to w tym przypadku nie jest wyborem. Wiele amatorskich hodowców zastanawiasz się jak najlepiej rozwijać, wysokie lub niskie, drzewa cytrynowego w domu. W trosce o kompaktowych i dużych zakładów są prawie takie same. Jednak wysoki cytryna nadal powinien być wybrany wyłącznie wtedy, gdy hodowca ma wystarczająco dużo wolnego czasu. Podlewanie, przycinanie i karmić roślina będzie miała trochę częściej niż mniejsze.

Za wysokie są, na przykład, takie odmiany cytryny, takie jak:

 • Novogruzinsky.

 • Kursk.

Niewymiarowe najbardziej popularne są:

 • Meyer (chiński).

 • Lemon Genua.

 • Wulkan.

Zdolność do uprawy gleby i

Od cytryny – dość kapryśne korzenie roślin przed podgnivaniya garnku pod nim musi być starannie wybrane, jak to możliwe. To jest najlepsza dla sadzonka glinę. Ściany takich pojemników jest dobrze oddychająca, dzięki czemu korzenie oddychać. Oczywiście, pula powinna mieć otwory w dnie. Te otwory odpływowe niezbędne należy umieścić więcej i odłamki ceramiki. Nad nimi wylana warstwa gruboziarnistego piasku.

Primer cytryny należy również wybrać prawidłowo. To jest najlepsza dla tej rośliny taki skład:

 • próchnicy arkusz – część 1-2;

 • darń gleby – część 1;

 • piasek gruboziarnisty – 1 część.

Jak rosną z sadzonek

Materiał do sadzenia tego gatunku powinna mieć długość około 10 cm. Wstępnie zanurzenia powinna łodygi w ciepłej wodzie w ciągu 2-3 dni, który w połowie długości. W dalszej kolejności chować w ziemi przygotowane przez 3 cm. Korzenie sadzonki cytrynowy pojawiają się po około 60 dniach. W puli jest lepiej posadzić kilka. Wtedy jest szansa, aby uzyskać co najmniej jedno nowe roślinki rosną.

Tak długo, jak korzenie nie będą mogły cytryny, muszą być one okresowo (co najmniej raz na dzień) do rozpylania. Ziemia w doniczce powinna mieć umiarkowanej wilgotności.

Rosnące z nasion

Jest to również bardzo dobry sposób na luksusowe drzewa cytrynowego w domu. Pielęgnacja sadzonka w tym przypadku będzie jeszcze łatwiejsze. Amator kwiaciarnia będzie musiał tylko spojrzeć na fakt, że ziemia w doniczce z cytryną zasadzone nie wysycha.

Nasiona powinny być brane od zdrowego, dużego owocu. Zapobiec ich wyschnięciu niemożliwe. Raz są one wyjęte z cytryny, powinny być natychmiast sadzone. Bury ich w ziemi 2 cm. Zasianych ziaren tak odwadniany i pokryty górną słoika.

cytryna przeszczep

Okresowe przeszczep – jest to, że koniecznie wymagają takiego mieszkańca pokoju w szklarni jak drzewo z cytryny. W domu opieki dla niego, nawet najlepszy, w przeciwnym razie nie będzie szczególnie skuteczna. Fakt, że korzenie odżywczych cytryny, zwłaszcza dużych, zużywają sporo. Dlatego gleba w kubie roślin szybko wyczerpaniu.

Przeszczepione cytryny wiosną i jesienią (później). Młode cytryny przeniesione do innych pojemników raz w roku, zwykle dorośli – nie po raz pierwszy od 2 lat. Właściwie to bardzo procedura jest następująca:

 • Jeden dzień przed przeszczepem gleby w doniczce starannie rzucić.

 • Roślina jest delikatnie usuwany ze starego garnka, posiadający trzpień.

 • Podjęte cytrynowy ustanowienia nowego pulę i pokryte przestrzeń między ścianami garnka i nierówne wstępnie przygotowanej gleby.

Po przesadzeniu rośliny należy podlewać.

nawożenie

Jak już wspomniano, cytryna nie jest podawany w okresie zimowym. Robią to tylko wiosną i latem. I nawozić rośliny tylko dla dorosłych. Obsadzone sadzonek lub z kości cytryny wprowadzano po pierwsze, nie jest konieczne. Drzewa, osiągnął trzy-cztery lata? dwa razy w ciągu sezonu zapłodnienia podwójne superfosfat (50 g na litr wody).

Choroby i szkodniki

Temat rozwijająca się technologia sposób można uzyskać bardzo piękny Lemon Tree w domu. Troska o tej rośliny może jednak leżeć nie tylko w formie podlewania i nawożenia. Podobnie jak wszystkie rośliny rosnące w pomieszczeniach, cytryny czasami chorują. Najczęściej drzewa są uderzające:

 • Zaraza. Walki z chorobą lub przy słabym roztworze siarczanu miedzi lub określonych środków przeciwgrzybiczych.

 • Okopcony grzyba. Metody walki w tym przypadku powinna być taka sama, jak w późnym stadium choroby zarazy.

 • Gomozov. Na macierzystych od chorych roślin w tym przypadku pęknięcia. Aby pomóc cytryny, rana powinny być czyszczone i smarowane roztworem witriolu.

 • Malsekko. Jest to chyba najbardziej niebezpieczna choroba, która może spotkać wentylatora wewnątrz rośliny, jest przeprowadzany w takim zakładzie to drzewo z cytryny, opieka w domu. Spadające liście, gałązki zaczęły się kurczyć – tak, Bush jest prawdopodobne, aby „złapać” to malsekko wirusów. Leczyć tę chorobę, niestety, jest to niemożliwe.

Może wpływać cytryny i szkodników owadzich. Najczęściej jest to białe muchy, owady skalę lub roztocza. Z pierwszym zwykle walce karbofosom drugie zużywają ekstrakt czosnku (1 głowę na litra wody). Skala owady mogą wydalić przez pocieranie liści, gałęzi i pnia mieszanki mydła i nafty w stosunku 1: 0,5.

Zatem tutaj, i prowadzone w taki gość, tropikalnego drzewa cytrynowego, opieka w domu. Zdjęcia prezentowane na tej stronie pokazują, jak imponujące może być w przypadku zgodności z technologii nawadniania, transferów okresowych i tak dalej. D. Nadaj drzewko więcej uwagi, a to daje bujną liści, zdrowy wygląd i ostatecznie nawet owocowanie ,