521 Shares 9061 views

Jak rzucić swoją pracę?

Według statystyk, nowoczesny pracownik zmienia miejsce pracy średnio raz na 2,5 roku. Oczywiście, są tacy, którzy pracują w tej samej pozycji przez kilka dziesięcioleci i odwrotnie, tych, którzy zmieniają firmę co sześć miesięcy. I nie zawsze przyczyną niedopasowania swoich obowiązków i późniejszego zwolnienia – częściej pracownik pozostawia sobie więcej pieniędzy lub obiecujące miejsce.

Jak zrezygnować z pracy z minimalnymi stratami? Kilka podstawowych zasad:

  1. Przed opuszczeniem starej pracy, konieczne jest, aby spojrzeć na nową. Dzięki czemu można uniknąć długich okresów bezczynności – to nie jest fakt, że nowa lokalizacja pojawi się natychmiast. Ponadto, pracodawcy są bardziej skłonni zaprosić jeszcze przez kandydatów wywiad zatrudnionych.
  2. Przed rzucić pracę, poproś kierownika napisać list polecający lub komentarze – oczywiście, jeśli masz dobry z szefem, relacji zaufania. W nowym miejscu, z pewnością docenią dobrą opinię z poprzedniej pracy.
  3. Ostrzegł władze o ich opieką tak, że mogą odebrać wymiany personelu.
  4. Nie jest konieczne, przed pójściem do zerwania stosunków z kolegami – to lepiej, aby zakończyć pracę w miłej, przyjaznej atmosferze. Jest całkiem możliwe, będzie jeszcze spotkać się z tych ludzi do życia, zwłaszcza jeśli pracują w wysoce wyspecjalizowanej dziedzinie.
  5. Napisać list z rezygnacją pracować dwa tygodnie, odebrać dokumenty, pracować i zostawić.

Oczywiście, nie jest opisany idealne odejście z pracy. W rzeczywistości może być znacznie mniej różowo.

Po pierwsze, menedżer może być przed zwolnieniem, zwłaszcza podczas aktywności gorączkowym. W tym przypadku, nie może po prostu podpisać list z rezygnacją. Jeśli czekasz na nowe zadania i uzgodnić z szefem jest dobre nie działa, trzeba napisać i wysłać listem poleconym. Firma nie może zaakceptować i nie zarejestrować. można liczyć na dwa tygodnie od momentu rejestracji, a następnie odważnie iść do dokumentów.

Jak rzucić pracę bez pracy?

Zgodnie z prawem, pracownik zobowiązany jest do pracy przez dwa tygodnie w tym samym miejscu pracy przed przejściem na emeryturę. Okres ten jest podawany w interesie spółki – że zarządzanie nie udało się podnieść i, jeśli to konieczne, przeszkolenie nowego pracownika, a także w interesie pracownika – nie jest niczym niezwykłym, że nowe miejsce w ostatniej chwili coś nie jest skondensowany, a pracownik musi pozostać w starym miejscu.

Z drugiej strony, pracownik może zrezygnować bez pracy w porozumieniu z władzami. Jest możliwe, że szef będzie się z nim spotkać, zwłaszcza jeśli opieka nie wpłynie na pracę firmy.

Druga opcja jest najczęstszą – napisać wniosek i zanim zrezygnować z pracy, wziąć wypłaconej (lub urlopu bezpłatnego) lub do szpitala.

Dobrze, jeśli inicjatywa należy do zwolnienia pracownika. Często jednak sam szef oferuje opuścić przyjęte pracownika.

W artykule 81 Kodeksu Pracy opisuje 11 powodów, dla których pracownik może zostać odwołany. Zasadniczo jest to naruszenie obowiązków pracowniczych, dyscypliny pracy, pozycja niedopasowania. Odwoływanie, pracodawca jest zobowiązany do złożenia zamówienia w odniesieniu do konkretnej pozycji i określić przyczynę zwolnienia w skoroszycie. Jeśli tego braku – powinien być oficjalnie rejestrowane, w tym zeznań świadków.

Oddzielna linia idzie zmniejszenie zwolnienia. Pracownik w tym przypadku opiera się dodatek w wysokości przeciętnych miesięcznych zarobków. Ponadto, do 2 miesięcy pracodawca musi zapłacić przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Oczywiście pracodawcy nie są dochodowe, więc wiele z nich jest zmuszony do napisania „oświadczenie własnego”, który sprawia, że żadnych ustępstw, grożąc ogień w artykule.

Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić w tej sytuacji – grozić sądową lub do komisji praw pracowniczych i nie bój się dochodzić swoich praw.

446 shares 1060 views
534 shares 3641 views
ISO – co to jest? ISO
89 shares 1946 views