403 Shares 1111 views

Objawy, przyczyny i leczenie zakrzepowego zapalenia żył kończyn dolnych

Zakrzepowe żył – jest bardzo częstą chorobą. Charakteryzuje zatkania naczyń krwionośnych i stan zapalny. Przyczyny tego problemu są różne. Najczęściej sprzyja zakrzepicy ciąży, słaby sygnał ścian naczyń krwionośnych, chorób zakaźnych organizmu, nadmierne stosowanie antybiotyków. Kontuzjowani żyły, wysokiej krzepnięcia krwi – jest również przyczyny choroby.

Zakrzepowe żył powierzchownych jest równie niebezpieczne, jak klęski głębokich naczyń, chociaż na początku był trochę narusza ogólne działania ludzkiego ciała. Można wyróżnić ostrą i przewlekłą postać choroby. Każdy z nich ma swoje objawy: pogrubienie ścian naczyń, któremu towarzyszy ból, zaczerwienienie skóry. W ciężkich przypadkach, pacjent nie może poruszać się niezależnie, obszar dotknięty jest często opuchnięte, nie jest wysoka gorączka, bóle głowy, obrzęk węzłów chłonnych.

Leczenie zakrzepowego zapalenia żył kończyn dolnych odbywa się tylko po dokładnej diagnostyce, która obejmuje badanie dotykowe z danego obszaru, utrzymując skarg pacjenta, badania krwi i USG lub innych statków badawczych komputer. W celu wyeliminowania choroby powinny być traktowane poważnie. Leczenie zależy od kształtu zakrzepowe i jego nasilenia.

Jeśli choroba postępuje przez długi czas, i konserwatywne metody nie pomogą rozwiązać problemu, lekarze uciekają się do zabiegu. Jego znaczenie polega na całkowitym lub częściowym usunięciu dotkniętego statku. Ta metoda daje wynik stabilny i pozwala na niemal całkowite wyeliminowanie problemu. Ponadto, czas powrotu pacjenta jest znacznie zmniejszona, a powikłania są praktycznie wykluczone. Ale ta metoda ma swoje Przeciwwskazania: choroby serca, wiek, problemy skórne.

Jeśli naczynia nie uległy zmianie, a choroba jest dopiero zaczyna się rozwijać, leczenie zakrzepowego zapalenia żył kończyn dolnych powinno być przeprowadzone przy pomocy leków. Czasami stosowane są antybiotyki (ale nie w przypadkach, w których istnieje zwiększone krzepnięcia krwi). Jednakże, łagodniejszych form choroby mogą być leczone miejscowo preparatów: maści, pastylki. Należy zauważyć, że takie leczenie jest mniej skuteczny, ponieważ mogą pojawić się wtedy zakrzepowe ponownie.

Jeśli patologia nie jest w pełni rozwinięty, może pomóc chłodne okłady (używając wywary ziołowe) i bandaż elastyczny. Leczenie dolnej zakrzepowe zapalenie żył kończyn nadal odbywa się za pomocą ultradźwięków, fizykoterapii: elektroforezy. Pomagają rozszerzyć naczynia krwionośne i usunąć skrzepy.

Jeśli pacjent zbliża się skrzepliny do ujścia żył, konieczne jest przeprowadzenie flebektomia. Po operacji, może on stanąć na drugi dzień.

Jeżeli leczenie zakrzepowego zapalenia żył kończyn dolnych było udane, w przyszłości stan naczyń należy uważnie obserwować. Bardzo często pacjenci nie mogą zrobić ciężkiej pracy. W każdym razie, trzeba radzić sobie z patologią, jak tylko pojawiła się ona. Wtedy nie ma szans na szybkie i mniej bolesne odzysku.