239 Shares 8091 views

Mat. Capital jako pierwszej płatności na kredyt hipoteczny: warunków. Dokumenty do spłaty kapitału kredytów hipotecznych macierzyńskiej

Tylko kilka młodych rodzin zarządzania własną zakupu ich domy, które odpowiadają pragnieniom dla pieniędzy, zostało odroczone z wynagrodzenia. Oczywiście, może to być pomoc krewnych, ich zaoszczędzone pieniądze, ale wciąż najbardziej popularny rodzaj pomocy ma kredytów hipotecznych. Państwo jest zainteresowany w tym, że młode rodziny otrzymały niezależnego życia, więc opracowaliśmy system wsparcia dla młodych rodzin.


Maternal świadectwo na rzecz poprawy warunków życia

Do tej pory znacząca pomoc dla rodzin z dwoma lub większą liczbą dzieci jest stolicą rodzicem. Program działa od 2007 roku. To może być przeznaczone na rozbudowę przestrzeni życiowej, w tym na spłatę części długu dla kredytów hipotecznych, przeznaczyć na wypłatę uczelni wyższej lub emerytowanych usług matek. Najczęstszym sposobem korzystania z takiej pomocy dla rodziny rosyjskiej jest pierwsza opcja. Po podpisaniu przez prezydenta w maju 2015 roku Prawo Federalne 131-mat. Capital jako pierwszej płatności na kredyt hipoteczny może być stosowany niezależnie od wieku urodzenia lub przyjęcia drugiego dziecka. Ponieważ działanie tego rodzaju stanu. Zasady wsparcia dla korzystania z takiej pomocy rozwijają. Wcześniej, nie czekając na wykonanie 3 lat dziecko może korzystać tylko ograniczone możliwości takiego zaświadczenia.

Czy mogę korzystać z certyfikatu mojej matki jako początkowy rok dzisiaj?

Oglądane rodzaj wsparcia ze strony państwa jest, aby otrzymać certyfikat bezgotówkowych, które nie mogą być wymieniane i może być używany przez rodzinę tylko w niektórych przypadkach. Od 2016 roku prawo do kapitału macierzyńskiego początkowej wpłaty na kredyt hipoteczny jest prawomocny. Powodem jest to, FZ № 131 z 23 maja 2015 r.

Jeśli mówimy o ogólnych zasadach, kapitał macierzyński może być stosowany jako wstępny raty, a jako spłatę zadłużenia kredytowego. Jest to wielka szansa dla młodej rodziny, aby zmniejszyć wielkość obciążeń finansowych i szybciej niż zakłada harmonogram płatności spłacić hipoteki.

Niestety, nie jest możliwe bez komplikacji. Nie każda organizacja posiada łatwo bankowych kredytów hipotecznych z kapitałem matki. Ale są też banki tego pakietu tych transakcji poprzez zapewnienie korzystnych programów. Co do zasady, dziś w wielu organizacjach, maksymalny rozmiar oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi 14%.

Jak aplikować?

W takim przypadku, jeśli rodzina planuje wykorzystać kapitał macierzyński jako pierwszej płatności na kredyt hipoteczny, kredytobiorcy muszą spełniać wszystkie wymogi organizacji bankowej. W większości przypadków, wymogi dotyczące rejestracji takiego kredytu jest prawie nie różni się od zwykłego kredytu konsumenckiego:

1. Kandydaci muszą mieć stałą pracę i pracował przez okres co najmniej sześciu miesięcy. Niektóre banki nakładają jako obowiązkowego – co najmniej rok w ciągu ostatnich 5 lat.

2. Wcześniejsze propozycje dotyczące obliczania instytucji bankowych kredytów hipotecznych tylko uznane za zasadne, potwierdzone dochodów kredytobiorcy. „Szary” płace może działać tylko jako dochodów wtórnym, ale najczęściej nie zwraca uwagi. I do chwili obecnej, główne organizacje pracują nad takim systemem. Ale duża konkurencja wśród instytucji finansowych może grać na korzyść kredytobiorców. Niektóre banki biorą pod uwagę wszelkie dochody potencjalnego kredytobiorcy, w tym nieformalny. O funkcjach tych warunkach konieczne jest, aby wiedzieć, organizacji pracowników w procesie konsultacji. Czasami jest to wskazanie tej kwoty staje się decydującym przy zatwierdzaniu kredytów hipotecznych.

3. Brak rejestracji nieruchomości w nieruchomości. Warunek ten ma zastosowanie tylko do tych, którzy chcą zorganizować kredyt na preferencyjnych programów, dotowane przez państwo.

4. W przypadku gdy spłata kapitału kredytu hipotecznego matki, przydział udziałem dzieci jest konieczne.

5. W celu uzyskania możliwość stania się właścicielem programu społecznego hipoteki, kredytobiorca musi posiadać pozytywną historię kredytową.

Jak uzyskać kredyt z kapitałem matek?

Przed zainicjować procedurę przekazywania środków na spłatę kredytu mieszkaniowego certyfikatu rodzina, trzeba udać się do funduszu emerytalnego oraz do otrzymania tego samego certyfikatu, który będzie oficjalnym potwierdzeniem tego prawa.

Kiedy certyfikat jest w rękach przyszłych kredytobiorców powinny zdecydować, które organizacje bankowy będzie współpracować i gdy jest to konieczne do zastosowania. Najlepiej jest odwiedzić kilka instytucji bankowych i obliczyć hipoteki z kapitałem matczynej dla wszystkich dostępnych programów. Dopiero po dokładnym przeglądzie proponowanych warunków pożyczki (oprocentowanie, wstępnie zatwierdzone kwoty dodatkowego ubezpieczenia i tak dalej. P.), można złożyć wniosek o rejestrację.

Dziś nie ma potrzeby czekać, aż dziecko po wyglądzie, którego rodzina otrzymała prawo do certyfikatu macierzyńskiego, 3 lat. Jeśli to konieczne, zastosowanie właściciela certyfikatu (np. E. Dzieci mum) powinno mieć zastosowanie do urzędu terytorialnej RF PF z odpowiednim oświadczeniem oraz pakiet dokumentów.

Dokumenty do spłaty kapitału kredytów hipotecznych macierzyńskiej

W celu wykorzystania środków certyfikat, aby wypełnić swoje zobowiązania, wymagają pewnych dokumentów. W zależności od organizacji może być przedstawione dodatkowe wymagania. Ale co do zasady, większość banków zapytać o następujące dokumenty spłacania kredytów hipotecznych kapitału matek:

 1. Paszportów obywateli rosyjskich i kopie dokumentów. Są to: TIN snils, poświadczoną kopię książki pracy zatrudnienie. Wskazane jest, aby dostarczyć paszport lub prawo jazdy lub PTSD.
 2. Certyfikat potwierdzający prawo do otrzymania kapitału macierzyńskiego.
 3. Zbiór dokumentów, które oficjalnie potwierdzone dochody kredytobiorcy: dokument potwierdzający brak długów na płatności obowiązkowych, informacje o formie banku dochodu lub standardowy formularz PIT-2 mogą być stosowane.
 4. Umowa sprzedaży mieszkania lub domu.
 5. Informacja o nabyciu własności: absolutnie niezbędne informacje o stanie obiektu WIT, wyciąg z rejestru domu, paszport do oceny stanu technicznego.
 6. Oficjalne potwierdzenie od funduszu emerytalnego, który ze względu na potencjalny kredytobiorca mieć gotówkę.
 7. Wniosek o rejestrację w akcjonariacie.

Jakie powinny być przypisane do funduszu emerytalnego?

Ważne jest, aby zrozumieć, że za pomocą kredytów hipotecznych kapitał macierzyński – to nie jest szybka procedura. Zwłaszcza, jeżeli nabywca nie korzysta z usług agencji nieruchomości i sporządza umowę na własną rękę. Po bank dostarczył wszystkie dokumenty, oświadczenia i inne wymagane dokumenty, należy udać się do funduszu emerytalnego i zapewnić im jakiś papier. Zazwyczaj to:

 1. Oficjalne dokumenty z banku, wskazując, że kredytobiorca naprawdę zamierza zawrzeć umowę na zakup kredytów hipotecznych. Z reguły jest to dokument wydany przez bank w zwykłej postaci.
 2. Wszystkie ogólne informacje na temat obiektu mieszkaniowego, który będzie przedmiotem kredytów hipotecznych.
 3. Wszystkie dokumenty, jak to ma miejsce w przypadku banku, posiadanych przez kredytobiorcę (paszport, snils, VAT).
 4. Jest to obowiązkowe, aby ubiegać się o przeniesienie środków z informacji banku.

Warunki kredytu hipotecznego z najpopularniejszych banków

Każda instytucja finansowa jest zainteresowany jak wyciągnąć jak najwięcej umów o dużych kredytów. Te rodzaje kredytów hipotecznych i stosuje w ramach kapitału macierzyńskiego. Banki, jak pokazuje praktyka, mają różne podejście do projektowania kredytu, która uwzględnienia kapitału konto rodzinnego. Więc zanim zdecydujesz się skorzystać z maty. Capital jako pierwszej płatności na kredyt hipoteczny, konieczne jest zbadanie warunków instytucji finansowych. Eksperci zalecają, że w pierwszej kolejności zwrócić się do dużych organizacji, które są bardzo popularne wśród kredytobiorców.

Hipoteka z Sbierbank

Być może jest to ten sam bank, który jest gotów zapewnić kredytów hipotecznych na mieszkania, niezależnie od swojej kategorii. Tak więc, każdy kredytobiorca może wykonać umowę na zakup drugich domów, prywatnym domu lub mieszkania w nowym budynku. Jest również możliwe, a kredyty hipoteczne w ramach kapitału macierzyńskiego. Głównym wymogiem banku jest obowiązkowe tłumaczenie świadectwa pieniądze w ciągu sześciu miesięcy od daty zawarcia transakcji.

Oficjalne Terminy:

 1. Pożyczka udzielona tylko w lokalnej walucie.
 2. Stopa kredytu hipotecznego wynosi 14,5%.
 3. Maksymalny okres kredytowania – trzydzieści lat.
 4. Ilość początkowej wkład musi wynosić co najmniej 20 procent.
 5. Wartość transakcji wynosi nie więcej niż 40 mln rubli.

"VTB 24"

Drugim najbardziej popularnym banku, który współpracuje z kredytobiorców, co kredyt hipoteczny. Umowa może zostać zawarta w absolutnie każdym domu, niezależnie od swojej kategorii. Oznacza to, że może to być własność prywatna, drugie domy, nowy budynek. Dla banku, czynnik ten nie jest rozstrzygający. Kredytów hipotecznych w ramach kapitału macierzyńskiego jest również dostępna. Podstawowe warunki zawarcia umowy, „VTB 24”:

 1. na nabycie operacji hipotecznych domowych są prowadzone tylko w walucie krajowej;
 2. Średnia oprocentowanie 15,95%;
 3. Maksymalna kara pozbawienia wolności wynosi 30 lat kredyty hipoteczne;
 4. Minimalna transakcja płatnicza 20%;
 5. Koszt mieszkania nie powinna przekraczać 30 mln rubli.

"DeltaKreditBank"

W razie potrzeby, zorganizować hipotecznych w Banku Credit „Delta”, musimy pamiętać, że rejestracja jest możliwa tylko na obudowie pierwotnym i wtórnym. Transfer środków od momentu zawarcia umowy jest możliwe w ciągu jednego roku od daty podpisania.

Warunki, w których można zorganizować hipotecznych z wykorzystaniem kapitału rodzinnego:

 1. Możliwe są wszystkie transakcje i przelewy wyłącznie w walucie krajowej – rubli.
 2. Średnia stopa kredytów wyniosła 15,25%.
 3. Wpisowe w wysokości 30%.
 4. Maksymalny możliwy okres kredytu nie powinna przekraczać 25 lat.

Obliczanie opłaty wstępnej

Zgodnie z ogólną zasadą, nie każdy bank udziela informacji o tym, co będzie wielkość zaliczki. Każda rodzina chce oczywiście zrozumieć, jakie warunki można go wyciągnąć, a więc chce obliczyć wielkość zaliczki na własną rękę. W rzeczywistości, to nie jest tak trudne. Musisz znać dokładny koszt obudowy i wyrażona w procentach, która wymaga od banku jako zaliczki. Na przykład, jeśli mieszkanie lub dom wart 3 miliony rubli, a bank wymaga, aby co najmniej 20%, otrzymała 600 000 rubli. W takim przypadku, jeśli rodzina planuje wykorzystać matę. Capital jako pierwszej płatności na kredyt hipoteczny, to wydaje się logiczne, że do niego w każdym przypadku konieczne jest zapłacić dodatkową gotówkę.

Jeśli rodzina liczy wyłącznie na świadectwie pomocy, możliwe jest obliczenie kosztów mieszkania, które może ona domagać. Wzór jest prosty: wielkość maty. kapitał własny x 100 / index zaliczki.

zalecenia

Ważne jest, aby zrozumieć, że kapitał macierzyński – forma wsparcia ze strony państwa, a więc kwota, która jest podana w tym samym czasie, mogą być używane tylko do określonych celów. Jest to niemożliwe, aby wyjść i spędzić, kiedy chcesz. Jeśli planujesz używać maty. Capital jako pierwszej płatności na kredyt hipoteczny, lub w formie płatności na spłatę kapitału, konieczne jest, aby powiadomić fundusz emerytalny w okresie sześciu miesięcy przed transakcją. Budżet państwa, a płatności są zaplanowane raz na sześć miesięcy.

W przypadku kapitału macierzyńskiego został już użyty, a następnie jako zaliczki reszta użytkowania nie będą działać. Jedyne, co można zrobić, jest zmniejszenie długu na już istniejącej umowy kredytu hipotecznego.

wniosek

Zanim skontaktujesz się z bankiem, należy zdecydować, co dla siebie korzystny program budowy. Chociaż udział we wspólnym ryzykiem budowlanym jest kilkakrotnie wyższa, natomiast rodzina może wygrać znaczną liczbę metrów, a także umówić się na kredyt w lepszej cenie w zakresie płatności miesięcznych.