881 Shares 5459 views

Kwiaty w glicerynie. Od wielu lat zachowujemy nasze serce

Jak długo kwiat będzie prezentowany ukochanemu? Można go wysuszyć naturalnie. Ale taka roślina wygląda na matową i wyblakła. Istnieje sposób, w jaki można utrzymać kwiat niemal nienaruszony. Ta metoda polega na zachowaniu rośliny w glicerynie. W wyniku tej procedury otrzymujesz piękny i oryginalny skład w postaci szklanego pojemnika, wewnątrz którego są jasne i delikatne kwiaty, liście lub całe gałązki.

Dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się tego robić, nasz artykuł jest poświęcony. Opisuje jak robić kwiaty w glicerynie własnymi rękami. Poznaj dostarczone informacje i weź je sobie.

Zachowane kwiaty w glicerynie. Opis procesu produkcyjnego

Do pracy potrzebujesz:

  • Gliceryna techniczna;
  • Woda;
  • Pojemnik szklany o szerokiej szyjce;
  • Rośliny.

Jak zrobić kwiaty w rękach gliceryny? Postępuj zgodnie z instrukcjami. Włóż rośliny do słoika szklanego. Muszą być czyste i suche. W oddzielnym naczyniu wymieszaj ciepłą wodę z gliceryną w stosunku 1: 1,5. Wlać ten roztwór do pojemnika, w którym leży już zakład. Zamknij słoik z pokrywką. Zachowane są wszystkie kwiaty w glicerynie. Przez długi czas będą zachowywać świeży i świeży widok. Niektóre rośliny mogą się lekko zmieniać, ale nie wpływa to na jakość produktu. Pojemność może być dostosowana do Twoich potrzeb: krawat ze wstążką lub oplotem, klej na czapce ozdobny motyl lub sztuczny kwiat.

Kwiaty w glicerynie: traktowanie dużych roślin

Całe gałęzie z liśćmi, kwiatami i owocami można długo utrzymać w naturze. W tym celu muszą być leczone gliceryną. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Sprig umyć w bieżącej wodzie, usunąć suche i zniszczone liście i kwiaty. Suszona roślina. Końce grubych łodyg należy złamać młotkiem. Cienkie gałązki właśnie cięte nożem. Z gliceryny technicznej (1 część) i bardzo gorącej, prawie wrzącej, wody (2-3 części), przygotuj roztwór w głębokim i szerokim naczyniu. Kładzie gałęzie tak, że są całkowicie pokryte płynem o 10 centymetrów. Przykryj naczynie plastikowym opakowaniem. W tym stanie rośliny pozostają w glicerynie przez 15-20 dni. W tym czasie gałązek, liści i kwiaty wysychają, ale jednocześnie pozostają niemal naturalne w kolorze i fakturze.

Jeśli wysuszisz gęste gałęzie owocami (jesionem górskim, dębem, berberysem), czas narażenia na glicerynę wzrasta do jednego miesiąca. Co 3-5 dni potrzebujesz nowych nacięć na końcach łodyg i zalać świeżym roztworem. Produkt można usunąć z gliceryny, gdy liści się połysk.

Po przetworzeniu, kwiaty umieszcza się w wazonie i są przechowywane w tym formularzu przez kilka lat. Także z suszonych roślin w ten sposób można wytwarzać ikebany i różne kompozycje.

Teraz wiesz, jak wysuszać i zachować kwiaty w glicerynie, a od wielu lat będziesz w stanie uratować serce bukietu.