875 Shares 3438 views

Pomnik Karamzin w Uljanowsk: Opis i zdjęcia

Pomnik Karamzin w Uljanowsk ustanowiony na cześć rosyjskiego pisarza i historyka. Autorem pomnika jest Galberg Samuil Iwanowicz, utalentowany rzeźbiarz. Wspomnienie wielkiego pisarza w formie pomnika został porzucony na żądanie braci poety. Karamzin często od jesieni do wiosny w Simbirsk mieszka w prywatnym domu, położony w starej korony. Pisarz dokonał nieoceniony wkład do literatury rosyjskiej.


Historia pomnika

Historia pomnika Karamzin w Uljanowsk sięga roku 1833, kiedy to trzynasty w czerwcu gubernatora Zagryazhsky wnioskowano cara Mikołaja pierwszy ustanowienia pomnika pisarza. Dokument został podpisany w dniu 38. szlachty Simbirsk.

Cesarz przychylił się do wniosku. Potrzebne fundusze na budowę pomnika. Pierwsze składki zostały wykonane braci i szlachta, sygnatariusza petycji. Wkrótce wszystkie pieniądze zostały zebrane, ale nie było mowy o wyglądzie pomnika.

Tworzenie pomnik

Zakończenie debaty został poddany króla. Nicholas dotarłem Simbirsk w sierpniu 1836 roku. Sam cesarz wskazał na miejsce i nazwał imię osoby, która zajmie się stworzeniem pomnika. Zatem Karamzin pomnik w Uljanowsk (w owym czasie miasto nazywano Simbirsk) powierzono prof Galberga.

Pomnik miał zostać ustanowione między magistratu miasta i gimnazjum w pobliżu ogrodzenia klasztoru Spassky. Pracować Galberga dano trzy lata. Zgodnie z planami, pomnik miał być otoczony złotymi reliefami.

Fundusze dla wielu materiałów zostały przydzielone ze skarbu państwa. Ale profesor rozpoczął pracę skręcić tylko dwa lata. Zmarł w maju 1839 roku, a nie mając czasu, aby zakończyć swoje arcydzieło. Aby zakończyć pomnik miał uczniom profesor.

opis

Pomnik Karamzin w Uljanowsk został stworzony w duchu tamtych czasów, w stylu klasycyzmu. Na cokole stoi posąg Clio, muza historii. W prawej dłoni tabletki nieśmiertelność ołtarz. Ta księga główna Karamzin. W lewej ręce muza jest rura, przez który transmituje na życie rosyjskiej.

Pomnik wydrążone niewielką niszę, w której znajduje się popiersie pisarza. Cokół pomnika zdobią reliefy wysokie. Na północnym przedstawionym N. Sam M. Karamzin czyta fragment swojej pracy w obecności cesarza i jego siostry. Z drugiej pisarza wysokiej ulgi pokazanego na łożu śmierci, który jest otoczony przez poetę rodziny.

Wszystkie dane przedstawione w dawnych strojach. Na cokole został odlany z mosiądzu litery napisu na który poświęcił pomnik. Jego wysokość – 8,52 m na podium – 4,97 m, pomnik Clio – 3,55 m cokole pomnika jest wykonana z czerwonego granitu przywiezione z Finlandii .. Został on wykonany w tej części pomnika w Petersburgu rzeźbiarza Anisimov.

Karamzin biust, high-reliefy i Clio posąg odlany z brązu w Akademii Sztuki. Kierował pracami prof Klodt. Wszystkie części pomnika zostały sprowadzone do Simbirsk w 1844 roku, z wielkim trudem, a wiosną następnego roku przeszedł prace przygotowawcze.

Na otwarciu pomnika dwudziestego ósmego w sierpniu 1945 roku w katedrze zgromadziło szlachty kupców, studentów seminarium i gimnazjum. To dużo obywateli. wszystkie są po nabożeństwo poszedł na plac, gdzie został zainstalowany i pomnik. Sam pisarz i nigdy nie wyobrażał sobie, że mógłby zostać uwieczniony na swojej pracy.

Karamzin uwielbiałem powieści Valtera Skotta. Pisarz był chętny postawić mu pomnik w ogrodzie swego domu. Okazało się, że Karamzin był najmniej ulubionym pisarzem.

Dalszy opis budowy i pomnik Karamzina Uljanowsk

Po pierwsze, jak najszybciej pomnik został zainstalowany, został otoczony drewnianą kratą. W 1855 roku, wdowa najstarszego syna Karamzin, Aurora Karpovna, zrobić układ pomnika.

Na jej prośbę został usunięty i umieszczone drewniane kraty, metalowe, ozdobne złocone zakończeń miedzianych. W 1866 roku w Simbirsk nastąpił wielki pożar, a teren wokół pomnika po remoncie stał się przyjemny dla oka zielonych kwadratów. I na fundamencie kamiennym, nowy żeliwnym ogrodzeniem.

Drugie życie pomnika

W 1931 roku pomnik Karamzin w Uljanowsk prawie rozebrane. Pomnik stracił swój dziewiczy. Pozłacane terminale na ogrodzeniu zostały zestrzelone, oddzieliły się kawałki granitu i napis goni zniszczone. rzeźba miedzi nawet próbował sprzedać gazetę przez przedsiębiorczego obywatela.

Pomnik bronił Grechkin, dyrektor Muzeum Historycznego, a Wols, miejscowy architekt. W 1944 roku został ponownie mosiądzu litery na etykiecie. Drugi pomnik życie Karamzin nabyte po głównym renowacja przeprowadzona w roku 1967. Napis był jednak nieco zniekształcony. W oryginalnej wersji słowo roku został uformowany z napisem „b” na końcu. Nowoczesna wersja tego listu nie.

NM Karamzin zmarł w maju 1826 roku pisarz został pochowany na cmentarzu Tichwin Petersburga. Przy grobie Karamzin pomnik z białego marmuru. Został on zaprojektowany jako prostokątny sarkofag ozdobiony pozłacanego brązu wieniec.