249 Shares 6470 views

Dzheyn Seymur, aktorka: filmografia, życiorys, zdjęcia

Dzhoys Penelopa Wilhelmina Frankenberg, znany na całym świecie jako Dzheyn Seymur – aktorka, scenarzysta, producent, działacz społeczny, zyskała światową sławę dzięki roli dziewczyna Bonda, który zagrał w filmie „Live and Let Die”, a także serialu, który zyskał sporą popularność „doktor Quinn”. Jest nominowany nagród filmowych „Złotych Globów” i „Emmy”.


Biografia aktorki

Dzheyn Seymur urodził się w 1951 roku, 15 lutego, w Hayes i Harlington, w Anglii – w rodzinie polsko-żydowskiej.

Ojciec – Dzhon Bendzhamin Frankenberg, brytyjski Żyd, rodem z Polski, pracował położnika-ginekologa. Matka – kąpiele Mickey Tri, holenderski protestant, pracowała jako pielęgniarka.

Oprócz rodziców Jane jeszcze dwie córki.

Po krótkiej wizycie w szkole baletowej dziewczyna ukończyła lekcje aktorstwa w Londynie i pracuje w Teatrze Dramatycznym pod pseudonimem Dzheyn Seymur. Potem rozpoczyna swoją zawrotną karierę jako Dzheyn Seymur – Film aktorki.

kariera filmowa Dzheyn Seymur

Pierwszy mały rolę odgrywały przyszłej aktorki w filmie w reżyserii F. Zeffirelli „Romeo i Julia”. Ten film był dla młodego doświadczenia nabycie talent aktorski i umiejętności podczas pracy z producentem. kariera aktorki Dzheyn Seymur ewoluowała stopniowo. Następny dyskretny rola aktorska w filmie w reżyserii R. Attenborough „Ten piękny wojny”, ale w punktacji imię aktorki nie wydaje. Było to o roli, jaką odegrała Jane w młodym wieku. Nie było jej tam, a siedemnaście.

Światowej sławy Dzheyn Seymur otrzymał, występując w film akcji „Live and Let Die” rolę dziewczyny Jamesa Bonda. Ale ta rola nie może być! Po tym wszystkim, bohaterka filmu pierwotnie planowano, aby zagrać czarny i może to Diana Ross.

Od tamtej pory Dzheyn Seymur – w ponad sześćdziesięciu filmach, aktorka grająca. Najbardziej uderzające były role w „Szkarłatny Kwiat”, „Jack the Ripper”, „Nowy Robinson”. Ale prawdziwą sławę Jane wykonany kiedy odgrywał rolę w serialu „Dr Quinn, samica lekarz”. Tutaj Dzheyn Seymur – Aktorka, błyszczy w roli lekarza, kobiety, aby przeciwstawić pozycję usług świadczonych przez życie.

A jednak, pomimo faktu, że Dzheyn Seymur – „Królowa serii” Aktorka, którego filmografia jest ogromna, ona preferuje strzelanie przed ról serialu w filmach, stając się posiadaczem tytułu

Dzheyn Seymur – Producent

Oprócz ról w filmach i serialach telewizyjnych, Seymour opanował „rolę” jako „producenta telewizyjnego”. W 2004 roku jako producent stawia pierwszy pełnometrażowy film fabularny. W ciągu najbliższych dziesięciu lat, Jane, jako reżyser, trwała około dwa tuziny filmów. Najjaśniejsza z nich:

 • "Blind Date";
 • "My Name Is Earl";
 • „W przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej.”

Jane w roli pisarza

W latach osiemdziesiątych, Dzheyn Seymur opanował rolę pisarza, po napisaniu kilku książek, zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z jej ówczesnego męża Jamesa kiczu.

Najbardziej znane dzieła były „Przewodnik do romantycznych opowieści”, „Jeśli twoje serce jest otwarte, to nigdy nie będzie złamane”, „Twins – dwa w tym samym czasie. Podróż po ciąży i porodzie”

życie osobiste aktorki

Dzheyn Seymur, żonaty cztery razy, uznał szczęścia rodzinnego tylko w swoim czwartym małżeństwie. Pierwszy mąż Jane – Maykl Attenboro, był synem znanego producenta R. Attenborough. Wkrótce po ich małżeństwo upadł. Następnie aktorka żeni biznesmen D. Pleynera, ale ten związek rodzina była krótkotrwała. Trzeci mąż – kierownik D. Flynn przedstawił aktorkę, dwoje dzieci: syna Seana i córka Katie.

Po dziesięciu latach małżeństwa rozpadły. W roku 1993 Seymour po raz czwarty żeni aktor D. Keach. Ale z nim rozwiodła się w 2013 roku. W tej jedności rodziny aktorka urodziła bliźnięta w 1995: synów – Krzysztofa i Jana. Dzheyn Seymur – Aktorka, których dzieci urodziły się w ciągu ostatnich dwóch małżeństw.

Nagrody i nominacje aktorka

Dzheyn Seymur, aktorka biografia, która nie daje laury i zaszczyty, staje się zwycięzcą i nominowany do różnych festiwalach.

1981. Aktorka zagrała w filmie „East of Eden” w powieści J. Steinbecka i dostaje swoją pierwszą „Golden Globe”, grając rolę Keti Eyms.

1990. Aktorka podpisała kontrakt na udział w słynnym serialu „Dr Quinn, samica lekarz”. Do roli Mikaely kuin, dostaje drugą „Golden Globe”.

1988. Najlepsza aktorka w serialu „Onassis: Najbogatszy człowiek na świecie”. „Emmy”, aktorka otrzymała nagrodę

Była także wielokrotny zwycięzca w nominacji dla najlepszej aktorki.

1999. Aktorka otrzymała tytuł urzędnika „Orderu Imperium Brytyjskiego” z rąk brytyjskiej królowej Elżbiety. I na Hollywood Boulevard Walk of Fame powstała gwiazda Dzheyn Seymur.

Fakty z życia

Interesujące fakty na temat życia i twórczości „Królowa serialu”:

 • Dzheyn Seymur, aktorka, młody człowiek, który nie miał specjalnego dochód w wysokości jego sława staje się rezydencji w hrabstwie Somerset. Po pewnym wynajmu został sprzedany.
 • Aktorka ma zdolność do przechowywania prywatnego sekretarza i zaprosić niani do opieki nad dziećmi.
 • Jane jest aktywnie zaangażowany w pracę społeczną, zaangażowanych w miłości, jak na krześle kilku fundacje charytatywne.
 • Seymour umie szyć i haftować, ma zdolność do wytwarzania własną linię do produkcji odzieży dziecięcej.
 • Poprzez zakup zabytkowe sukienkę, aktorka czasami nosi sama po remoncie.
 • 2005. Dzheyn Seymur został obywatelem USA.
 • W 1989 roku aktorka gra rolę królowej Marii Antuanetty w filmie telewizyjnym, który został nakręcony w słynnym dwusetnej rocznicy Rewolucji Francuskiej. Jednocześnie jej własne dzieci grały rolę francuskich dzieci queen.
 • Aktorka utrzymuje swój kształt, ograniczając się do jedzenia i wizyty na siłowni.
 • Seymour zapewnia Zwierzęta: ryb akwariowych i kotów.
 • Ona ma oczy w różnych kolorach: zielonym i brązowym.
 • Dzheyn Seymur, aktorka, której zdjęcie nago było epicentrum skandalu, pojawił się w filmie „Lessiter”.
 • W roku 2008 Seymour została twarzą brytyjskiej marki „Kraj Kasuels”.
 • Działając w filmie „Swiss Family Robinson”, aktorka była chora z gorączką denga.
 • Jane przyniósł dzieciom prezenty – Rosja drewnianych gniazdowania lalek.
 • Wstrzyknięcie penicyliny prowadził aktorka Trzydzieści śpiączki.
 • Nigdy nie tnie włosy w postaci grzywki.

Oryginalność i różnorodność losy aktorki nie tyle z powodu jej talentu jako ogromny ciężkiej pracy i cierpliwości. Jane, dążenie do sławy i sukcesu była nie tylko aktorką, ale jej matka, która chce mieć dużo dzieci.