239 Shares 8139 views

Rodzice powinni wiedzieć, jakie temperatury należy rozstrzelać

Większość młodych i niedoświadczonych rodziców, którzy są zbyt drżący nad swoim dzieckiem, popełniają wysypki. Na przykład takie wspólne zjawisko jak zimne dziecko powoduje rodzicom panikę. Zaczynają obniżyć temperaturę, która jest nieco wyższa od termometru na 36,6 stopni, całkowicie zapominając i nie uwzględniając możliwych konsekwencji, które mogą prowadzić do takich działań. Możesz zrozumieć przestraszonych rodziców, ale nadal musisz najpierw dowiedzieć się, na jakiej temperaturze nie możesz zapaść.

Powody rozpoczęcia aktywności

Wzrost temperatury to normalna reakcja organizmu, która jest oznaką walki z zakażeniem wirusowym, a jeśli jej wzrost nie jest zbyt wysoki, nie powinieneś go odrzucić. Ponadto fakt ten od dawna jest dowodem naukowców. Zmniejszone przed czasem temperatura może powodować nawrót choroby. Wynika to z faktu, że nie wszystkie bakterie obecne w ciele mają czas umierać, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie temperatury dzieci powinny zostać odrzucone.

Na przykład, gdy dziecko czuje się świetnie (pomimo gorączki), a choroba przebiega łatwo i wyraża się w postaci oddychania, nie należy naciskać na przyjmowanie leków przeciwgorączkowych. Szczególnie, jeśli termometr nie zbliża się do 38 stopni.

Wtedy pojawia się pytanie, kiedy i jaka temperatura powinny zostać odrzucone? Jeśli stan dziecka jest zadowalający, lekarze domagają się powstrzymania się od przyjmowania specjalnych środków przeciwgorączkowych przez co najmniej jakiś czas. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce zimno się wycofie. Jeśli gorączka trwa dość długo, a kolumna termometru wkrada się do góry, lek należy podać, ponieważ taki stan może znacznie zaszkodzić zdrowiu dziecka.

Ważne jest również, aby wiedzieć, która lekarstwa będzie najskuteczniej obniżyć temperaturę dziecka. Najbardziej skutecznymi środkami przeciwgorączkowymi są: Paracetamol i Ibuprofen. Należy jednak traktować je ostrożnie i w żadnym wypadku nie zaniedbywać istniejących przeciwwskazań.

Silni przeciwnicy narkotyków syntetycznych mogą korzystać z środków ludowych, obejmujących:

  1. Wycierać. Do rozcierania jest odpowiedni roztwór octu lub alkoholu z wodą.
  2. Owijanie. W tym celu arkusz najpierw impregnowany jest wodą w temperaturze pokojowej lub słaby roztwór octu i owinięty w dziecko. Na nogach dziecka w tym samym czasie nasycone ciepłą wodą skarpetki. Nie ma ograniczeń wiekowych w tej procedurze, ale nie owijać, jeśli gałki i nogi dziecka są zimne.

Przypadki, w których konieczne jest obniżenie nawet niskiej temperatury

Niektóre typy chorób są uważane za wyjątki od reguł. W takich przypadkach nie jest konieczne określenie, w jakiej temperaturze dzieci powinny być odrzucone, ponieważ stosowanie leku przeciwgorączkowego i stosowanie leków ludowych w celu zmniejszenia jego stężenia powinno być bez oczekiwania na krytyczne oznaki. Przede wszystkim zależy to od stopnia ailmentu i stanu, w jakim dziecko jest. Jeśli wcześniej dziecko miało objawy napadów miejscowych lub ogólnych, wtedy w tym przypadku obniżenie temperatury jest po prostu konieczne. Do tej listy chorób należą także przewlekłe choroby płuc i górnych dróg oddechowych, CNS (ośrodkowy układ nerwowy), uraz w narodzinach i choroby serca. Jeśli u dziecka widać jeden z typów objawów, temperatura musi być zmniejszona do około 36,8 stopnia.

Okazuje się, że aby rozwiązać kwestię, w jakiej temperaturze dzieci powinny zostać odrzucone, najpierw trzeba ocenić ogólny stan i ciężkość choroby. Trudno to zrobić na własną rękę, więc lepiej zapytać wykwalifikowanego lekarza o pomoc.