765 Shares 4386 views

Jaki jest najwyższy budynek w Nowym Jorku?

Do tej pory, zakres budowania prawdziwie uderzające. Nowoczesne budynki w różnych częściach świata mają różne kształty, rozmiary i wznieść się na dużych wysokościach, dosłownie tonie w chmurach. Ale pierwszy w świecie w wieżowcu na prawo jest Nowy Jork. Jest to bardzo ciekawe miasto, podróż, które bezpiecznie można uznać za kompletny bez wizyty w co najmniej jedną platformę widokową. Wiele wysokich budynków w Nowym Jorku mają specjalne platformy widokowe znajdujące się na wyższych piętrach lub bezpośrednio na dachu. Jest oczywiste, że z tych budynków zapierające dech w piersiach widoki na miasto i jego okolice. Jaki jest najwyższy budynek w Nowym Jorku? Ten dowiesz się czytając artykuł. Dostępne są także zdjęcia konstrukcji arcydzieło.

Rozpoczęcie budowy

Nowy Jork jest jednym z najbardziej zaludnionych miast w USA. Jednak na długo przed otrzymaniem tego tytułu tutaj zaczął się wyścig na budowę drapaczy chmur. Od pewnego czasu miasto przestało uczestniczyć w tej niezwykłej rasy, która jest połączona z tragedii 11 września 2001 roku, kiedy terroryści najwyższych budynków zostały zniszczone w Nowym Jorku – bliźniaczych wież World Trade Center. W dowolnym momencie budowa wieżowiec został zatrzymany, a palma zwrócił się do krajów arabskich i Chin. Dziś sytuacja się zmienia w pozytywny sposób: kilka wieżowce zostały zbudowane po 2014 roku, miasto zbudowane najwyższy mieszkalny wieżowiec na świecie. Co do zasady, wysokie budynki zajmowane przez centrach handlowych, hotelach, biurach i podobnych instytucji.

Tak, historia budowy wysokich budynków w Nowym Jorku rozpoczyna się od roku 1890, kiedy w budowie 106-metr „New York Worley budynek” została zakończona. Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy wieżowiec w mieście, ale to ona przekroczyła wysokość kościoła Trójcy, którego iglica sięga 87 metrów nad poziomem morza. Przez długi czas, „World Billing” pozostał najwyższy budynek w mieście. Tylko w 1899 roku było wyższe projekt. Warto zauważyć, że w chwili obecnej nie istnieją to budynków wysokich, bo w 1955 roku został rozebrany do rozszerzenia podejścia do Brooklyn Bridge.

Po tym, w boom budowlany wieżowiec, a znacznie wcześniej niż w innych częściach świata. Od 1980 tutaj 11 najwyższych budynków na świecie został zbudowany. Od 1910 do 1930 roku, „wzrost” 16 wieżowców, wszystkie 82 budynków od 1890 roku i do tej pory została ona zbudowana. "Empire State Billing", "TrampBilding", "Vulvor Budynek" i "Budowa Krayser" ukazał się w tym okresie. Każdy z tych budynków przez jakiś czas nosił tytuł najwyższych na świecie. Pierwszym z nich był w czołówce przez około 40 lat.

Najwyższy budynek w mieście

Druga fala budowa rozpoczęła się w 1960 roku .. Od tego czasu, został zbudowany około 70 budynków wyższych niż 183 metrów. Jaki jest najwyższy budynek w Nowym Jorku? World Trade Center, jeden z tych wież było. North Tower był najwyższy na świecie od 1972 do 1973 roku, a w mieście – do 2001 r. Wszystkie sześć budynków słynnego World Trade Center zostały zniszczone w atakach terrorystycznych w 2001 roku.

Jak nazywa się to najwyższy budynek w Nowym Jorku? Obecnie na pierwszym miejscu w wysokości stojąc World Trade Centre 1, zbudowany na terenie zniszczonego przez centrum handlowego. Wysokość najwyższego budynku w Nowym Jorku było 541 metrów. To przesunął „Willis Tower” z pierwszego miejsca. World Trade Center 1 jest szósty najwyższy budynek na świecie, najwyższy budynek na świecie i największa na półkuli zachodniej. Głównym budowa nowego centrum handlowego o nazwie Freedom Tower, w ten sposób podkreślić, że mieszkańcy USA nie skłonił głowę na zagrożenie terroryzmem. Budowa została zakończona 10 maja 2013 instalacja iglicą 124 metrów długości i waży 758 ton. Ile pięter w najwyższym budynku w Nowym Jorku? Piętro 104 ma Tower.

Po tragedii, która miała miejsce w 2001 roku, rząd USA przez długi czas nie mógł się zdecydować, co zrobić z wyczyszczonej powierzchni. Z jednej strony, to było oczywiste, że konieczne było zbudowanie nowego wieżowca, az drugiej strony, musiał uwiecznić pamięć o ofiarach i pokazać światu, że Stany Zjednoczone nie poddaje się nawet po takich ciężkich ciosów. Początkowo ograniczona konkurencja na rozwój pustostanów został ogłoszony, ale większość projektów zostały negatywnie postrzegane przez miejscową ludność. Wtedy konkurs upublicznione, a wygrał Daniel Libeskind. Jednak nawet po zatwierdzeniu jego projektu architekta miałem cztery lata, aby udoskonalić swoją główną wieżowiec, aby uczynić go mniej zapakowany jak to było pierwotnie. Został on również uwzględnić wolę rządu, aby projekt jak najbardziej bezpieczna. Obecnie kompleks World Trade Center (najwyższy budynek w Nowym Jorku, 2016) składa się z pięciu wieżowców o różnych funkcjach, pomnik ku pamięci ofiar, a także galerii sztuki. Ale to nie wszystko! Pod bardzo najwyższy budynek w Nowym Jorku, Freedom Tower, został stworzony przez specjalne transfery do metra i oddziałach kolei dużych prędkości, które pozwalają przychodzą i odchodzą od World Trade Center 1 we wszystkich zakątkach miasta.

drugie miejsce

Drugie miejsce w naszym rankingu „najwyższy budynek w Nowym Jorku” (Zdjęcia prezentowane na uwagę w tym artykule) trwa 432 Park Avenue. Wieżowiec ma wysokość 426 metrów, choć początkowy projekt miał mieć tylko 396 metrów. Do jego budowy konieczne było wyburzenie hotelu Drake Hotel, którego zakup kosztował dewelopera w wysokości 440 milionów euro. Całkowity koszt budowy osiągnęła $ 1,25 mld USD. Obecnie jest to jeden z najcenniejszych miejsc dla osadnictwa w Nowym Jorku. Ponadto, ten budynek jest najwyższy mieszkalny struktura wieżowiec na świecie. W Stanach Zjednoczonych, to zajmuje 3 miejsce w wysokości, w świecie – miejsce 19.

Ciekawostką jest fakt, że dach wieży wolności na 9,8 m poniżej, ale pierwsze miejsce dano mu przez wysoką iglicą. Budynek posiada unikalną konstrukcję – jest to czysta geometryczny kształt, mianowicie kwadratowy w widoku z góry. Budynek ma 85 pięter, każdy obszar – 368 metrów kwadratowych. Każdy bok wieżowca ma sześć okien. Właściciel tego wspaniałego budynku i niepełnym wymiarze czasu pracy dewelopera jest dumna ze swojej struktury, i nazywa to nowy symbol Nowego Jorku, ale wielu znanych architektów i ważni ludzie w kraju mówią, 432 Park Avenue jest tylko „cienka kolumna”.

Koszt mieszkania w najwyższym budynku w Nowym Jorku, od kilku milionów do kilku dziesiątków milionów dolarów. Penthouse w drugim-najwyższy budynek w Nowym Jorku został zakupiony za $ 95 milionów w Arabii miliardera. Oprócz 104 apartamentów, budynek będzie centrum fitness, restauracja, sauna, basen, pole golfowe i inne atrybuty udanego życia.

trzecie miejsce

Jest klasyfikowany jako „najwyższy budynek w Nowym Jorku” i Empire State Building, znajduje się na wyspie Manhattan. Jest to budynek biurowy. Wysokość – 381 metrów, zbudowany w 1931 roku. Najwyższy budynek w Nowym Jorku ma 103 pięter. Tytuł na świecie najwyższy trwało przez Empire State Building od 1931 do 1970-go, który jest również swego rodzaju rekord. Prześcignąć wieżowiec mógłby północne centrum Trade Tower. Po zniszczeniu w wieżowcu powrócił najwyższy w Nowym Jorku, ale nie na długo.

Architektura budynku nawiązuje do stylu art deco, w 2007 roku otrzymał tytuł najlepszego rozwiązania architektonicznego w Stanach Zjednoczonych, a w 1986 roku został wpisany na listę zabytków krajowych o znaczeniu historycznym kraju. Budynek jest obecnie plasuje się na czwartym najwyższym w kraju, a 22 – na świecie.

Dziś centrum biurowe jest zrekonstruowany aby uczynić go bardziej przyjaznym dla środowiska. Koszt wszystkich prac szacowany jest na $ 550 milionów dolarów.

Naliczanie Empire State posiada kilka unikalnych obiektów. Oto hala o nietypowym Guinnessa, sala 30 metrów długości i wysokości trzech piętrach, w pełni marmurowych płyt i ozdobione wizerunkami 7 cudów świata. Nawiasem mówiąc, centrum biurowe nazywany ósmy cud świata.

Między innymi, na piętrach od 102 mieszkań i 86 są widoczne platformy widokowe, że może iść do windy tylko przez jedną minutę.

Bank of America Tower

Bank of America Tower ma wysokość 366 metrów i stan czwarty najwyższy budynek w mieście. Podczas opracowywania projektu, sprawą nadrzędną efektywności środowiskowej i strukturalnej. Wszystkie elementy projektu koncentrują się na najbardziej efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych. Na przykład, podwójne szyby w budynku częściowo pochłaniają światło słoneczne, ale jednocześnie zapewnić niezbędny poziom oświetlenia. Ponadto, mają niską emisyjność, która może znacznie zaoszczędzić na wieżowiec ogrzewania. Ponadto, tutaj istnieje system, który zbiera i filtruje wodę deszczową. Powietrze, które wchodzi do budynku i na zewnątrz, poddane specjalnej filtrowania. Podczas budowy wieży użyto maksymalną ilość materiałów pochodzących z recyklingu.

Nocą, tutaj występuje nagromadzenie lodu, który jest używany do chłodzenia budynku w godzinach porannych i popołudniowych. Nawet pisuary są rozmieszczone tak, że nie wymaga użycia wody. Są w stanie zaoszczędzić nawet do 30 milionów litrów wody rocznie i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Budynek posiada własny generator prądu, który jest w stanie zapewnić potrzeby budynku, więc byli w stanie zmniejszyć koszty dostarczania energii do struktury, która jest typowa dla centralnego zasilania.

Budynek ma 55 pięter. Jest to pierwszy na świecie, który otrzymał certyfikat platynowy efektywności energetycznej i przyjaznej dla środowiska konstrukcji.

World Trade Center-3

Kolejny budynek, który uzupełni zespół nowego World Trade Center w Stanach Zjednoczonych. Budowa budynku rozpoczęła się w 2010 roku, przewiduje uruchomienie w 2018 r. Według pierwotnego projektu, nie będzie 80 piętra, wysokość budynków będą musieli osiągnąć 378 metrów. Budynek będzie miał charakter biurowy. Budowa prowadzona jest zgodnie ze standardami złota ekologii i efektywności energetycznej. Oryginalny budynek, który został zbudowany na miejscu obecnego jedna została ranna po samolot zderzył się z terrorystów na wieże World Trade Center. podwozie odpadł i spadł na budynku, niszcząc górne piętra, ale największe szkody otrzymał podczas upadku. W czasie katastrofy w hotelu, było około 1000 osób. Względnie nienaruszone były tylko trzech niższych piętrach.

Chrysler Building

Jednym z symboli miasta, który ma prawo być najwyższym budynkiem w Nowym Jorku, a dokładniej jeden z nich. Jest własnością korporacji „Chrysler”. Został zbudowany w 1930 roku i ma wysokość 320 metrów. Około 11 miesięcy po zakończeniu budowy zajął pierwsze miejsce na liście najwyższych na świecie. Obecnie sprzedawany do nowych właścicieli.

Interesująca jest historia jego budowy. Projekt został zlecony przez byłego senatora, który stracił tytuł przed końcem pracy. Następnie projekt został sprzedany korporacji „Chrysler”. Architekt budynku jest Kreg Severans. Wraz z budową budynków był prowadzony w celu wyprzedzić byłego kolegi z zespołu, a po zagorzały wróg Van Ellena. Aby osiągnąć ten cel budynku zaledwie kilka stóp została dodana, aby pokonać konkurencję. W pewnym momencie, cel został osiągnięty, ale Van Allen otrzymał pozwolenie na zainstalowanie na wieżowiec wysokości iglicy 38 metrów. Bez reklamy, spędził pracę i dostał jakąś satysfakcję z faktu, że mogę jeszcze dostać się wokół byłego przyjaciela. Jednak radość trwała krótko rywal, bo po 11 miesiącach Empire State Building został otwarty, który „został wyprzedzony” dwa budynki.

Przy projektowaniu budynku użyto w stylu Art Deco, ale wiele elementów świadków wezwanych w oszołomienie. Zatem górna część struktury stylizowane kapturach samochodowych samochodów „Chrysler” w tym czasie, a ponadto są dekoracje w postaci rosnących orła. Przez długi czas właściciele architekt budowlanych i krytykowany za lekkomyślność, ale teraz Chrysler Building jest uważany za ucieleśnienie dobie 20-tych ubiegłego wieku, a budynek jest nazywany „Manhattan przystojny.” W 2005 roku Muzeum wieżowce przyznano mu tytuł najbardziej lubianych rozwiązań architektonicznych w USA, tytuł ten został uzyskany po odpytywania ponad tysiąc osób w kraju związanych z architekturą i budownictwem.

Na piętrze podczas oglądania platforma został położony, a później został przekształcony w restauracji.

New York Times Building

Budynek z 52 piętra została zbudowana w 2007 roku. Wysokość podana antena jest 319 metrów, co stawia New York Times bildin na szóstym miejscu z Chrysler Building. Budynek jest podany na potrzeby gazety i został zbudowany na zlecenie właścicieli publikacji. Włoski projektant studiował architekturę, wystrój wnętrz został opracowany przez Biuro amerykańskiego i oświetlenie zadaniem w nocy był zaangażowany w innej firmie. Zatem, blok istota jest wynikiem kilku znanych firm architektonicznych.

Podczas budowy stosowane energooszczędnych materiałów. Tak, specjalne okna absorbować część promieni słonecznych i nie pozwala budynek się nagrzewać. PL służy urządzeń obiektów mocy 40%, rozpraszanie ciepła podczas pracy skierowana jest do podłogi ogrzewania.

platformy widokowe

Jak wspomniano powyżej, na wycieczkę do największego miasta w Stanach Zjednoczonych byłaby niepełna, jeśli nie odwiedzić najwyższy budynek w Nowym Jorku z tarasu widokowego, z którego roztacza się wspaniały widok na metropolię. Przez długi czas najciekawsza panorama, która otwiera od Rockefeller Center i Empire State Building.

Wspiąć się na platformy widokowe mogą być na wyciągu, trzeba najpierw przejść przez kilka stanowisk bezpieczeństwa i wykrywacze metalu, ale kiedy wszystko jest uregulowane, goście są w miejscu, które w 360 stopniach oferuje wspaniałą panoramę. Biorąc pod uwagę, że platformy widokowe znajdują się na najwyższych budynków, nic nie blokuje widok, a jeśli pogoda na to pozwala, można zobaczyć całą Nowym Jorku tak to jest postrzegane przez ptaki.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok – to wieże ciśnień. Niemal każdy budynek w mieście wyposażonym w swojej wieży, która dostarcza je wodą. Ponadto, niektóre z dachami widać Rozwodnik ogrody, leżaki do opalania i całkiem powierzchni mieszkalnej. Ktoś użył dach do swoich potrzeb, rosnące gołębie i inne zwierzęta, a czasem nie tylko im. Wiadomo, że na niektórych dachach zostały wyposażone w najbardziej prawdziwy pszczeli domów gospodarskich dla pszczół.

Oprócz zamieszkałych dachów, można zobaczyć ciekawe miejsca w mieście i okolicy – mosty na Hudson, wybudowane wieżowce średnio Manhattan Stuyvesant Town – niezwykły obszar z domami dziwne architektura, która wzrosła w latach 1940 i po drugiej stronie rzeki Hudson, można zobaczyć miasto satelitarne Jersey. Ponadto, doskonały widok na pierwszy wieżowiec w Nowym Jorku Flatiron Building – wysokość 82 metrów, który został zbudowany w 1902 roku.

Ciekawostki o wspaniałej Empire State Building jest fakt, że w 1945 roku trafił do bombowca US Air Force, ale nie powodują żadnych szkód, a następnego dnia budynek został ponownie otwarty dla publiczności.

Taras widokowy w Rockefeller Center oferuje również wspaniałe widoki, i to jest warte odwiedzenia jak noc i dzień. Najciekawszy jest tu wspaniały widok na Central Park. Istnieje kilka obszarów, w tym budynku – całkowicie otwarte i przeszklone. Rockefeller tsenr został zbudowany w latach 30. ubiegłego wieku i znajduje się w bliskiej odległości od siebie 30 wieżowców miasta. Ponadto, słynny obraz „Lunch na wieżowiec”, który przechwytuje robotników siedzących na belce w wysokości niezwykłej, to było robione w budowie wysokich budynków – w 1932 roku.

Pierwszy wieżowiec Manhattan

Pierwszy wieżowiec na Manhattanie ma, między innymi, bardzo oryginalny design. Konstrukcja została wykonana w postaci żelaza, a gdy patrzy się ściśle z góry, widzimy trójkąt. Nie przez przypadek budynek nazwano Flatiron Building, co można przetłumaczyć jako „żelazo”.

Wieżowiec znajduje się na skrzyżowaniu trzech ulic – Broadway, Fifth Avenue i 23 Ulicy. Wysokość budynku 82 metrów została zakończona w 1902 roku. Oprócz unikalny kształt, wieżowiec posiada jedno skręcenie: był pierwszym, którego budowa została przymocowana do zadanego ramy belek metalowych.

Budynek ma kształt klasycznego kolumny z wyraźnym podstawy (pierwsze pięć pięter), jasne cylindra i górną częścią w kształcie ornamentu. Twórca tego budynku długo cieszył się jego nazwisko w tytule potomstwo: Fuller Building szybko przemianowany na „Iron”.

Ciekawostką jest fakt, że ze względu na unikalny kształt i związków ulicach w pobliżu budynku okresowo występuje przepływ powietrza rosnąco górę. Dano mu specjalną nazwę – 23 skuter śnieżny. Wciąż rozmawiamy o tym czasami obok budynku widać znudzonych ludzi, którzy oczekują, że ten przepływ podniesie sukienkę lub spódnicę z przechodzących kobiet.

Oprócz powyższego, budynek znany mający została przeniesiona do fikcyjnego miasta Liberty City z gry w GTA4, ale nadal występują w różnych miejscach, można zobaczyć postać nagiego mężczyzny dokonał pełnej długości.